Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lesznek egyes kutyafajtá...

Miért lesznek egyes kutyafajták felkapottak egy bizonyos ideig?

Figyelt kérdés

Pl régen minden háznál puli és németjuhász volt. Aztán egy időben nagyon felkapottak voltak a yorkik. Mindenkinek yorkija lett, pedig akkoriban még nagyon nagyon drágának számított. Aztan a bischonok/havanesek is nagyon divatosak voltak, naojainkban talan kevesbe.


Most azért több fajta vani ami felkapott, de ezekkel a fajtákkal tényleg szinte mindig talalkozom, pedig van olyan amelyikről előtte nem is láttam/hallottam. De természetesen olyan is amit regen is lattm de kb max 1 embernel.


Border collie

Shiba inu

Pomeraniai torpespicc

Szamojed

Husky

Whippet



Ti is igy latjatok? Ti mit tapasztaltok, melyek voltak divatosak regen es most?



2020. dec. 19. 04:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Lakótelepen lakom, itt mindenkinek yorkija, westije van, vagy az a másik fehér (havanese, bolognese vagy milanese, esetleg penne arrabiata?). Már utálom ezeket a fajtákat!
2020. dec. 19. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Att figyeltem meg hogy mostanában mindeni nagy macskaimádó lett.Divat a maine coon fajta.
2020. dec. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonymousreview60 ***** válasza:
72%

#1: A milanese a legundorítóbb mind közül.

Kérdező: Az észrevételed nem alaptalan. Puli/németjuhász: Aki pulit tartott annak félig öleb, félig házőrző kellett. A németjuhászt ne ragozzuk. A gengszterváltást követően megjelentek az egyre kisebb családok, az egyedülállók, és közülük sokan túl nagynak, túl erősnek tartották a németjuhászt mint társat (a legtöbb kutyaharapást okozó fajta) és túl rasztának a pulit. Kezesebb vagy kisebb fajtákat választottak (igen, a husky nem sokkal kisebb). Sajnos az emberek nagy része nem a fajtajellmzők, hanem a társadalmi nyomás hatására választ. Azaz felmerül benne az igény egy kutyára (bár ezt a belvárosban mindenkiből ki kellene verni - kivéve vakvezető és terápiás kutyák), és körbekérdez, és az ismerősének ajánlását nagy súllyal latolva választ. Azaz divathullám alakul ki. Aztán jön a másik, amikor egy-két celebnek másfajta tetszik.

80-as évek: farkaskutya, 90-es éve:k pit bull, staffordhire terrier, 2000-es évek: yorkie vagy mi a fene, ... .

2020. dec. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is így látom.

Úgy érzem manapság ezek a fajták a "legdivatosabbak" :

Mopsz

Francia bulldog

Havanese (+ amiket #1 felsorolt)

Pitbull, Amstaff, illetve az ilyen jellegű kutyák

Labrador

Golden retriver

Husky

Tacskó (a kisebb, rövidszőrű standard)

Németjuhász (a népszerűsége máig töretlen szerintem)

Csivava


Az én környezetemben én ezeket a kutyákat látom többségében.


Nos, én is ellene vagyok az efféle divatoknak, mivel ezzel kutyafajtákat tesznek tönkre.

Túltenyésztés alakul ki, annak minden negatív hozadékával, meg persze a szaporítók is ott vannak... A szaporítók a divatkutyákat "gyártják" elsősorban, ezért persze sok a beteges egyed. Nagyon meg kell fontolni hogy honnan vásárolunk, de a jó tenyésztők elég drágán adják a kutyákat.


Most példának veszem a Golden retrivert:

Ezt a fajtát vadászatra, apportra tenyésztették ki, tehát vadászkutya elsősorban. Manapság viszont ennek a divatnak köszönhetően eléggé túl lettek tenyésztve, sok a beteges egyed. És ami szerintem a legnagyobb probléma: hogy az eredeti feladatukban sok nem állná meg a helyét: néhány ismerősömnek van ilyen fajta kutyája, és szoktak is panaszkodni, hogy mennyire félősek...

Persze, a családi kutya meg a munkakutya más, de azért mégis csak ugyanarról a fajtáról beszélünk!


Így visszatekintve ma már örülök, hogy végül nem Golden retriverem lett, hanem egy keverék kutyám. (félreértés ne essék, nem a fajta ellen vagyok, csak elszomorít a sok Túltenyésztett kutya és kutyafajta!)

2020. dec. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Mudi. Igenis egyre több mudit látok, mert cifra, mert ő a magyar birder collie, és akkor az kell.
2020. dec. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk is fr bulldog, bull típusúak, németjuhász, golden és a pamacsok(yorki, fehérek)
2020. dec. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

ma 07:13

A kutyák "háziasítása" ma is folyamatos.

Az eredetileg bizonyos munkára létrehozott fajtákat ma már nagyon kis részben használják munkára. Társállattá váltak.

Így a tenyésztők úgy alakítják a vérvonalukat, ahogy tetszik nekik. Van, aki csak szép családi kutyát tenyészt. Van, aki a fajta munkavonalát tenyészti.

Így aki bizonyos igényekkel akar kutyát, alaposan utána keresve biztosan megtalálja azt a tenyésztőt, akinél számára megfelelő kölyök lehet.

Bár a legtöbb ember általában úgy vesz kutyát, hogy megtetszik a fajta, és csak azt nézi, hol kaphat egy kölyköt.

2020. dec. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
23%
Minel tobb ember ismeri meg a kutyamat ... onnantol mindenki ilyen kutyat akar (szerintem igy mukodik, hogy mikor melyik kutya divatos) :)
2020. dec. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Divatból. 1 hülye elkezdi, jön a "jaj, de cuki, nekem is kell olyaaaaan" aztán bevásárolnak
2020. dec. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, de a mi városunkban francia bulldog őrület van. Ha lemegyek a közeli boltba fix hogy szembejön velem vagy három.

Én ebben azt bánom, hogy a boltban lévő kutyás cuccokon ritkább kutyafajta nem szerepel. Csak pl golden retriever, beagle, yorki, tacskó, és az ehhez hasonló felkapott kutyafajták. Amivel nagyon nem lenne bajom, de sajnálom hogy nem tudok mondjuk egy spánieles pólót venni, vagy pl párnát. De ez van :)

2020. dec. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!