Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek?

Milyen kutyát vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagy vagy óriási méretű kutyát szeretnék venni alpaka és birkanyáj őrzésére és terelésére. A szőre mindegy, lesz más kutya társasága is. Gyerekek nem nagyon lesznek körülötte, valószínűleg csak én. A telek hatalmas, lesz helye bőven. A válaszokat előre is köszönöm!



2020. dec. 21. 11:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
15%
Az alpakka, pakfong vagy újezüst és ehhez hasonló összetételű ötvözetek nikkelből, rézből és cinkből állnak.
2020. dec. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

#11-es

*alpaka*

2020. dec. 21. 18:10
 13/16 anonim ***** válasza:
32%
Kaj
2020. dec. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
27%

Kaj ak

Kaj szibarack

Kaj tat

Hirtelen ennyi

2020. dec. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kuvasz tökéletes lehet, sokan nem tudják, de őt terelésre is használták(nyílván csak másodlagosan), most is megvan benne az ösztön valamennyire, a fajtaleírásban utánna tudsz olvasni.


Amúgy, ha jól gondolom, csak idegenek megfélemlítése lenne a cél, arra meg minden 30 kg fölötti, határozott, ugatós kutya jó. Ha ragadozók ellen is kell védeni, káj vagy kuvasz, de akkor egy egész falka kell pl medve vagy farkasok ellen.

2020. dec. 22. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

A kuvasz szerintem is jó ötlet.

Amelyik fajta még beugrott, hogy elvileg terelésre és őrzésre is használják az a beauceron. Belőlük viszont idehaza kevés van és nem tudom, hogy az itteniek mennyire jeleskednek a terelésben (ha jól tudom, van olyan tenyésztő, aki hobbiból terel velük).

2020. dec. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!