Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám kiszökik otthonról...

A kutyám kiszökik otthonról esténként, de mindig visszajön. Hogy tudnám leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
Igazából 2 kutyám van, de a szuka folyamatosan elszökik és van hogy viszi magával a kant is. 2 méteres kerítést szinte helyből átugorja, de ha épp észreveszem h kiment, és rászólok azonnal visszajön. Az a baj h mi külterületen lakunk, és a szomszédok tartanak állatokat, pl. csirkéket.. és nem egyszer mentem ki reggel úgy h csirketollakat láttam az udvarban. Sokat foglalkozok vele, nincs elhanyagolva, nem értem h mért csinálja ezt, mert kaját is rendesen kap. nem szeretném ha elkapnák vagy vmi :S Lécci segítsetek
2010. aug. 12. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Villanypásztor.
2010. aug. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ivartalanítás ;)
2010. aug. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
sajnos ez egy önmegerősítő folyamat, mert mikor kiér, mindig megkapja amire vágyott a szabadságot. Csak úgy tudod leszoktatni, ha minden alkalommal bünteted, de marha nehéz, mert ha nem vagy ott, akkor megint kimegy, és megint megerősítődik a viselkedés.
2010. aug. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt, hogy sokat foglalkozol vele? Sok játék, rendszeres nagy séták? Fáraszd le este úgy, hogy amikor hazaér fáradtan feküdjön be a kis házikójába. :)
2010. aug. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Minimum 1,5 órás sétákra szoktam elvinni,leginkább késő délután, nyáron meg akár kora esténként is.És persze sokat játszok vele. Sokszor volt már büntetve a kiszökés miatt, de sajnos nem használ, és sztem az lesz a vége h egyszer az egyik szomszéd berág és el kell majd altatni vagy nemtom, és azt nagyon nem szeretném :/
2010. aug. 12. 12:56
 6/10 anonim ***** válasza:
nincs garázsotok vagy valami??oda kéne bezárni vagy pedig valami tetős kenelbe bezárni esténként vagy mikor éppen nem érsz rá figyelni rá!igaz hogy akkor sokkal többet kell sétáltatni de legalább nem tud kiszökni pl. a garázsból vagy a kenelből(elég lenne csak a szukát (ha a kan úgyse megy ki magától))ha igen akkor azt is!!!
2010. aug. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Próbáltuk már bezárni a garázsba de olyan zajt csapott h kénytelenek voltunk kiengedni :S Egyszerűen nemtudom mi lenne a legjobb módszer a számára... :/
2010. aug. 12. 15:42
 8/10 Akiteki ***** válasza:
Nálunk is elindult az egyik kutyám a szomszéd csirkéit levadászni. Villanypásztort tettem fel, azóta nincs gondunk.
2010. aug. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Matyi87 ***** válasza:
45%
A szitu, amit írtál én is végig csináltam. Nekem a kennel lett a biztos megoldás. És ez több mindenre is jó. Pl ha tanítod őket, akkor külön-külön is lehet és tüzeléskor külön lehet őket csukni. Nekem kb 5 m2 teljesen zárt csak az eleje rácsos. Az első 1 hét kicsit rossz volt a szukának de megszokta és nagyon sokat mozgatom. Azóta nincs vele baj.
2010. aug. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ivartalanítás.
2010. aug. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!