Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek?

Milyen kutyát vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagy vagy óriási méretű kutyát szeretnék venni alpaka és birkanyáj őrzésére és terelésére. A szőre mindegy, lesz más kutya társasága is. Gyerekek nem nagyon lesznek körülötte, valószínűleg csak én. A telek hatalmas, lesz helye bőven. A válaszokat előre is köszönöm!



2020. dec. 21. 11:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire vagy tapasztalt kutyatartó? Mennyire tudnád határozottan és következetesen nevelni a kutyát? Sok remek őrző kutya van, amikhez viszont erős kezű gazda kell.
2020. dec. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
7%

Alpakaaaaa <3

Lehet menni simogatni?

És le akar köpni mint a láma?

Nem baj, akkor is simogatni akaroook

2020. dec. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Egyertelmuen kozapazsiai juhaszt valasztanek! Abbol is az alabait. Tereleshez viszont kisebb kutya dukal, a KAJ csak rendben tartja a kornyeket.
2020. dec. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
Pasztor kutyahoz a sajat elettereben nem kell tudomany, ebben az esetben nem ervenyes a nem elso kutyasnak valo fajta. Pasztorkutyat a varosi eletre nehez megnevelni, mert nem az az o kozege ... egy pasztorkutya ha a neki valo terepen van, szinte magatol tudja a feladatait.
2020. dec. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
98%

A pásztorkutyák nem fogják neked terelni a nyájat, csak őrizni.

Terelésre és őrzésére két külön kutya kell.

Terelésre mondjuk puli, pumi vagy mudi. Őrzésre meg kuvasz, komondor.

2020. dec. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kezdő, most van két pulim akik terelik őket de az őrzést tuti nem bízom rájuk. Eddig egy orosz medveölő volt velük csak ő sajnos már meghalt. Van itt még két dalmata de azokat csak versenyeztetem, díszkutyák. Erős kezű gazda vagyok, régen dolgoztam katonai, rendőr kutya betanítóként
2020. dec. 21. 14:07
 7/16 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem írni hogy falun élek, tehát nem városban és a tényleg hatalmas a terület plusz nemrég vettem egy erdőt is, tehát hely van
2020. dec. 21. 14:09
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Pont tegnap olvastam egy fajtáról, a kangalról, hogy nagyon jó őrző kutyák, viszont iszonyat határozottság kell mellé (több, mint egy KÁJ-hoz).

KÁJ kutyák is jó őrző-védők még!

2020. dec. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
KAJ a legbatrabb, az egyik legerosebb, az egyik legnagyobb ... kozben pedig egy edes macko (az ismerosokkel) :) Piszok onallo, nagyon egeszseges fejjel gondolkodik es eddig mindig elkepedtem mennyire jo donteseket hoz. Kangal szerintem ugyan az csak pepitaban. Pireneusi is jelentos joszag es a bernathegyi sem elganyagolhato vedoero, az orosz orkutyat es a kaukazusot se felejtsuk ki a sorbol ... mind nagyon jo kutyak egytol-egyig.
2020. dec. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%
2020. dec. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!