Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Úgy néz ki örökbe fogok...

Úgy néz ki örökbe fogok fogadni menhelyről v. fajtamentésből magyar vizslát. Kant vagy szukát válasszak?

Figyelt kérdés

Már kinéztem elötte egy kennelt, de aztán a menhely, fajtamentésnél döntöttem...megérdemelnek még egy esélyt:)

csak nem tudom kan vagy szuka legyen?


2010. aug. 12. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ez a legfontosabb szempont, hanem inkább az, hogy jellemre melyik kutyus illik hozzád jobban a fajtamentőknél levők közül. Fognak segíteni, ők jól ismerik a náluk levő kutyákat, szerintem nyugodtan bízd magad rájuk.
2010. aug. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

mindegyiknél vannak előnyök és hátrányok.

pl. a szukák félévente tüzelnek. ilyenkor a kanok megérzik, és ha fiú kutyusod lesz és szuka lesz a közelben el is kóborolhat. (ivartalanítás)

amúgy azt hallottam, hogy 64%-ban a szukák jobban kimutatják a szeretetüket, viszont a kanok meg játékosabbak.

legalábbis én így olvastam.

de szerintem ne ezen múljon. menj el és kérdezd meg hogy milyen a viselkedésük, stb. és úgy dönts

2010. aug. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Nos manapság előszeretettel javasolják, hogy az ember ivartalanítsa a kutyáját mert rengeteg a be nem tervezett alom és így a menhelyen sínylődő kutya...

Ha nem akarsz ivartalaníttatni, akkor mindenképpen kant válassz, mert a szukával nagyon meg fogtok szenvedni a tüzelési időszakokban.

De valóban úgy van ahogy az első válaszoló is írta, a fajtamentésnél jól ismerik a gondozásuk alatt lévő kutyákat, ha elmondod mik az igényeid ők biztosan tudnak javasolni számodra megfelelő kutyát.

2010. aug. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen ivartalanítani kell mind1 milyen! Nem csak a felesleges szaporulatok miatt ivartalaníttatják a kutyusokat, hanem a betegségek megelőzése miatt is, no meg jobb a kutyának ha már úgysem párosodhat, legalább nem őrül meg a tüzelő szukák szagától! A legtöbb menhely meg fajtamentő egyesület meg oda se adja ivartalanítva vagy ivartalanítási kötelezettség nélkül! Szóval én is azt javasolom hogy azt a kutyust válaszd aki jellemben is passzol majd hozzád! :) ÉS örülök hogy megmentesz egy életet! Bár több ilyen ember lenne!
2010. aug. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsi! "Oda se adja, ha nincs ivartalanítva"
2010. aug. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A fajtamentők ugyse fognak ivarosan kutyát örökbe adni, ugyhogy igazából mindegy.

A szuka kutyák picit simulékonyabbak, könnyebben kezelhetőek, de tényleg kutyája válogatja.


Nagyon gratulálok hogy a fajtamentés mellett döntöttél. Magyar vizsla az egyik leggyönyörübb, legokosabb kutyafajta, de a hiperaktívitása miatt az egyik a menhelyeken legtöbbet elöforduló a fajtatiszta kutyák közül. Fáraszd mindennap jól le és álomkutyád lesz.

2010. aug. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Kérdező!

Nekem négy vizslám van jelen pillanatban , fiúk lányok vegyesen…

Fontos kérdés , hogy kölyök kutyát szeretnél vagy már felnőttet. A kölyök kutyáknál van beleszólásod , hogy majdan felnőtt korábban megörül esetleg a labdáért vagy hidegen hagyja és hasonlók, te alakíthatod valamennyire a jellemét.

Nekem csak az egyik fiúm van nálunk kölyök kora óta és ő megörül a labdáért a többi már elmúlt egy éves mikor hozzánk került és labdára se nézz, valószínűleg az előző „szerető” gazdái ennyit foglalkoztak velük…

Tévhit , hogy a fiúk játékosabbak és ez halmozottan igaz a vizslák esetén és én azzal a feltevéssel se értek teljesen egyet , hogy a lányok jobban kimutatják a szeretetüket …

Becsülendő , hogy örökbe szeretnél fogadni , nekünk is minden kutyánk kidobott, hihetetlenül szeretetre éhesek, készülj fel , hogy hetekig az árnyékod lesz a kiválasztott tündér !

Igazából nem lehet általánosítani , melyik nem a jobb , minden vizsla arra született, hogy a gazdáját imádja és Őt is megpróbálják ugyan ennyire szeretni , de az képtelenség . Hívd föl a fajtamentőket kérdezd meg , hogy van e kutyájuk gondozásba , de az is lehet , hogy megkérdezik merre laksz és akkor megmondják , h a közeledbe hol van menhelyen vizsla .

Az ivartalanítás az egyik legfontosabb dolog!

Talán annyit írnék a lány vizslák javára , hogy nem fog a sétáltatás verekedésbe fajulni egy agresszív kutya miatt.

2010. aug. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem....naggyon köszönöm a válaszokat:)
2010. aug. 12. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!