Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutya, amit csak...

Van olyan kutya, amit csak 3-6 hónaponta szabad fürdetni és van, amit minden hónapban? Ti mennyi időnként fürdetitek a benti kutyát?

Figyelt kérdés

Mindenki mást mond, de én ezt a évi 2-4 alkalmat nagyon kevésnek tartom, vagy ha tényleg ilyen ritkán kell, akkor már annyiszor sem, mert minek? 3-6 hónapig ül benne a kosz, bűz meg ami kell, aztán 1x megmosom. Vagy van valami, ami megmondja, hogy mennyi idő alatt lesz olyan a bunda, hogy fürdetni kell már vagy honnan tudom, hogy már ideje volna? Vagy van valami, amihez kötitek a fürdést, hogy mikor szoktátok? Kistestű kozmetikás kutyákat úgy tudom minden hónapban megfürdetnek.

Linkeket is küldhettek kutyafürdetés szabályokról, meg tapasztalatok érdekelnének komolyabb, hozzáértő kutyásoktól.

Előre is köszönöm, mindenkinek megy a zöld.



2020. dec. 19. 13:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém kinti benti kutya de inkább kinti. Nyáron sokszor van fürdetve mert séta közben előszeretettel dagonyázik ha talál sarat, illetve fürdik maga mert van kint medencéje. Sima vízzel szoktam lemosni ha saras. Ha esetleg talál valami gusztustalant és abba fekszik bele akkor szoktam kutyasamponnal csak mert nem bírja. Kozmetikus fürdeti rendesen ha viszem az viszont évi 4x hiszen minden évszakban elviszem egyszer.
2020. dec. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyik kutyának sem tesz jót, attól függetlenül hogy vannak akik hetente is fürdetnek akár.

Komoly kutyásoktól és orvosoktól pedig csak olyat fogsz hallani hogy csak akkor ha nagyon muszáj valami nem várt esemény miatt, nem véletlenül ajánlják ezt.

2020. dec. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
57%
Kutyam elmult 2 eves ... eddig 3x volt furdetve ...
2020. dec. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
13%
Mi havonta fürdessük, mi otthon babasamponnal és minden 2. hónapban a kozmetikus kutyasamponnal + szőrvágás, körömvágás, stb.
2020. dec. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk hosszabb szőrű kutyánk van (Spániel) ezért valamivel gyakrabban fürdetjük mint a beagle kutyánkat. Ugye a mancsai körüli szőr, a zászlói, a hasán lévő szőr, a füle eléggé el tud ázni egy pocsolyás időben. És akkor ha nem tudom ronggyal normálisan megtisztítani akkor fürdetem. De próbálom ritkábban fürdetni, mert való igaz nem tesz jót nekik a sűrű fürdetés.
2020. dec. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
20%

Kozmetikus havonta, mi pedig megfurdetjuk legalabb egyszer kozmetikus utan 2 hettel, szoval 2 hetente furdik.

Termeszetesen jo minusegu kutyasamponnal (es utana balzsammal), igy nem art neki.

Nyilvan fugg a kutya fajtajatol, azert egy nemetjuhaszt felesleges 2 hetente, de egy kozmetika igenyes kutyat lehet.

Zanniban pl nagyon jo balzsamokat, samponokat kapni, illetve a Chris Christensen termekek is jo minoseguek.

2020. dec. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Na! Ezt nem értem! Miért kell egy kozmetika igényes kutyát kéthetente/havonta fürdetni, míg egy németjuhászt elég évi 1-2x?

Most nem a simavizes fürdetésre gondolok, hanem samponos, alapos mosásra.

2020. dec. 19. 14:55
 8/18 anonim ***** válasza:
49%
4es vagyok, miért pontoztatok le?
2020. dec. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontozott le, de ne is foglalkozz vele. Én mindenkinek nyomtam egy zöldet, amúgy köszi a válaszokat, de még mindig nem értem, miért van fajtánként ilyen különbség, hogy valamelyiket havi 1-2x, másikakat meg évi 1-2x fürdetik. Na és mi a helyzet a keverék kutyákkal, nem a sima x+y keverékek, hanem az olyan utcakutyák vagy telephelyes kutyák, akik nagyon keverékek.
2020. dec. 19. 16:27
 10/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem értem mi, nem érthető. A kutyát alapesetben egyáltalán nem kell (értsd=muszáj) fürdetni. Azonban akkor könnyen lehet koszos/büdös, és kellemetlen vele együtt élni, csúnya, stb, ezért az ember megfürdeti hogy kellemesebb társaság legyen. A kis, kozmetikaigényes kutyák többet üldögélnek ölben, esetleg ágyban alszanak, ha fehér a szőrük, jobban látszik a kosz, fűtött helyiségben vannak, nyilván többet fürdetik őket mint a házőrzőt, akit télen nem is igazán lehet, mert megfázik, ha nincs tökéletesen megszárítva.

Az se mindegy, hogy van-e a kutyának aljszőre. Nekem pl német törpepinscherem van, nincs aljszőre, 4 éves, életében egyszer volt megfürdetve, amikor belefeküdt valami kakába. Semmi szaga nincs, nem koszos, nem zsíros, tök felesleges lenne megborítani az egyensúlyt csak azért, mert "csak". Ennek ő nyilván nagyon örül, mert utálja a vizet.

2020. dec. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!