Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám felugrál mindenkire....

A kutyám felugrál mindenkire. Hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy örömében csinálja, és így nem is nagyon lehet neki megtiltani, de nekem is szokott örülni, mégsem ugrik rám, max körbeugrál. Ha jön valaki, mindenhol sáros lesz mire beér, és mindig én vagyok a hibás, holott én megtanítottam neki, hogy ne tegye, másokra viszont nem hallgat. Ha kimegyek, mikor jönnek, akkor kb be kell kerítenem őket, hogy a kutyám ne kenje össze őket. Állandóan ezen van a vita.
2020. dec. 16. 09:03
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
koppints rá az orrára, én így szoktattam le a sajátom. ha már középkorú akkor nagyon nehéz vagy késő.
2020. dec. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De nem tudok ott lenni mindig, mikor jönnek hozzánk. Sőt, sokszor nem is szólnak, hogy jönnek. Amint kimegyek, a kutyám nem mer felugrálni senkire, de ha nem vagyok ott, megteszi.
2020. dec. 16. 09:15
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Ne foglalkozz vele ... aki hozzad megy tudja, hogy mire szamithat ... majd megszokjak egyszer :)
2020. dec. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igyekszem leszarni, de mindenki vitázik velem.
2020. dec. 16. 12:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Nevelni kell. Tanítsd meg pl. a helybenmaradást neki, és ha jön valaki, fektesd le és maradjon ott, míg beengeded. Ha meg úgy megy be valaki hívatlanul, hogy te ott sem vagy, akkor ne reklámjon, ha ráugrik a kutya...
2020. dec. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A helyben maradást 3 hónapos kora óta tudja. De ha jön valaki, nem érdekli. Direkt mondom mindenkinek, hogy határozottan szóljanak rá, mert akkor tényleg leáll, és bár ugrál, 1 méter távolságból teszi. De arra mindenki képtelen. És én nem mindig vagyok ott, hogy rászóljak, sajnos.
2020. dec. 16. 15:30
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne várd el, hogy mások neveljék a kutyádat.

"A helyben maradást 3 hónapos kora óta tudja. De ha jön valaki, nem érdekli"

Ezek szerint nem tudja.

Nem tudom, mi okból mászkálnak hozzád az emberek, de a lábam többet be nem tenném oda, ahol egy neveletlen kutya éppen összemocskolja az aznapi ruházatomat csupa örömből.

Csukd be a kutyát, amíg mászkálnak hozzád, vagy csengőt használj és érd el, hogy a kutyád ne örömködjön a bejövőkön.

2020. dec. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem hozzám mászkálnak, szóval engem nem izgat. Csak a stressz bosszant.
2020. dec. 16. 23:07
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj, hogy alapból gondolom mindenki örül ennek, meg simizi ha ugrál. Aztán egyszer csak sár lesz es kapásból "rossz gazdi" vagy


Megkéne kérned pár embert, hogy segítsenek. Ha felugrik a hátára fekteted. Ha nem, akkor jutalmat adsz. Egyre távolabb állj, majd nélküled is próbálkozzanak.


Én így kezdeném

2020. dec. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!