Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyhogy ennyi vágott fülű...

Hogyhogy ennyi vágott fülű kutyát látni ebben az országban ha a beavatkozás tiltott?

Figyelt kérdés
Kétlem, hogy minden gazdi Szlovákiába járna állatorvoshoz. Ha itthon tilos, akkor kik végzik el ezeket a műveleteket?
2020. dec. 16. 09:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Vannak akiket nem érdekel hogy tilos sajnos. Meg külföldi szaporítók vagy nagyon ritkán olyan orvosok akik karrierjük végén vannak és kb már mindegy mit csinálnak/vagy már nyugdíjazottak. Nyilván ha egészségügyi okokból van akkor itthoni állatorvos is elvégzi.
2020. dec. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%
Miért csinálnak ilyet?
2020. dec. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%
Nem minden esetben tiltott! Ha csak divatbol csonkitanad meg a kutyad, azt nem lehet ... de ha a fajtajellemzoje a farok vagy a ful kurtitas, azt a mai napig el lehet vegeztetni.
2020. dec. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
#3, már nincs olyan, hogy fajtajellemnek számít a kutya csonkítása. Pl a dobermann kölyköknek már nem szokták se a fülüket, se a farkukat vágni.
2020. dec. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%

Hat pedig az en kozepazsiaimnak teljesen hivatalosan van levagva a fule-farka ... dobermannokat idaig is divatbol csonkitottak (azt valoban nem lehet!) ... pont errol beszeltem a 3-as valaszban.


Nem nehez am elolvasni es ertelmezni az idevonatkozo szabalyokat ... ertelmesen le van irva (magyarul).

2020. dec. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%
A te középázsiaid egy szaporítós keverék , papa... köze nincs a szabályszerűséghez. :)
2020. dec. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
17%
Nem nehez hulyeket beszelni 6-os :) Neked most sikerult!
2020. dec. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Inkább arra figyelj, hogy eléggé félelmi agressziós e màr. Ijesztgessétek még egy kicsit a faluban a piás haverjaiddal. :)
2020. dec. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ma már csak egészségügyi okból, sérülés esetén legális ilyet végezni, fajtajelleg miatt nem. Én amúgy nem látok sok ilyen kutyát, egyet láttam mostanában Zuglóban az Ikeánál.
2020. dec. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

1. Vagyok


Én baromi sokat látok sajnos. Haverom anyjának valami szerb szapis dobermannja van,csonkított farokkal(undorítóan néz ki szegény kutyán),haverom apjának csonkolt fülű kaukázusija,így vették valami szaporítótól. A múltkor vártunk az állatorvosnál,ott egy nő hozott két francia bulldogot(csonkolt farkúakat) akik azt hittem ott halnak meg annyira nem kaptak levegőt. Meg az utcán is borzasztóan sok van.

2020. dec. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!