Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hallgat jobban a Babra,...

Miért hallgat jobban a Babra, mint a Dexterre? Egy kutyának lehet egy másik név, szó a szimpatikus, amire hallgat?

Figyelt kérdés

Közel egy éve apám kollégájának a barátnője, aki állatvédő, tőle került hozzánk egy 4 és fél éves kutya, Dömper néven... nem akartam Dömpikézni, egyébként se hallgatott semennyire a nevére (csak egy év alatt mi voltunk az ötödik gazdái), átkereszteltem Dexterre, tartva magamat a D betűhöz. Hallgat rá, de nem az igazi. Ellenben, amikor azt mondom neki, "Bab", egyből, mint akit puskából lőttek ki. Egyébként az elején viccnek indult, mert sokat pukizott, és rendszerint apám képébe alvás közben, ezért néhányszor(!!!) mondtuk rá, hogy bab (a chilisből kiindulva). Aztán amikor csak szóbajött, mint kaja, felkapta rá a fejét. Aztán végül azt kezdtem el használni, a Dexter mellett (utcán Dexter, itthon változó, de inkább Bab).


Az alig néhányszor az nincs 10x összesen, hogy így neveztük, ellenben Dexternek vagy ezerszer hívtuk, hogy megszokja, mégis jobban hallgat a Babra. Miért van ez, ha hosszabb ideig használtuk a Dextert, erre néhány használat után a másik ragadt meg benne?


Gondolkoztam, hogy elkezdem Babnak hívni, de a környéken kb minden kutyásnak Dexternek lett bemutatva... és olyan furán hangzik, hogy nem tudnám az utcán is mondani.


2020. dec. 8. 15:35
 1/4 Hovarju ***** válasza:
93%

Lehet, hogy hasonlít az egyik korábbi helyén használt nevéhez, vagy valami kellemes emlékhez. De az is lehet, hogy a bab szót összekötötte az evéssel, és azt gondolja a szó hallatán, hogy enni fog kapni.


Ha jobban hallgat erre én meghagynám neki ezt a nevet, a környék kutyásainak meg elmesélném, hogy megváltoztattuk a nevét, mert erre jobban hallgat.

2020. dec. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Mert a Bab rövid, a Dexterben meg számára furcsa hang (x) van, amit magyarban nem sokat használunk.


Úgy tűnik 3 betűs nevet kell neki keresnetek. pl.: Bob

az már majdnem Bab :)

2020. dec. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki a Baba szót!
2020. dec. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A bab kimondása olyan, mintha vakkantanál :D

Az én kutyám arra kattant rá mostanában, hogy egy Hoya reklám után kimondtam, hogy Hoya és először csak felpattant, aztán rám ugrált. Most néha mondom neki, hogy Hoya és mindig ugrál rám. Lehet ko taktlencsét szeretne :D

2020. dec. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!