Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az,ami tuti a bolhák ellen?

Mi az,ami tuti a bolhák ellen?

Figyelt kérdés

Nagyon nem akarnak kimenni a kutyusombol a bolhák,pedig vettem már neki majdnem 5000 forintos nyakorvet is,de az sem segített :/

Esetleg valami csepp és sampon ami tuti?



2020. dec. 7. 05:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

A csepp és a nyakörv általában megelőzésre van, de persze van több féle termék is, kombinált is. Bolhás kutyát szerencsére még nem kezeltem de az biztos hogy nagy meló, ha benti akkor a lakás minden egyes szegletét ki kell fertőtleníteni, felporszívózni. Ha kinti, akkor a szalmát/szénát ki kell venni , amibe mostanában fekszik a hidegben és a házát is kitakarítani. Ezekben általában mindig vannak élősködők de a megfelelő védelemmel nem nagyon jelentenek gondot.


Szerintem állatorvossal konzultálj az ügyben, hiszen sok terméket kipróbáltál már, ő csak tud adni valamit.


Annyit viszont hozzátennék hogy soha semmiből nincs 100% a megelőzést illetően. Se csepp, se tabletta, se nyakörv, semmilyen márka terméke nincs, amiről ne lenne egyaránt jó és rossz vélemény is. Van akinek x termék 15 éven keresztül tökéletesen beválik, van akinek 2 évig igen, majd egyszer mégis bolhás lesz a kutyája és y termék megoldja a problémát. Dr biztos lehetsz benne hogy létezik olyan akinek y termék se volt jó

2020. dec. 7. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Mi úgy szoktuk kezelni mikor bolhások, hogy erre alkalmas porral behintjük a helyüket illetve őket is. Főleg a nyakát mert általában oda menekülnek ha észlelik a veszélyt. De mi megszoktuk őket fürdetni is bár ilyen hidegben nem annyira lehetséges ha kinti.. de nekünk az sokat segít, mikor kiveszem a vízből a kutyát, ott van a sok sok döglött bolha, tudni kell a meleg vizet utálják ezek a rovarok. Remélem tudtam segíteni😊
2020. dec. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
2020. dec. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem is jó lenne egy alapos fürdés bolhasamponnal. Tartsd addig bent. Ezután spot on csepp, advantix, akár nyakörvet is ráteheted de szerintem lókukit se érnek. Házat pedig jól porszívózd ki moss fel neostomosanos vízzel nehogy bent elszaporodjon
2020. dec. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Citrusolajos vízzel fürdesd, ha nem akarsz már költekezni, vagy neostomosan fürdetővel.
2020. dec. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam,hogy természetesen fürdik,és akkor bent van 1-2 napot

Arra gondoltam,amit az egyik válaszoló írt,csak cseppes verzióban,aztán furdes

2020. dec. 7. 12:59
 7/11 anonim ***** válasza:
Simparica tabletta.
2020. dec. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Next guard soectra. Havi egyszeri tabletta. Csak orvostol tudod venni. 3 ezer forintis szivferegteszt utan.
2020. dec. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Neostomosan rogton kiirtna oket!


Allatpatikaban kaphato egy ampulla 1 liter vizhez.


Feloldod raksz bele egy kis kutyasampont, mert ha habzik konnyen eloszlathatod. Rajta kell allnia egy 5 percet aztan alaposan kiobliteni.


Viszont a kutya helyet, fekhelyet mindent fertotleniteni kell.


Neostomasan jo erre is. Spricnis uvegbe rakod es szet spricceled. Aztan egy ora mulva meg felmosod.


Fekhelyet meg 50-60 fokban erdrmes kimosni. Ha kinti akkor az a kutyahazat kell kifertotleniteni.



Ezek utan kaphat vedekezest.


Kiltix, foresto nyakorv, vagy bravecto, nexgard, a nexgard spectra csak szivfereg teszt utan adhato, mert ha van benne esetleg larva akkor a kutyat kinyirhatod vele.


Es mindent 2 het mulva ismetelni kell mert 2 het mulva kelnek ki a petek, igy ha maradt 1-2 bolha siman lepetezhet. Illetve fereghajtani is kell ilyenkor a kutyat.



Aztan ha sikerul kiirtani oket.


Akkor inkabb a megelozesre torekedj.


Bolhakat nehez kiirtani es koltsegesebb is mint mondjuk rendesen vedekezni.

2020. dec. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a Kiltix segít. Mudi kanon. 7 havonta cserélem a nyakörvet. Tuti, hogy 1 bolha sincs, mert bolhaallergiás, és csúnya zöldes folt lenne rajta bolhacsípés után.
2020. dec. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!