Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfázott a kutyám. Orvoshoz...

Megfázott a kutyám. Orvoshoz kell fordulni, vagy elmúlik, mint nálunk embereknél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kertes házban élünk, benti kutyáim vannak. Soha nincsenek kizárva, panelból költöztünk ide, szóval ők mindig ott vannak ahol mi.

Az egyik kutyámon ma észrevettem, hogy tüsszög. Eleinte azt hittem valamibe beleszagolt. Aztán kis idő múlva ismét, majd később megint. Folyik az orra. Illetve este mikor kint voltunk ugatott vagy kettőt a kertben, és kicsit rekedt is volt. Szipog szegénykém. Nem remeg, nem lázas. Étvágya teljesen rendben van. Játékos. Csak sajnos megfázott.

Elmúlik neki pár napon belül, vagy orvoshoz kell fordulni vele?

Köszönöm előre is a válaszokat.


2020. dec. 18. 00:00
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Én mindig azt mondom, hogy érdemes elvinni, nehogy komolyabbra forduljon.

Vannak házi praktikák amit mi használtunk amikor néha néha köhögött a kutyám. Akkor egy teáskanál mézet adtam neki.

De elég sok tünetet felsoroltál, szerintem mindenképpen orvos

2020. dec. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Vidd orvoshoz!!!
2020. dec. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%

Fozz levest husoscsontbol orakon at: bele tengeri so,fokhagyma,brokkoli. Ha kihul ehetoen melegre,akkor a jol megfott csont kidobasa utan adj neki belole.( csontrolvalaszd le a szerfott hust es orcokat!!)

A zsirt ugy tudod leszedni,h hutobe teszed es a tetenerol leveszed kanallal. Igeny eseten.


De ne hidegen add neki.


Beteg embernek es allatnak is jot tesz.


Illetve a rendes etel. Hagyd egy kicsit el a tapot es ettol szepen felgyogyul. Hozza mindig adj nyerscsontot,h ne f.sson.


Puszi a kutyusodnak!

2020. dec. 18. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

Figyelj rá, ha rosszabbul lenne, akkor orvos.


Amugy erdekes, hogy itt rogton a rendes etelt ajanljak, ha beteg a kutya. Vagy azert csak elismeri mindenki ezzel, hogy megsem olyan jo a tap? Mert ez arra utal... Foleg, hogy fel is pontoztak.

Egyaltalan nem biztos amugy, hogy a kerdezo tappal eteti a kutyajat.

2020. dec. 18. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Én legalább csak felhívnám az állatorvost, hátha mondd Ő is valami praktikát és az ráadásul kompetens is lesz jó esetben, illetve megmondja majd azt is, hogy milyen és mióta fennálló tünetekkel kell már egyéb kezelés! Majd írd meg mi lett!
2020. dec. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Az én kutyámnak kennelköhögése volt amikor 1-2 napig köhögött. Hamar nedbe jött.
2020. dec. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
5-ös vagyok valamiért elkezdtétek lepontozni a válaszom, aminek lehet nincs oka sőt valószínűleg mert látom mindenki le lett, mégis annyiban helyesbítenék, hogy ezzel nem azt mondtam, hogy a bevált húsleves vagy erőleves ne lenne kompetens ötlet! Csak egy jó és tapasztalt állatorvos mondhat még továbbiakat illetve adhat kezelést is ha már úgy látja.
2020. dec. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Vidd dokihoz. Az enyémet én már rutinból viszem ősszel- tavasszal, mert szó nélkül tüdőgyulladást kap, ha nem figyelek. Értsd: nem mutat semmit, aztán köhög egyet- egyet...és már tüdőgyulladás a diagnózis. Most max kap egy szurit, meg tablettát, és gyorsan helyrejön.
2020. dec. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8. vagyok.


Szóval nem tudom, hogy a te kutyád mennyire szokta mutatni, ha beteg, de mivel jól kivehető tünetei vannak, megmutatnám orvosnak.


( Az enyémnél kb. látnokot kell játszanom, de többnyire bejön.)

2020. dec. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, másnap reggelre már semmi baja nem volt szerencsére 🙂
2020. dec. 19. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!