Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10+ éves kutya örökbefogadásáv...

10+ éves kutya örökbefogadásával tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2x voltam körbenézni és nagyon imádni való az a kutyus, de 11-12 éves.

Örökbe fogadnám, de félek, mire számítsak?


2020. dec. 19. 18:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%
"oreg jargany ... szivatoval indul" :)
2020. dec. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
Ne felj! Legyel jo fej ... halas lesz.
2020. dec. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Arra szanits, hogy megismered ... amit csak egy oreg kutya adhat. Szeretet-baratsag ... ilyenek.
2020. dec. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Jo fej vagyhja egy oreg kutya napjait bearanyozod! :)
2020. dec. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hálás lesz a kutyi hogy az élete végét jó helyen töltheti, viszont számíts arra hogy nem valószínű hogy olyan aktív lesz mint mondjuk egy fiatalabb kutya. Illetve nem tudom milyen az egészségügyi állapota de több orvosi számlára lehet készülni a jövőben. A kötödés az változó, lehet hogy kötődni kezd de az is lehet hogy már nem tud vagy csak lassan. Illetve benne van a pakliban hogy csak pár évet él


Mindenesetre azt tanácsolom hogy vágjál bele, mindezek ellenére is a legjobb ha megmentesz két életet. Miért pont kettőt? Egy az övé egy azé a kutyié aki bekerül a helyére.

2020. dec. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Mire szamits? egy olyan erzesre ami potolhatatlan.
2020. dec. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nehezen fog beilleszkedni, lehetnek rossz, idegesítő berögzült szokásai. Szellemileg szerintem nem lesz a topon, viszont azzal fontos foglalkozni hogy sokszor használja az agyát, ne legyen demens, mert a kutyáknál is létezik ilyen. Nyilván fel kell készülnöd hogy legjobb esetben is max 4-5 évetek van együtt de esélyesen kevesebb.


Én személy szerint a menhelyről már egyből egy jobb fajta állatorvosi rendelőbe vinném kivizsgálásra hogy tisztán lássuk hogy mivel állunk szemben. Előfordulhat hogy van valami komoly baja, de lehet hogy makk egészséges. Mindenesetre az idős kutyák legjellemző bajai az ízületeikkel vannak, a túlsúly, az inkontinencia, a szürkehályog, a vakság, a süketség, fogproblémák, vesék, elhízás. Pont abban az életszakaszban fogod elhozni, amikor az állatorvosra is legtöbbet kell költeni.


Ha mindezeken túl tudod tenni magad, vágj bele bátran.

2020. dec. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Arra gondoltam, hogy pl milyen igényei lesznek, hogy bánjak vele, hogy barátkozzak vele stb. Nyilván elviszem orvoshoz. De hogy várjam? Mik fognak kelleni? Az alapokat tudom, puha fekhely, etető-itató, póráz stb. Meg mit adjak neki enni? A táp a biztosabb vagy főzzek inkább? Fürdetni mivel szabad? (1x muszáj, mert kakis a kennel, amiben tapicskol, fekszik.) Mi jó a kullancsok ellen? (2x voltam, szedegettem belőle.) Kell-e esetleg táplálék kiegészítő? Mit vegyek? stb

2020. dec. 19. 19:12
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem egy könnyed kis limonádé dologba készülsz belekezdeni de sok sikert és türelmet
2020. dec. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Hajra!
2020. dec. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!