Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudok valamit tenni törvényese...

Tudok valamit tenni törvényesen, ha egy (feltehetően) vadász kilőtte a kistestű kutyámat?

Figyelt kérdés

Kistestű Westie keverék kutyus volt, tudom az én hibám, hogy kiszökhetett, de kinyílt az elektromos kapunk valahogyan...Kerestük, plakátoltam a környélen és Facebookon is, de nemrég találták meg, kilőve, ráadásul nem messze a lakott területtől. Úgy tudom, vadász csak vadat űző kutyát lőhetne ki elvileg, az enyém biztos nem csinált ilyet, még egy macskától is fél. Nemhogy rókától vagy nagyobb állattól.

Az lenne a kérdésem tudok tenni valamit? Lehet naiv kérdés, de kiszedetem a golyót, meg tudják mondani, milyen fegyverből származik? Nem vért akarok, tudom mi is hibáztunk, de azt megkérdezném tőle, hogy egy ilyen kis ártalmatlan állat kinek ártott, hogy le kellett lőni? (Emberre se támad, félős kutya nagyon, elmenekül)



2020. dec. 16. 13:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%
Törvényesen sajnos semmit. Nem tudod bizonyítani, hogy nem vadat űzött a kutya, és nem emiatt lőtték ki. Részvétem.
2020. dec. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%
Nem.
2020. dec. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
54%

Meg szoktak tanitani a kutyat,h a gazda engedelye nelkul nem mehet ki a kapun. Ez kovetkezik a sorrendisegi szabalyok betartasabol.


Na itt van az elo pelda,miert lett volna fontos megnevelni a kutyat....

2020. dec. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
91%
A te felelosseged az allatodat telken belul tartani. Innentol kezdve ertelmetlen barmit is csinalni, mert meg te is meguthetned a bokad ennyi erovel, hiszen ugye mit is keresett a kutyad kapun kivul, egyedul.
2020. dec. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
21%
Na, a nagy KUTYAOKTATÓFELELŐSGAZDI megmondók már itt vannak. Okádok tőlük!
2020. dec. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
34%
Sajnos semmit sem tehetsz, úgyis neki hisznek.
2020. dec. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
17%
Elektromos kapu? Az meg miféle hülyeség, és minek? Normál kapun nem lehet ki-be sétálni? Mozgólépcső, mozgó járda nem kell? Én is nagyon el szoktam fáradni, amikor a kulcsot meg kell keresni, beletolni a zárba és még a kilincset is lenyomni, pfff
2020. dec. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
43%

Ha hivatalos vadasz lotte volna le, akkor nem hagyjak ott a tetemet. Orvvadaszok szoktak hajnalanta ossze-vissza lovoldozni a hatarban, sokszor hallom amikor pecazni megyek.


Bejelentest erdemes lenne tenni a rendorsegen, mert mint korabban mondtam hivatalos ember nem hagyta volna ott a kutyat.

2020. dec. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

7-es, azt egy gombnyomásra ki lehet nyitni, nem kell ki-be szállni. Mit zavar, ha valakinek van pénze ilyesmire?


Köszönöm a válaszokat.

2020. dec. 16. 14:07
 10/28 anonim ***** válasza:
90%

8.-nak.


1.: Te megállapítod a lövéshangból, hogy engedélyes fegyver-e? Az igen!

2.: Miért nem jelented őket a hatóságnak?

3.: Lehet, hogy nem találta meg a tetemet.

2020. dec. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!