Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennél, ha ugyanolyan...

Mit tennél, ha ugyanolyan árban lévő tápok közül a kutyád a rosszabb minőséget preferálná?

Figyelt kérdés
Megpróbálnád újra és újra a jobb fajtát vagy azt adnád, ami neki jobban bejön?

2020. dec. 22. 17:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Akkor azt venném neki
2020. dec. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
45%
hogy nagyon kis rendes, amiért figyel a rezsire
2020. dec. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Próbálgatnám a jobbat, ha az nem jön be akkor keresnék egy hasonlót vagy a rosszabbnál jobbat. De ez attól függ milyen árkategória a táp, mivel nem mindegy hogy Acana vagy hasonló minőségű márkáról vagy Chappi és társai bolti szarról van szó
2020. dec. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Mi az hogy preferálja? Azt kap amit adsz neki, nincs preferálás.

(Persze itt most jó minőségű tápról beszélek, amitől nincs alergiás reakciója meg hasonlók.)

2020. dec. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Gondolom a Purina Pro Plan és Brit Care-ről can szó.

Hogy érted, hogy a a Purinár preferálja? A Britből egyáltalán nem eszi meg az ajánlott mennyiséget? Mert ha eszik annyit, amennyit kell nem gond.

Ha kevesebbet eszik akkor megpróbálnák több adagban adni, joghurttal keverni, valahogy elérni, hogy meglegyen az ajánlott mennyiség.

Ha egyáltalán nem eszi próbálkoznék egy ideig, de ha nagyon nem inkább adnám a Purinát.

2020. dec. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Az állatoknak is megvan a maguk ízlése. Volt egy kutyám, amelyik idős korában szinte kizárólag májkrémet evett. Semmilyen kutyáknak szánt eledelt nem volt hajlandó megkóstolni sem (akkoriban jöttek be az első konzervek, fiatalkorában az állateledel még nem létezett nálunk). Megszagolta és arrébbment. Majdnem 20 évet élt. Az állatorvos is azt mondta, hogy mivel makkegészséges, ha ez kell neki, hát egye.
2020. dec. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen. Nemrég tudtam meg, hogy a Pro Plan nem is jó táp, csak a hírneve miatt drága. A Brit Care-t és a Taste of the Wild tápokat ajánlották helyette. Utóbbitól sugárban fosott 3 héten át(10 nap alatt vezettem át, utána még 10 napig sem múlt el), szóval egyből visszaadtam neki a Pro Plan, amitől már másnapra rendeződött a gyomra. 1 hét után szintén fokozatosan elkezdtem a Brit Care-t, de 1xűen utálja, a szoktatás sem ment, mert kiválogatta, szóval magában adom már több, mint 1 hónapja, de alig eszik valamit. Először nem is érdekelt, mondom majd megeszi, ha éhes lesz, de azt csinálja, hogy minden másnap/harmadnap megeszi a felét, hogy ne haljon éhen és egy hónap alatt 4 kilót fogyott. Szóval nem tudom mit tegyek, 4x1kg-ot vettem, mindenféle ízben próbacsomagként, de mindegyiket ugyanolyan undorral köpködi ki.
2020. dec. 22. 18:52
 8/13 A kérdező kommentje:
5x1 kg-ot
2020. dec. 22. 18:53
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

A rossz minőségű tápok tele vannak ízfokozókkal.

Mivel fehérjét és zsírt alig tartalmaznak, csak gabonát, kukoricát és egyéb olyan dolgot, ami olcsó, de amit a kutya nem tud hasznosítani, így muszáj teletömni mindenféle plusz fokozóval...

2020. dec. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Arra is gondoltam, hogy annyira hozzászokott, hogy nem tud máshoz alkalmazkodni, csak ezt fogadja el az ízlése, a gyomra. Mivelhogy 4 éves, 5 hetes kora óta ezt eszi.

(Talált kutya, nem direkt lett elválasztva korán. Bementem az első állateledeleshez, hogy segítséget kérjek, mégis mit adjak egy ekkora kiskutyának, amivel életben bírom tartani. Ezt ajánlotta a hölgy, ő is ezzel etetett már évek óta és elmondása szerint szuperprémium minőség, gyönyörű, egészséges, aktív tőle a kutyus. Természetesen nem is vacilláltam egy percig sem, vittem egy fél kilót. Aztán imádta az első perctől(vagy csak qva éhes volt) és másodszor is odamentem kérni ugyanebből, a hölgy pedig eligazított egy webshophoz, ahol olcsóbban tudok nagyobb kiszerelésben rendelni, mint itt kimérten és ha bevált, akkor nyugodtan lehet már nagy csomagban venni. Szóval nem is azért mondta, hogy ez a jó, mert úgy neki több bevétele lesz vagy ilyesmi. A lényeg, hogy azóta is ezt eszi/ette, folyamatosan, sosem volt beteg, szóval még egy csirke-rizs diétával sem szakítottuk meg soha, mindig csak és kizárólag ezt ette, még jutifalatnak is a kutyasuliban. Kivéve heti 1 db fogtisztítós rágcsát.)

2020. dec. 22. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!