Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok 25 éves vagyok, és van egy öreg barátom akiről már nem igazán tudok gondoskodni.

Tinédzser koromban lett családtag és azóta velem van,

Abban az időben rengeteg időm volt rá, és sokat gondoztam a családommal együtt.

Viszont mióta felnőttem, elköltöztem, és egyedül élek,

a munkám miatt van hogy reggeltől estig dolgozok, ezért se etetni, se sétáltatni nem tudom a kutyát.

A szobatisztaságról mondhatni "leszokott" mivel képtelen vagyok sétáltatni őt, ezért gondolom, hogy új gazdit se tudnék neki találni emiatt.


Ilyen esetekben mi a teendő?

Hívjak fel egy menhelyet hátha betudják fogadni?

Esetleg engedjem szabadon, és majd befogják? (nem agresszív kutya, sőt!)

Elaltatni sem szeretném, mert igaz hogy öreg, de még van ideje hátra a világon.


Előre is köszönöm a segítséget!



2020. dec. 7. 21:19
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Talán a legelején ezzel kellett volna kezdenem. :/


Nézzétek el a hülyeségem.

2020. dec. 7. 22:14
 12/19 anonim ***** válasza:
50%

Próbáld megemberelni magad!

Ha ez nem megy, akkor keríts neki valakit, aki ellátja, és akitől megkapja azt a szeretet, amit te nem adsz meg neki! Mondanám, hogy találj neki új gazdát, de sajnos a gazdája te maradsz örökre, te, aki vénségére elhagyod!

Ha öreg korodban téged is kidobnak, mint a szemetet, akkor azért fusson majd át az agyadon, hogy mit is tettél most!

2020. dec. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nem dobtam ki, és nem is fogom kidobni!

Bocsánatot kérek amiért egyáltalán leírtam!

Szeretem a kutyámat, tinédzser korom elég nagy részét vele töltöttem, de ebben a helyzetben sajnos képtelen vagyok tovább gondoskodni róla!


Mint mondtam, holnap azon leszek, hogy végig kérdezgessem az egész ismerőskörömet, hátha találok neki egy helyet!


Sajnálom tényleg. Én sem ezt akarom, de nem tudok mit tenni.

2020. dec. 7. 22:20
 14/19 anonim ***** válasza:
71%
Mekkora marha vagy már ne haragudj. A szívem megszakad, hogy ilyen emberek léteznek. Annak a kutyának te vagy a világa. Veled volt végig, családtag, meg hogy jó barát...erre elgondolkodtál, hogy kirakod. Öreg kutya, nem érdemli meg, és meglehet hogy túl sem élné kint az utcán főleg, hogy tél van. Fogadj fel egy diákot, hogy levigye sétáltatni, 1 hónapra ha adsz neki egy 20 ezrest bőven megelégszik. Nekem is van egy idős kutyám, soha az életben nem fordulna meg a fejembe, hogy kirakjam. A szomszéd kutyáját is sétáltatom, mert nagyon beteg és valószínűleg már nem sok van neki hátra sajnos. Van olyan, aki szívesen leviszi sétáltatni, ne dönts elhamarkodottan. Gondold át. Max. vidd vissza a szüleidhez. Vagy vidd le reggel munka előtt vagy este munka után sétálni. Etesd meg reggel vagy este. De ne dobd el.
2020. dec. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
82%
Ha fajtatiszta vagy fajtajellegű keress fel egy fajtamentést.Facebookon vannak gazdikereső csoportok ott is elmondhatod,hogy nem tudod ellátni és segítség kellene.Biztos van aki vinne idősebb kutyát.
2020. dec. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
53%

Most olyan cifra káromkodást kellett lenyelnem ennek az olvasására. Van egy kutyád, akitől meg akarsz szabadulni, mert kényelmetlen. Utcára dobni, menhelyre behajítani, mindegy, csak elmenjen már a háztól... Ilyen utolsó felelőtlen kotonszökevények mi a fenének tartanak állatot? Ha ennyire nem alkalmasak semmilyen felelősségre? A szüleidet is expressz vonattal küldeném olyan helyre, ahonnan már nem térnek vissza, hogy ilyen egy lelketlen férget neveltek fel!


Az meg sem fordul abban a csepp, önző, tunya agyadban, hogy esetleg ezt megold? Mondjuk kutyanapközivel? Vagy kutyasétáltató ember felfogadásával? Persze, hogy ez nem opció, hisz ez pénzbe kerül! Nem, inkább menjen gyorsan a háztól!

2020. dec. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
81%

Nem tőlünk kell elnézést kérned!

"Én sem ezt akarom" - akkor ne tedd! Ennyire egyszerű.

Elég nevetséges kifogás, hogy mivel dolgozol, nem tudod etetni! Ha kétszer is adsz napközben, akkor is meg tudod etetni reggel és este!

Én biztos nem dobnám el a "barátom", de még a "kutyám" sem.

De ha nagyon meg akarsz szabadulni tőle, akkor legalább keress neki jó helyet!

2020. dec. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem nem kell mehsuabadulnod tőle.

Keress olyan ismerőst, akinek kertje van, munkába menet vidd el oda a kutyád, munka után pedig menj érte. Vidd a kajáját, majd ott odaadják neki, pisilhet, végezheti a dolgát, de este veled alszik.


Az én kutyám napközibe jár, bár ez egy drágább opció, de ugyanez a lényeg, csak ott még kutyák közt is van.


Valaki említette, hogy diákok biztosan vállalnak kutyaséráltatást.


Ennie elég napi egyszer is.


Szerintem vannak még opciók, ne engedd el őt.

2020. dec. 8. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
75%

Ez egy provokativ kerdes:


Elkezded, hogy csaladtag-barat-oreg … átfordulsz, hogy nem foglalkozol vele-rossz sora van-kidobod.


Vagy skizofren vagy es tobzódsz a kulonbozo jellemvonasaid kozott, vagy csak unatkozol es azt hiszed majd jo nagyot fog szolni ez a szar tema.

2020. dec. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!