Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rizses diéta után hogyan...

Rizses diéta után hogyan érdemes visszatérni tápra?

Figyelt kérdés
Diétázik a kutyám, napi 4 részre oszva eszi az adagját, főtt csirkét kap rizzsel, napi 2x natúr joghurtot is teszek rá. Még 1-2 napig szeretném tartani, míg beáll a széklete, de utána hogyan tovább? Úgy tudom a rizst nem kellene táppal keverni, vagy mégis? Ha alapból tápot terveztem váltani, rizs után jöhetne instant az új? Vagy először a régi tát, majd arról szoktassam át fokozatosan?

2020. dec. 21. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kutyája válogatja, én is mindig hallottam, hogy keverni kell a régi és az új tápot eleinte, én pl nem kevertem, és semmi baja nem volt a kutyámnak, nem ment a hasa, nem hányt. Ha érzékenyebb gyomrú/emésztésű a kutyusod, szerintem érdemes lenne inkább keverni biztos, ami biztos.
2020. dec. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
azt tudom, de rizzsel ez hogy van? Rizset és húst rakhatok a táphoz?
2020. dec. 21. 12:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Még régebben (kb 15 éve), amikor mamám főzött a kutyáknak, volt, hogy vegyesen kaptak tápot-főtt husit és rizst, és nem volt bajuk tőle.
2020. dec. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm.
2020. dec. 21. 12:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan keverheted a rizst az új táppal. Először negyed rész táp, aztán arányaiban emeled a táp mennyiségét.
2020. dec. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

En az utolso nap nem adnek mast, csak a natur joghurtot, aztan utana egybol az uj tap.

De az en kutyam rosszabbul van a kevert taptol mintha egybol magaban adom az ujat.

Te ismered a kutyad, tudnod kell, hogy hogyan lesz konnyebb neki.

2020. dec. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
A tapnal meg a nyersetetes is taplalobb. Ott lehet adagokat rendelni hazhoz. Beteszed a fagyoba es csak ki kell venni elozo nap,h kiengedjen. Ugyanannyiba kerul,mint eg kozeparas tap. A tap az mindig is fosast fog eredmenyezni,mert tonkreteszi a belflorat. Nalunk mindig alap a napi 2x etkezesnel az 1-1 evokanal naturjoghurt. Es fozunk nekik. Rizst meg krumplit meg max gabonat se kapnak soha.
2020. dec. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem kedveli a nyers húst. Már próbáltam.
2020. dec. 22. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!