Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a "vár" és a...

Mi a különbség a "vár" és a "marad" parancs között?

Figyelt kérdés
Láttam a kutyás műsorban, hogy mikor valaki belépne az ajtón, akkor azt mondják a kutyának hogy vár. ÉS akkor mi a marad? :)
2010. aug. 12. 11:58
 1/7 Bozsikrisz ***** válasza:

Szerintem ha azt mondod, hogy marad, akkor az olyan, hogy hosszabb ideig kell úgy maradnia, és akkor nem készül rá a kutya, hogy ráugrik arra, aki belép az ajtón.

Ha azt mondják, hogy vár, akkor tudja, hogy mindjárt fog történni valami.

2010. aug. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Figyelj! Ez magától értetődő mert a vár az azt jelenti maradjon egy ideig vagyis hogy várjon valakire és a marad az meg azt hogy ottmarad nemmozdul el a helyéről.
2010. aug. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

tökmindegy, egy kutyának azt jelenti a parancs ami jelentést tanítasz hozzá

ha az tanitod hogy arra üljün le hogy "répa", akkor arra ül le ...

2010. aug. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi!
2010. aug. 12. 12:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem olyasmi lehet, ha marad, akkor abban a pozícióban is kell maradnia. Tehát ha fektetted, akkor ha fekvésben maradot mondasz, akkor fekve kell maradnia, s nem ülhet föl közben. Várnál pedig változtathat pózt, csak ott kell maradni. Vagy fordítva. :D De szerintem valami ilyesmi lehet a különbség.
2010. aug. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

attól függ hogy ki hogy neveli(tanítja)

én pl. a maradot annak tartom hogy leültetem a kutyámat és mondom hogy marad még én nem mondom hogy jöhet addig ott van egy helybe

a vár pedig az mikor megállunk az ut szélén a padkánál

2010. aug. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Matyi87 ***** válasza:
Én úgy alkalmazom, hogy a kutya "várj" amikor előtte megyek be kapun és "maradj" amikor nyugalmi helyzetben általában fekve helyben marad, míg fel nem oldom.
2010. aug. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!