Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya vásárláson gondolkozom,...

Kutya vásárláson gondolkozom, szerintetek?

Figyelt kérdés

Inkább tapasztalati úton érdeklődnék!

Kangal, Doberman, Csehszlovák farkas. Ezek közül szeretnék ha lehet. Nem első kutya lenne, viszont gyerek is van a háznál. Milyen természetű kutyák?



2020. dec. 20. 20:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Kangalt ami fajtatiszta lekövethető, nehéz találni mert Törökországból nem vihetik ki mivel védelem alatt álló faj illetve nagyon makacs. Csehszlovák farkaskutya is viszonylag ritka és nehezen beszerezhető fajta. Dobermann nos egy aktív kutya, általában nem javasolják kisgyerek mellé persze ellehet gyerek mellett de ahhoz egy erős nevelés kell
2020. dec. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kangal fajtatiszta van itt nem messze papirokkal törzskönyvel mindennel. Akkor azt sem nagyon ajánlatos?
2020. dec. 20. 20:58
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Egyik se nagyon gyerekbarát fajta, mindegyik erős nevelést igényel. Én nem ajánlom ezeket a fajtákat. Nagyon makacsak mint ahogy az előttem lévő is írta. Kangalt kizártnak tartom hogy megtudnál nevelni hiába voltak kutyáid, meg a beszerzésük is macera. (Kivéve akkor ha Kangalnak mondott szapis kutyát veszel amit NE tegyél). Csehszlovák nevelése és beszerzése is nehéz, Dobermann sem egy könnyű fajta de én sem ajánlom gyerek mellé
2020. dec. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Amit én itt olvastam a kangalról, nekem úgy tűnik, hogy nagyon határozott gazda kell neki és komoly nevelés.

[link]

A Csehszlovák farkaskutyához szintén hozzáértő, határozott gazda kell.

2020. dec. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Kangalt semmi féle képen nem ajánlok
2020. dec. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
12%

Ha nem tudod biztositani a kutyanak a neki kello mennyisegu es minosegi futast ,jatekot a szabad levegon kb 1-2 naponta,akkor vagy rombolja majd a berendezest/udvart vagy a kedves csaladtagok ruhait cipoit taskait butorait darabolja vagy agresszivkodik emberekkel. Itt a termeszwtben /nagy parkban,hegyen biciklizest ertem pl,meklwtted/korulotted azalad a kutya. Vagy futaz vele vagy roller stb. A fold vagy fuves terulet megfelelo neki futashoz.

A kert nem eleg eletter es szabadido 100 % -os eltoltesere valo neki.


Munkakutyakat soroltal fel,akik igenylik a gazda parancsait ,iranyitasat. Azaz naponta kell vele foglalkoznod,tanitanod,feladatokat vegrehajtatnod.


Te tudod,h lesz-e idod/idotok a gyerek mellett. Ha eddig is sportoltal,akkor nem lesz kihivas.


A gyerek kerdes: te kell ,h megtanitad,h ne dontse fel a gyereket,ne taposson ra. Meg lehet tanitani konnyen. Ertelmesek ezek a kutyak. Ha felnottet veszel,ellenorizd,h be van-e tanitva gyerekellel viselkedesre jatekra. Az ilyen ov kutyak nagyon gyengedek a kisgyerekekkel,birjak az egesz napos nyuzast,jatekot. Persze a lemozgatasuk mellett es nem helyett.


A kutya termeszete: amilyen viselkedest lat toled. Illetve a veleszuletett dominancia/energiaszint meghatarozo. Egy magasenergiaju kutyat sokkal tobbet kell vinni futni ,mint ugyanolyan fajta es eletkoru alacsonyabb energiaszintut. Ezt a tenyesztonek kell tudnia,hogy az altalad nyujtott sportolasi lehetoseg idotartama,intenzitasa es gyakorisaga,melyik egyedet teszi alkalmassa az altalad elvartak teljesitesere. A felelos tenyeszto ezt fel tudja merni a kikerdezesed utan es oszinten megmondja,h melyik kutyaja tudja ezt teljesiteni.


Ha az eddigi kutyaidat jol be tudtad tanitani,akkor egy orzovedovel orom lesz foglalkozni. (Tapasztalat.)

Az ilyen kutyak tisztaban vabnak az erejukkel,nem szoktak emberen ok nelkul hasznalni az erejuket.



Ha a sorrendisegi szabalyokat nem tartjak be,akkor nem tudja a kutya,h a gazda a vezer. Akkor tortennek balesetek. Ha betartod es megerted ezeket a szabalyokat,a gyerekkel se lesz gond. De a gyereket is figyeld,tanitsd,hogy jatszhat a kutyaval,hova nyulhat rajta. Ezt a tenyesztovel is beszeld meg.



Mindig a lemozgatas a kulcs meg a foglalkozas. Te ismered az idobeosztasod es eleted.


A tenyesztovel beszelgess el,o tudni fogja a megoldast. O ismeri az eppen friss almot. Mar kicsinek be tudja loni,melyik egyed mire lesz alkalmas felnottkent. Az jo lenne,ha neki is lenne kisgyereke. Elony lenne. A tenyesztonek is az az erdeke,h elegedett legyel a kutyaval es esetleg a kovetkezoket is tole vedd meg ajanljad masoknak.


A leirasod alapjan felelossegteljes vagy.

2020. dec. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
A kutyasuliban volt Kangal és cseh farkas. Mindkettő nagyon kemény, nehezen nevelhető volt. A kangal tulajának több kutyája volt, KÁJ is, meg német juhászok is. Kutyakiképzéssel is foglalkozott, de azt mondta, a kangal ötször annyi foglalkozást igényel, mint a német juhászok, de még a KÁJ-jal is könnyebb volt eredményeket elérnie. Dobermannt viszont láttam már olyat, amelyik annyira családbarát, pusziosztó volt:) De őt kezdetektől lakásban, kisgyerekek mellett tartották. Viszont azt ugye tudod, hogy a dobermann nem kertbe való, rövid szőrű, hidegben könnyen megfázik, és ízületi problémái lesznek. A cseh farkas tulja azt mondta, soha nem merte még együtt hagyni a gyerekével kettesben, mert (szerinte) kiszámíthatatlan.
2020. dec. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Csehszlovák és kangal nem gyerek mellé valóak.

Miért ezt a 3 fajtát választottad ki? (Bár lenne egy tippem a kinézetre)

2020. dec. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

Én inkább egy golden retrievert, vagy labradort, de ha nem jönnek be az ilyen tipusu kutyák akkor ott van még mondjuk a németjuhász.

Könnyebben nevelhető mint a Kangal meg a többi.

2020. dec. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
14%

Nakem KAJ-om van, nem sokban kulonbozik a kangaltol ... szerintem nyugodtan belevaghatsz, nincs ezekkel a kutyakkal semmi baj. Haverjaim gyerekei siman lovagolnak a kutyan.


Persze foglalkozni kell vele (melyik kutyaval nem).


Margitszigeten szoktunk neha egy kangalos lannyal talalkozni, a kutyaink az elso pillanattol haverok voltak, pedig meg mind a ketto ivaros volt.


Minden kutya olyan lesz amilyenre a gazdaja neveli az evek alatt es ez fuggetlen a fajtajatol.

2020. dec. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!