Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek eltudnék tartani...

Szerintetek eltudnék tartani egy kiskutyát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg van 75 ezer forintom,havonta 7500forintot keresek kérdőív kitöltéssel,plusz tippmix heti 5-6 ezer ft

Na szóval jövő nyárra szeretnék egy új családtagot,egy Bichon Havanese-t.

Láttam az árakat,kb 100ezer fog maradni,szerintetek elég lesz 1-2 hónapra? Mert utána ösztöndíjt kapok(56ezer)

Szeretnék kérdez Bichon Havanese-al kapcsolatban,ezekre vagyok kíváncsi:

-tartása,nevelése

-szőr tisztítás,ápolása

-lábfürdetés séták után?

-Melyik tápot ajánljátok?

-Ivartalanítás hány hónaposan és miért szükséges?(ha nem muszáj,akkor nem vinném műtétre)

Tapasztalatokat is meghallgatnék szivesen

Előre is köszi mindenkinek🐕



2020. dec. 8. 20:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem várj még a kutyával. Ha jön egy váratlan kiadás, betegség, sérülés, miből fizeted? Épp ma beszélgettem egy sráccal, akinek a kutyájának az egyik hátsó lába sérült, eddig kb. 100 ezer volt a kezelés, jövőre még erre rájöhet ennek a duplája az állatorvos szerint.
2020. dec. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Ha a szüleid is besegítenek.

Orvos, oltások, kozmetika, stb.

Nem két fillér.

2020. dec. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Tenyeszto ivartalanitasi kotelezettseggel ad ki kutyat, tehat ha akarod, ha nem, ezt be kell tartanod. Amugy ivarszervi megbetegedesek elozhetoek meg vele, na meg a nem kivant szaporulat. Nem egeszen ertem, hogy havi szinten most mennyid lesz, meg mibol fog maradni 100 ezer, ha most 75 ezred van, a kutya meg 150 ezertol kezdodik, de lenyegtelen. Ezt a havi x osszeget csak a kutyara koltheted? Vagy egyedul elsz ennyibol? Ha az utobbi, akkor nem ajanlom a kutyat.

Tapnak pl acana, orijen, josera, ezek szerintem eleg jok, de a lenyeg a magas hustartalom, tehat nyilvan tobb marka is szoba johet. Ivartalanitas amugy kb 6 honapos kortol mehet.

2020. dec. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Alapból egy ilyen kiskutya nem olcsó. Fajtajelleg (NEM fajtatiszta, szaporított)kerül kb. 100 ezer forintba, de ugye szaporítótól nem veszünk kiskutyát, tehát ez csak ennél több lenne. Kell neki egy normális táp (NEM Tescos, NEM Aldis legolcsóbb szutyok),lehetőleg csirke (sok kutya allergiás rá)-és gabonamentes. Ivartalanítani, amennyiben szuka mindenképp ivartalanítanám (méhgyulladás veszélye miatt), tévhit, hogy ellenie vagy tüzelnie kell egyszer ivartalanítás előtt.
2020. dec. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%

4-es vagyok.


És ehhez még hozzájönnek a nem várt orvosi költségek, amiket nem látsz előre.

2020. dec. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%

Most miert akarjatok lebeszelni? 5-6 kilos kiskutyarol beszelunk. Miert ne tudna eltartani? Rengeteg csovesnel latom, hogy van kutyajuk ... ok is eltartjak valahogy.


Ha valaki magat ellatja, akkor egy kiskutyat is eltud mellette. Miert ne?

2020. dec. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
9%
Lehet am a kutyara biztositast kotni es akkor a nem vart nagyobb koltsegeket fizeti a biztosito.
2020. dec. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Jövő nyárra 256ezer forint jön össze+75ezer mert ezt leraktam a széfecskémbe.

150ezerért nézegetek,csak kíváncsi voltam/vagyok ti mit gondoltok.😅

Szüleimmel élek,9. Osztályos vagyok,ez a saját havi jövedelmem.

2020. dec. 8. 21:04
 9/21 anonim ***** válasza:
96%
A biztosító sem fizet mindent, el kell olvasni a szerződést.
2020. dec. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%
Ha a szuleid besegitenek, akkor ebben az esetben vallalj. Nekem kb havi 25 ezer megy el a kutyamra, de pl a szoret nem kell nyirni, tehat kozmetikusra koltenem nem kell. Mondjuk a tinikor pont a legkritikusabb idoszak, hiszen par ev, es valoszinuleg elkoltozol egyetem vagy munka miatt, es ez igy egy eleg nagy kerdojel, hogy mi lesz akkor a kutyaval, de ha a szuleid bevallaljak, hogy tudnak rola gondoskodni, ha te valamilyen oknal fogva nem tudod magaddal vinni, akkor ez is rendben.
2020. dec. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!