Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Járatok már így? (egyedüllét)

Járatok már így? (egyedüllét)

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos kiskutyám. Mióta megvettem, a nap 24 órájában velem van, ha esetleg mégsem, akkor anyukámmal vagy a barátommal. Igen ám, de jön a szeptember és vissza kell mennem a suliba, és az óra rendem szerint van olyan nap, amikor minimum 4 órát kell kibírnia. Persze nem biztos, hogy mindig egyedül lesz, de fel kell rá készülnie. Elkezdtem már szoktatni hogy elmegyek 5 percre és naponta növelem az adagot 5-5 perccel. Ma 15 percet töltöttem a lépcsőházba és végig sírta az egészet. Gondoltam, hogy veszek neki KONGot, hogy ellegyen vele, de ha nem vagyok vele (vagy bárki más), semmilyen játéka sem érdekli. Most már tudom, hogy az elején kellett volna szoktatni az egyedüllétre, de sajnos nem tudom visszaforgatni az időt. Fog ő valaha is szépen csendben ellenni egyedül? Ha tudtok segítsetek, nagyon el vagyok keseredve.
2010. aug. 12. 13:09
 1/7 anonim válasza:

Szia!


Nálunk még egy kutyus volt a megoldás! Ők nem érzik egyedül magukat és nekem sincs lelkiismeret furdalásom ha elmegyünk valahova.


Üdv.

2010. aug. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nálunk is baj volt ez, de lassan megszokta.

szóval szerintem most is elkezdheted szoktatni, de mikor suliba fogsz menni úgyis hozzászokik. az enyém is rettentően sírt az elején, de utána volt már hogy bezártuk az ajtót, mentünk le a lépcsőn és meg se nyikkant :D de mikor hazajöttünk ugyanott feküdt a lábtörlőn :D és végig várt minket.

2010. aug. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én az egyik kiskutyámat 2008.május 07-én kaptam,tehát suliidőben(és ez nem hétvégén volt!).Meg kell szoknia az egyedüllétet,egy idő után majd lecsillapodik:)

14/L

2010. aug. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Naná hogy sírt. Ott voltál a lépcsőházban. Érezte hogy ott vagy, és sírt hogy menj vissza. Ha nem érez, akkor nem fog annyit sírni. Persze, előfordul sőt lehetséges hogy ezután is vonyít. Fokozatosan szoktasd hozzá az egyedül léthez .


Nálunk az is beállt, mikor egyedül hagytuk kapott egy kekszet. Így nem szomorkodott, hogy elmegyünk, sőt örült,hogy kapott valamit.

2010. aug. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem, nagyon ügyesen teszed ezt az 5+5 perces elmenéseket! Próbálgasd még! Én mindig meg szoktam magyarázni a kutyusomnak , hogy mindjárt jövök, aludjál addig... Szóval én beszélek hozzá mielőtt elmegyek.

Még talán azt tudnám tanácsolni, keress valami játékot , ami nagyon lefoglalja. És azt először add neki akkor, amikor ott vagy vele, és vedd el tőle egy rövid idő után. És próbáld meg pár órával később, hogy akkor adod oda, amikor csinálod ezeket az 5 perces kimenéseket. Ha gyakran csináljátok, (és nem unja meg a játékot) lehet hozzászokik, hogy ezt a játékot akkor kapja, amikor a gazdi elmegy.

Másik lehetőség, amire gondoltam. Fáraszd ki nagyon a kutyust, játssz vele addig, amíg nem lóg a nyelve és lihegve roskad oda melléd. Gyorsan el fog aludni, és próbálj akkor elmenni mellőle. Lehet, hogyha nem látja, hogy elmész akkor nem fog sírni. Nem tudom, ezek jutottak az eszembe. Sok sikert!

2010. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyim is így volt,mára már megszokta,hogy sokat van egyedül.És mindenkit kitörő örömmel fogad ha hazaérünk.
2010. aug. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bozsikrisz ***** válasza:

Olvasd el Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét.

Amikor elmész otthonról, előtte már ne nagyon foglalkozz a kutyussal, csak természetesen. Fogod magad, kimész. Visszafelé ugyanaz. Bemész, a kutyusod ugrálni fog, ugatni, de ne nézz rá, ne is szólj hozzá. Legalább 5 percig. Meg fog nyugodni, és idővel egy természetes dolog lesz számára, hogy jössz mész.

Ő még nagyon fiatal, semmiről nem késtetek le!

2010. aug. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!