Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit javasolnátok akkor,...

Mit javasolnátok akkor, hogyha nagyon válogatós a kutyusom?

Figyelt kérdés
Nincs szuksegem szidó válaszokra. Nagyon jol tudom, hogy en voltam aki ezt elrontotta. Elkenyesztettem, megengedtem neki, hogy válogasson. Ha nem kellett neki amit ele raktam, hat kapott mást. Mar 1 éves, nincs jo étvágya, nincs is olyan jo sulyban. Bichon havaneserol van szó, aki 4,3kg. Egy ideje azt csinalom, hogy bejarom a várost, es veszek neki minden boltban ilyen olyan finomságokat, rengetegmindent es valtozatosan adom neki, van hogy keverem. De mostmar megint nem eszik olyan jól, mint ahogy en szeretném. Megint elkezdett válogatni, ott hagyni a kaját, es eldontottem hogy ez így nem mehet tovább. Nem szaladgalhatok minden hónapba be minden boltba, hogy mindig mást ehessen, pénzügyileg sem könnyű. Több fórumon olvasgattam, hogy kinek mi jott be, es rengetegen irtak, hogy a Palatinum Bárányos-rizses. Most megrendeltem egy 5kg osat belőle. Mindenkeppen ra szeretném teljesen szoktatni erre. Az állatorvos tanácsai szerint fogok haladni, ami azt jelenti, hogyha nem kell neki, 10perc mulva el kell előle venni. Es akkor majd előbb utóbb megtanulja. De erdekelne, hogy tudtok e meg valami tanácsot adni, ami nektek bejott?! Nagyon kétségbe vagyok esve, mar lassan nem tudok mit kitalálni meg. Remelem meg nem keso.
2020. dec. 14. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
2 napig semmi kaja, csak víz! Majd a 3 napon pici kaja. Utána enni fog.
2020. dec. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jót mondott a doki. Elérakod a kaját, kap 10 percet, hogy megtegye. Ha nem eszik belőle, akkor a következő étkezésnél újrapróbálod. Előbb-utóbb enni fog.
2020. dec. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Talan ne hagyd, hogy valogasson?? Nem is ertem, hogyan hagyhattad ennyire elfajulni a helyzetet. Ele rakod a kajat, ha nem eszi meg, elveszed tole. Kovetkezo etetesnel is ezt eljatszod vele, de nem adsz mas, nem adsz jutalomfalatot etkezesek kozott, nem adsz neki semmit, csak a rendes kajat. Ha ehes lesz, megeszi.
2020. dec. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van előtte ehető kaja, nem fog elpusztulni éhen. Nyilván a táp nem kedves neki, mert az rágni kell, jobban bejön neki az alutálcás, mert azt csak nyelni kell. De bízhatsz a természetben, nem fog éhen veszni. Teneked is finomabba a finomabb, de megeszed a főzeléket is, ugye? Egy kicsit legyél vele szigorúbb.
2020. dec. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmi praktika, csak legyél kitartó és következetes.


Nincs jutifalat, nincs asztalról leeső, nincs semmi csak napi 1-2x (ahogy eddig is kapta) a táp. Ha nem eszi meg 10-15 perc alatt, elveszed és csak a következő etetésre kap bármit. 3-4 nap és éhes lesz annyira hogy megegye. Ha "megunja" a tápot, akkor sincs kecmec, válogatás, az van amit eléteszel.


Kitartás, pár hét hiszi után rájön, hogy fölösleges. Enni fog amikor és amit kap.

2020. dec. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%
Probald ki,h rendes hust veszel meg csongot es meg fogja enni.... fintorgas nelkul. .... a kutya husevo
2020. dec. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
Halolajat próbáltál már a táphoz adni? Amúgy is jót tesz, és van olyan kutya, amelyik jobban megeszi így a tápot. De más etetést is kipróbálhatsz, barf vagy főzöl a kutyádnak, ha jól csinálod, nem rosszabbak a tápnál, de lehet, hogy a kutyád szívesebben enné.
2020. dec. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek koszonom szepen a valaszt! 🥰

Termeszetesen mindent kipróbáltam mar, csak nálunk ez a dolog kicsit bonyolultabb volt, mert csirkeallergiás.. Foztem neki pulykát, es annyira orultem mert olyan jóízűen behabzsolta, mint meg soha semmit, aztan szepen ment tole a hasa.. szoval azt elengedtem.

6os, hogyha a csong csont akart lenni, volt hogy kapott mar es elkezdett oklendezni, es azóta teljesen kerüljük.

7es, sajnos azóta hogy hozzank került (tehát mielőtt sikeresen elkenyesztettem) nem szereti a halat. Meg amikor mi esszük es “lepottyan” egy kicsi a foldre, ahhoz sem nyul hozza, +semmilyen halas kutyakajahoz. Tehát ezt nemis próbáltam. 😞

2020. dec. 14. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!