Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy a kölyök...

Normális, hogy a kölyök kutyám szet ugrál örömében, amikor meglat. Pár perc múlva már tudom fegyelmezni, leul, ha arra utasitom, de amikor kimegyek reggel, úgy örül nekem, hogy össze vissza ugrál. Ezt szabad vagy már ez sem jó?

Figyelt kérdés
Hogyan szoktassam le az ugralasrol?
2020. dec. 15. 07:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%
Ilyen egy kutya, ha ezt sem szabad neki, vegyél hörcsögöt...
2020. dec. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mivel elég arrogansan válaszoltál, várok még más válaszokat is! De azért köszönöm!
2020. dec. 15. 08:08
 3/18 anonim ***** válasza:
42%

Normális - kölyök kutyának ez a dolga... :-)

Majd később ráérsz leszoktatni az ugrálásról.

2020. dec. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%
Ja, lemaradt, hogy örül Neked: erről akarod leszoktatni? Inkább örülj vele együtt, játszatok egy jó nagyot és élvezd, hogy szeret a kutyád :-)
2020. dec. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Akkor egyelőre hagyjam is neki, nem akarom elvenni az örömet nyilvan.
2020. dec. 15. 08:20
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Jézusom, ezek a válaszok...

Nem, ne hagyd neki! Ha most nem tanítod meg neki, mit vársz tőle, később sokkal nehezebb dolgod lesz, mert rögzül a hibás viselkedés.

Plusz nem csak rád fog ugrálni, hanem másokra is.


Ha ugrál, akkor ne adj neki visszajelzést. Nincs simi, nincs ránézés, maximum egyszer finoman lökd el magadtól, és add ki az elvárt parancsot (jelen esetben a "nem", vagy a leültetés/fektetés). Ha nem reagál, akkor hagyd figyelmen kívül, hagyd ott, és ne foglalkozz vele, amíg nem nyugszik meg.

Ha az ugrálásnál simivel, ölelgetéssel jutalmazod, az neki pozitív megerősítés. Ezt kell elkerülni.

2020. dec. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen, én is így gondolom, csak nem tudtam, hogy ez a jó-e.
2020. dec. 15. 08:36
 8/18 anonim ***** válasza:
73%
6osnak igaza van!
2020. dec. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Nekem 47 kgs a kutyám, meg is őrülnék ha elkezdene rám ugrálni. Önmagában az ugrálással nincs baj, de közben ne vetődjön rám, én így gondolom (kistestű kutya esetében is). Ha nagy lesz, akkor főleg nem érdemes addig várni amíg fel nem borít.
2020. dec. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
37%

"Jézusom, ezek a válaszok!!"


Úgy is van, "fegyelmezzétek", drillezzétek csak a kölyökkutyát, nehogy normális kutya legyen belőle!!

De ha gyerekként nem játszhatnátok, 5 évesen fegyelmezetten ülni kellene a sarokban, mert rátok parancsoltak, akkor Ti lennétek a legjobban felháborodva.


Elmondanám, hogy nem mostan óta van kutyám, de amikor fél évesen elvittem a kutyaiskolába, akkor majdhogynem kinevetett az oktató, hogy mit akarok én egy fél éves kutyától, majd jöjjek vissza, amikor 1 éves lesz! :-)


Nem azt mondom, hogy nem kell tanítgatni, nevelgetni, stb. de azért hogy egy kölyök kutya ne örülhessen!! Pffff...

Ráadásul nem azt írtam, hogy hagyja ugrálni, hanem azt, hogy örüljön vele és játszanak egy kicsit :-)


Tudom, hogy most az a trend, hogy kutyatáp meg legyen már 2 hónaposan fegyelmezett, szoobatiszta, stb, de az a helyzet, hogy a kutyák több ezer éve az ember társai és bizony 100 évvel ezelőtt is éltek kutyák, akik életben maradtak, pedig nem tápot kaptak.

Bocs, de kifakadtam, mert néha nagyon nem normális dolgok felé megy a világ.


Igen, én meg azon vagyok kiakadva, hogy egy kutya nem örülhet a gazdájának.

Nyilván 47 kg-osan már nem kölyök kutya, de nem egy pár hónapos kutyával kell azt csinálni, hogy ellökni magunktól, amit itt valaki írt.


Bocs, hogy ezt mondom, de Te mit szólnál, ha odamész valakihez nagy mosollyal, az meg ellökne?

A kutyáknak is van ám lelkiviláguk, nem egy robot, amit fegyelmezni kell.

2020. dec. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!