Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon ugatós kutyák gazdái!...

Nagyon ugatós kutyák gazdái! Sikerült lenevelni erről őket?

Figyelt kérdés

Van egy ivartalanított shetlandi juhászom.

Amikor kicsi volt (kölyök kora óta velem van) konkrétan minden tevékenységéhez ugatott. Az eveshez, az ivashoz, MINDEN percben mikor ébren volt, legalább vakkantott 2-őt csak hogy tudjuk, ő itt van, létezik.

Én azt hittem, van valami idegrendszeri baja komolyan, de rengeteg szakértő és többek között orvos is látta már, semmi baja, teljesen egészséges.

Aztán oviba jártunk, suliba is, mindenhol mindenféle módszerrel próbálkoztunk de nem sikerült. Egy egyéni kutyakiképző volt az, aki javítani tudott a helyzeten, engem is "kinevelt" hogyan kezeljem ezt. Most már 2,5 éves, és ha itthon vagyunk és elkezd ugatni, azonnal le lehet tiltani róla. Képes órákig csendben lenni.

Ha lent vagyunk, ott is le lehet tiltani az ugatásról nagyjából, viszont ha játszunk akkor elszabadul a pokol. Ha agilityzünk, végig üvölt. Ha csak engedelmességit gyakorlunk, akkor is, ott inkább már vinnyog. Ha teljesítmény túra van, akkor olyan 15km-ig ugat rendesen, 25kmnél csöndes. :D

Rengeteget van vele foglalkozva, kifejezetten aktív kisebb termetű kutyát akartam, mindenképpen juhászt a terelés miatt is. Ő extrém eset, az ugatas tekintetében, rengeteg sheltie kutyást ismerek és csak 1-2 olyan kutya van aki hasonlóan ugatós mint az enyém.

Sok mindennel próbálkoztunk már, tudom hogy azért ugat mert izgatott... Abbahagyjuk a labdázást, ha elkezd ugatni. Újra kezdjük ha csendesül, de újra elkezdi. Fojtó nyakörv segített eddig a legjobban, mert emberekre is ugatott, arról már teljesen leszokott. Nem agresszív, nem támad, messziről ugatott embereknek ha pedig közel értünk, befejezte.

Tud kérésre ugatni, ez volt az egyik nagy megfejtése az egyik kutyasulis oktatónak, de nem vált be. Az ugatas=büntetés se vált be, és az se hogy ha csendben van jutalmazom.

Ha játék közben rászólok, hogy csendben legyen akkor inkább a játékot is abbahagyná, látszik rajta. Labdázik, és ha nem ugathat inkább vinnyog. A terelés segített, egész tehetséges benne, elfarad, aznap csendben van. Kevesebbet ugat, amióta járunk, de attól még ugat még így is sokkal többet mint egy átlagos kutya. Arról nem is beszélve, hogy ha kutyákkal játszik akkor is folyamatosan ugat, ezért a másik kutya is, a szomszédok pedig gyülölködnek.

Próbálok minnel csendesebb lenni, olyan időpontokban játszani vele amikor a legtöbben dolgoznak, vagy nem oly zavaró, ha kietlen helyre megyünk. Este már, meg reggel nem is lehet vele játszani, vagy tanítani. Ja és klikkerezes közben is ugat folyamatosan.

Nem vagyok mindent megengedő gazdi, következetes vagyok, és a kutyám az ugatason kívül mindenre hallgat. Lábam mellett jön, minden parancsot tud, terelés közben is figyel rám, játékból és tulajdonképpen mindenféle helyzetből bármikor behívható.


Ilyen extrém esetben mivel próbálkoznátok még?

Elektromos nyakörvet is próbáltunk már, csak rezgőn. Nem vált be. Amúgy se hiszem hogy erősebb fokozaton beválna, mert akkora szőre van mint egy szamojédnek. :)

És ezt nem is szeretném, mert elég érzékeny és nem is tartom jó megoldásnak...tehát tovább adtunk rajta (a nyakörvön persze)

Mit tegyünk még? Van akinek bevállt valami?


Ja és hozzatennem meg, hogy biztosan nincs baja, egészséges az idegrendszere, ez biztos.

Amúgy meg még álmában is ugat. :) ez mondjuk cuki...


Köszi a válaszokat!



2020. dec. 8. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alapján már mindent megpróbáltál, szerintem fogadd el így, ugatósan(persze az eddig elértekhez azért tartsd magad és esetleg fejleszd, ha tudod).
2020. dec. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vannak viselkedésmódosító napirendek fent az interneten. Én bevezetném nála pár hétre, és a "place" parancsot is játék&séta előtt és után. Valamint esetleg a szobakennelt.
2021. jan. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Van azt hiszem ingyenes próbaidő a Canine Perfomance (vagy talán már DogPro?) online tréning felületén, ott nézz körül a "place"-hez, nagyon nyomatják ők. A napirend is fent van ott.
2021. jan. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!