Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafuttató - ez probléma?

Kutyafuttató - ez probléma?

Figyelt kérdés

Van egy kölyök labim, akivel járunk kuyafuttatóba. Nagyon barátkozós, túlságosan is, minden kutyához rohan játszani, de az emberekhez is odegy simit begyűjteni.

A problémám, hogy sok gazdi például labdázik, trükközik a kutyájával, aki pedig maximálisan a gazdira figyel és nem akar más kutyával játszani. Az én kutyám ilyenkor nem érti meg, hogy nem akarnak vele kergetőzni, legyeskedik körülöttük, még akkor is, ha a másik kutya leugatja/lemorogja őt, hogy mostmár elég. De a gazdikon is látom, hogy már elegük van a kutyámból.

Vagy volt például olyan eset, hogy ketten voltunk a futtatóban, a másik kutya nem mozdult el a gazdája lába mellől, teljesen passzív volt, az enyém meg ugrált körütte vagy 10 percen keresztül és játékra hívta őt, sikertelenül. Végül megunták és elmentek.


Az ilyen esetekben, amikor látom, hogy a kutyám zavar másokat, odahívom magamhoz. Jön is, ezzel nincs gond. De utána egyből visszamenne. Ilyenkor nem érdekli, ha én akarok vele játszani. Az sem érdekli, hogy a másik kutya nem akar vele játszank.

Hozzátenném, kifejezetten azért járunk futtatóra, hogy más kutyákkal szocializálódjon. Labdát dobálni a kertben is tudok neki:D


Szóval ilyenkor mi a helyes megoldás? Hogy tanítsam meg a kutyámnak, hogy ne zavarjon másokat? Egyszerűen nem veszi érszre magát. Vagy ilyenkor hagyjuk el a futtatót?



2020. dec. 11. 12:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%

Amikor valaki foglalkozik a kutyájával, azt nem akkor kell csinálni, ha a futtatóban más kutyák is vannak. Ez így illik.A futtató célja az, hogy a kutyák szabadon játszanak a társaikkal.

Csak ehhez az kellene, hogy a gyakorló kutya gazdája észre vegye magát.

2020. dec. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Ha előbb volt ott a gyakorló kutyus és a gazdája, akkor én nem mennék be, csak később.

Tartsd tiszteletben hogyha ők gyakorolnak, akkor valószínűleg nem látnak szívesen más kutyus pajtásokat.

Én olyankor mindig elkerülöm a futit már csak messziről is, nehogy megzavarjam őket. Mert tudom milyen érzés ha a kutya nem rám figyel hanem egy adott kutyára.

A kutyusod még kölyök teljesen érthető, hogy mindenkihez menne.

2020. dec. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Ki fogja ezt nőni, de ha látod, hogy folyamatosan menne vissza, akkor inkább tedd pórázra, de zavard azt, aki tréningezik,


Nálunk pont ugyanez volt nyáron egy kutyás strandon, ott egy kölyök dobi volt. Az egyik kutyám rá volt feszülve a labdára, amit dobáltam neki, a másik mellettem ült, nem akart játszani a dobival sok volt neki. Ettől függetlenül a dobi ugyanúgy a két kutyám fején ugrált, pedig az egyik már morgott is rá, hogy hagyja békén. A gazdit meg nem érdekelte...

2020. dec. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem keress olyan kutyasetaltato helyet ahol jo arcok a kutyasok es a kutyat is eltudod engedni ... ne eroltesd a futtatot.
2020. dec. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%
Futtatonak az lenne a lenyege, hogy nem ott gyakorol a baromarc hanem minden gazdi elengedi a kutyajat. Viszont kozos lonak turos a hata, tehat a kozos futtatoban mindig lesz legalabb 1 hulye.
2020. dec. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
En inkabb minden nap haromszor autoba ulok es autokazom par percet, de kiviszem a kutyat a termeszetbe setalni.
2020. dec. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
#5ös akkor szerinted a kutyafuttatókban miért vannak tréning felszerelések? Hogy csodáljuk? Nincs megszabva hogy nem lehet ott gyakorolni...
2020. dec. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Itt az a baj, hogy a futtatóval szemben mások az igények, és igen, közös lónak tényleg túrós a háta. Én veled értek egyet, de az is érthető, ha valaki ott akar tréningezni. Én azt csinálnám, ha a másik érkezett előbb, és nem akar játszani, akkor tiszteletben tartanám, ha én érkeznék előtt, akkor viszont nem.
2020. dec. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%

Azoknak, akik háborognak rajta, hogy gyakorolnak a futtatóban: Megyeszékhelyen lakok, egyetlen egy kutyafuttató van, és azon belül vannak agility elemek. Akkor ne használjuk? Okos.

Kérdező, a kutyáddal nincs semmi gond, kölyök, nyilván kíváncsi. De sok kutyát zavarhat a nagyon tolakodó viselkedés, ezért neked kéne leállítanod. ha látod, hogy a másik kutya gazdáját zavarja, akkor mindenképp. Például nekem egy idősödő, mentett kutyám van, aki kerti díszként élte évekig az életét, teljesen szocializálatlan. Azért viszem a futtatóba, hogy lassan bepótoljuk a hiányt, de nehéz és lassan halad. Mindig szájkosárban van, mert néha odakap a többi kutyának, de ha finoman közeledik a másik, akkor jól elvannak. Na most ha odajön egy túl izgága, akkor teljesen felzaklatja a kutyámat, főleg, ha az izgágának a gazdája semmit nem tesz... Ez alap, hogy akkor hagyd a kutyádat játszani a másik kutyával, ha a gazdája is partner a dologban!

2020. dec. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%
Én csak a magam nevében beszélek, de ha futtatóban tréningezem a kutyám (varosligeti futtatóba járunk, mindig millió kutya van bent), direkt azért csinálom ott, hogy a kutyám megtanulja, hogy ha játszani hívják, ha a fején ugrálnak, vagy bármi történik neki akkor is rám kell figyelnie. Tehát engem nem zavar, ha tanulás közben megzavarnak, maximum többször kell újra próbálni, de idővel annál jobban fog menni.
2020. dec. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!