Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KEDVES KUTYATARTÓK, KUTYABARÁT...

KEDVES KUTYATARTÓK, KUTYABARÁTOK! Egy minap megtörtént esetet szeretnék veletek megosztani, és véleményt kérni?!

Figyelt kérdés

Van 2 kutyám, egy spani és egy németjuhász! már hónapok óta visszük óket sétálni. Igaz kertes házban lakunk és falun, de ugy gondolom ennyi nekik is jár néha! DE

Egy jó pár vénasszony rossz szemmel néz ránk, zavarja őket h sétálunk velük, olyan kötekedőek, néha már olyan ideges vok, hogy legszívesebben rájuk uszítanám a nagyobbik kutyámat..

A lényeg hogy szabolcs megyéről van szó! Csak itt ilyen elmaradottan bunkók az emberek? ezeknek a kutyasétáltatás nem ismert, láncra vert kutyák a jellemzők az udvarokban


Miért nem sétáltathatom a kutyám ott és amikor akarom? Én mint rendes kutyatartó pórázzal, DE tegnap egy asszony kutyája "véletlenül kijött" persze tárva nyitva az ajtó.. és megharapta a kisebbik kutyámat, legalábbis úgy látszott, de inkább egy nagy szőrcsomót tépett ki!


Pont ők beszélnek nekünk, amikor az ő retkes kutyájuk állandóan kiszabadul, meg kiengedik, ennyi erővel egy embert is megharaphatott volna!


Hasonló esetek valakinek? mit tegyek? már sétálni se menjek? pedig ezt nem tiltja a törvény


2010. aug. 12. 15:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
én is szabolcsi vagyok, a helyzet ismreős. most mért szidnak minket a többség miatt? nem ismrenke, akkor ne járjon a szájuk! amugy ne figyelj rájuk, legyen nálad szájkosár, és tedd fel rá, ha nem hagynak békén.
2010. aug. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

sok hasonló eset van, az emberek sötétek ,ez van, megváltoztatni úgy se fogod a 70 éves Mariskanénit, ő egész életében azt látta, hogy a kutya láncon az udvarban.Nem a kutyát kell hibáztatni, hanem a gazdáját, gondolhatod, hogy megbolondul, ha egész életét egy udvarban tölti, sok csak akkor lát kutyát ha épp kisurran a kapun, és akkor persze, hogy letámadja, mivel nincs szocializálva.

Te csak ne hallgass senkire és sétáltasd nyugodtan a kutyáidat, nekik nagyon jót teszel vele!!!

2010. aug. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyu Szabolcsban született, pont az ilyen rosszindulatúak miatt nem akar soha oda visszaköltözni, mindenki tud mindenkiről mindent, rosszabb, mint egy bulvárlap, mert még híresnek se kell lenned ahhoz, hogy ne legyen nyugtod, nagyon sok ott az ilyen ember, amilyeneket leírsz, próbálj nem foglalkozni velük, vagy költözzetek el olyan helyre, ahol nincs falurádió.
2010. aug. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

hát ez a történet nagyon fölháborított :D

de ha beszólnak a vénasszonyok akkor én visszamondanám, hogy én legalább rendesen tartom a kutyámat.

főleg hogy meg is harapta az övé az egyiket.

én a helyedbe vinném sétálni AZÉRT IS :D

ha nem tetszik neki az ő dolga. az utca mindenkié.


de amúgy cigányok? mert nálunk inkább azok szoktak beszólogatni.

pl. egyszer elvittem egy eléggé kipusztult helyre a kutyusomat, vagyishát annyira nem jártak arrafelé, és arrajött 2 cigányasszony. a kutyusom meg elkezdte szagolgatni őket ők meg felkiáltottak hogy vigyem onnnan ezt a korcsot, minek sétáltatom, meg már az anyámat is szidták. a kutyám meg elkezdte őket ugatni, mert eléggé mérges fajta :D és hát elkezdtek ordibálni jó vékony hangon (mint a boszorkányok a mesékből :D de tényleg), ezért ő is bevadult (csivava keverék)

és flexi pórázzal voltunk, tehát le is stoppolhattam volna, de direkt még rájukengedtem és hangosan röhögtem :D

egy kis csivavától ennyire megijedtek csak mert szaglászta őket.. de arra lettem mérges hogy már majdnem belerúgtak meg szidták az anyámat.

2010. aug. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentheted a vénasszonyt, amiért a kutyája folyton az utcán van. MI is ezt tettük az egyik szomszédunkkal, mert van neki két vad kuvasza, ami folyton az utcán van, mert túl kicsi a kerítésük. Kijöttek a rendőrök és felszólították, hogy tegyenek valamit, azóta megnövelték a kerítésüket :)
2010. aug. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is Szabolcsi vagyok,és nálam is ugyan ez a szitu!

Nekem Amstaffjaim vannak,de nagyon szelídek,meg minden de még is úgy néznek az emberek mint a gyilkosra,meg fenyegetőznek feljelentenek meg stb!Volt arra is példa hogy ránk támadtak kutyák de nekünk semmi bajunk nem esett,szerencsére!

2010. aug. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

ne foglalkozz velük!!!ők nincsenek hozzászokva ehez!!De inkább a kutyáidnak legyen jobb mint nekik :P

na szóval szard le őket és pofázz vissza nekik!ja amúgy mit mondtak a harapós eset után??

2010. aug. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Én az ország nyugati felében lakok egy megyeszékhely családi házas övezetében, de nálunk is meg szokták jegyezni (úri kutyák sétálnak) , hogy ha valaki a kutyáját sétáltatja. Amúgy szerintem ha Te pórázon sétáltatod a kutyádat az semmivel sem különbözik attól, mint ha egész nap ki lenne kötve az udvaron. Nekem is van kutyám és egész nap szabadon van. Jó nagy udvarunk van, rohangálhat kedvére. Persze néha én is elviszem egy közeli tóhoz, mert azt is nagyon élvezi.
2010. aug. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
Én Pest megyei vagyok, egy kis faluban lakom, ahol szinte ugyan ez a helyzet. Ránk is rossz szemmel néznek néha az emberek, ha kutyát sétáltatunk. Nyugodtan sétáltasd a kutyákat. Mi sem tudunk ez ellen mit tenni.
2010. aug. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Én tökéletesen megértem a helyzetedet, de a kutyatartás mindig is a drága sportok közé tartozott, bár nálunk a kutya családtag.

A saját kutyáim miatt kétszer költöztem, mert összeütközésbe kerültem a szomszédokkal. Nekem volt igazam, a jogszabályok is mellettem álltak. Arról volt szó, hogy félt néhány szomszéd a kutyától és szórakoztak, hogy a házból hol és mikor vigyem ki.

Az a lényeg, hogy kertvárosba költöztem, de itt sem merem kivinni még a házam elé sem. Autóval 3 kerületet átszelve megyek kutyát sétáltatni, olyan helyre, ahol kevés az ember és kevés a kutya is. Én teljes mértékben kerülöm a konfliktust, mert nincs kedvem magamat idegesíteni.

Neked is az autós sétát javasolom. Biztos van turistaút vagy erdei út vagy mező széle, ahol nem lövik ki a kutyát és tudsz vele sétálni.

Az összeférhetetlen embereket nem lehet megváltoztatni.

A két ház ahol korábban laktam olyan patkánylyuk volt, hogy ott még a gyerekes anyákat is kikezdték, hol a kutyákkal, hol a síró csecsemőkkel szórakoztak szintén a szegény sajnálatraméltó kisnyugdíjas huligánok.

Azóta egy vénasszonynak sem segítek, tőlem ott eshet össze előttem az út közepén én átlépem. Nekem baromi sokba került a vénasszonyok kötekedése eddig is.

2010. aug. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!