Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok mesélni a Dobbermanok...

Tudnátok mesélni a Dobbermanokrol? Az elmúlt 9évben vizslánk volt, kisgyerek voltam így túlzottan nem is tudtam sok mindent a nevelésről, egyebek. A Dobberman teljesen új lenne/lesz

Figyelt kérdés

Nagy udvaras, kertes házban élünk így tudna futkározni. Az érdekelne főleg hogy milyen egészségügyi problémák jellemzőek a fajtára, illetve fajtatisztát mennyiért lehet kb venni?

Esetleg van olyan oldal ahol bemutatják mit hogyan lehet hatékonyan megtanítani neki? Ha jól tudom ezt egészen kis korában elkéne kezdeni. Ha egyéb dolog jut nyugodtan írjátok :)



2020. dec. 12. 03:43
 1/7 anonim ***** válasza:
2020. dec. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

150.000-től kezdődik egy egészséges fajta tiszta dobi.


Az, hogy nagy udvar és kertes ház nem jelent semmit. Labdázni jó lehet ott vele de ettől függetlenül kell vinni naponta sétálni 1-2 órát.


Határozott gazdi kell mellé, illetve ajánlott a kutyaovi és a suli is mert egy weboldalról nem fogsz megtanulni semmit se te se a kutya és szocializáció se árt a kutyusnak.

2020. dec. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2020. dec. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon makacs egy fajta. Nem szabad ráhagyni semmit kicsi kora óta nevelni kell. Nagyon érzékeny... Lelkileg. Ha nincs jól lemozgatva és agyilag sincs terhelve elfoglalja magát... Nem túl olcsó játékokkal 😂 nagyon embercentrikus képes bemászni az ember ölébe nemszámít a mérete. 100-150 ig van az ár. Olcsóbb kutyát ne is keress idegrendszeri problémái és diszplázia fordul elő náluk.. Na meg nagyon vérző fajta egy kis sebis baj lehet olyan mint ha vérhigító lenne a szervezetükbe... Nagyon nehezen ál le.... Volt nekünk is dobink nem volt 1 napig sétáltatva és leszedte a redönytokot.. A szárítót darabokban találtam... És egy nagy téglát dobált föl le arra lettem figyelmes hogy mi ez a huppogás... A többit nagyon csendben csinálhatta 😂
2020. dec. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Csípő, könyök, gerinc problémák lehetnek, így csak szűrt, mentes szülőktől szabad kölyköt venni. Emellett fontos az is, hogy mire kellene a kutya. Sajnos rengeteg a gyenge idegrendszerű és gyenge ösztönkészletű kutya. Viszont az ösztönerősebb kutyáéknál hihetetlen nagy figyelmet és tudatosságot, következetességet kell fordítani a szocializációra és kézben tarthatóságra, ha nem akarod, hogy veszélyes legyen emberekre, állatokra.

A nevelésük nehéz, mivel arra lettek kitalálva, hogy önállóan működjenek. Nem volt szelekciós cél a gazdával való együttműködés.

2020. dec. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És arról lehet tudni valamit hogy a füleket, farkukat meeglehet-e csináltatni? Biztosan tudjátok mire gondolok, nem jut eszembe a neve..
2020. dec. 13. 01:19
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A farok vágás legális.

A fülkupírozás nem legális, de nem is büntetik. A legtöbb tenyésztő megcsináltatják a kevésbé ígéretes, kevésbé jó adottságú kutyákon, mert erre van igény azoknál, akik divatból akarnak dobermannt.

De mivel sem kiállításon, sem IGP-ben, sem más sportban nem tolerálják a kupírozást, a jó kölyköknél már nem vágatnak fület.

2020. dec. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!