Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy ellenőrizzem, vizsgáljam...

Hogy ellenőrizzem, vizsgáljam a kutyám mancsát?

Figyelt kérdés

A kutyám évekig élt az utcán és menhelyen is. Most 7 éves, 9 hónapja van nálunk. A problémám az, hogy a lábujjai közé nagyon könnyen beszorulhat valami kavics, sár, a szőrök közé. Ezt azonban nem tudom ellenőrizni, nem engedi. A mancsát fölül szabad simogatni, a talppárnáit is, de ha a lábujjai közötti szőrhöz akár csak hozzáérek, elhúzza, rángatja a lábát. Azért így kezdtem, mert gondolom bizalmatlan lehet. Amikor állatorvosnál voltunk, és ő a fogai akarta megnézni, a kutyám elhúzta a fejét, nem engedte megfogni az állát, erre mondta az orvos, hogy bizalmatlan. Emiatt nem engedi piszkálni a lábujjai közét? Vagy csak őt konkrétan zavarja, csikizi?

Egyébként nagyon tiszta kutya, nyalogatja magát, mint egy cica (persze néha azért fürdetjük, és kefélni is szoktuk a szőrét), de a lábujjai között ő sem éri el.

Lehet baja anélkül, hogy észrevennénk? Muszáj megszoknia, vagy inkább ne bántsuk ilyennel?

Egyébként leginkább beagle, ha ez számít.



2020. dec. 14. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jobb, ha megszokja. Ha esetleg beszorulna valami a lábujjai közé azt ki kéne szedni, ha nem szokja meg esetlegesen kiszedni valamit ami még fájdalmas is még nehezebb lesz.


Próbáld jutalomfalattal . Az enyém sem szereti, ha "piszkálom" a lábát. Úgy szoktam először csak a kezembe veszem a mancsát ha nyugodt kap egy jutalomfalatot, elhúzza, próbáljuk újra :) Amúgy az én kutyám így sem szokta meg teljesen, de ha bemenne valami az ujjai közé kitudnám szedni. (ő sem kiskora óta van itt)

2020. dec. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Irritálja, de az teljesen mindegy. Kedvesen, de határozottan vizsgáld meg. Utána pedig jutalmazd.

Nem mehetsz kétnaponta állatorvoshoz sétáltatás után...

2020. dec. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is az első válaszoló tanácsát adom. Bár nálunk kiskora óta van a kutyus, a jutalomfalatos megoldást olyan szinten megszokta, hogy van amikor anélkül is engedi már.
2020. dec. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, azt elfelejtettem, hogy nekünk is beagle kutyusunk van :)
2020. dec. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!