Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi volna az alap napi/heti...

Mi volna az alap napi/heti tevékenység egy show vonalas, rajzos német juhászkutyánál?

Figyelt kérdés

Amitől boldog és elégedett lehet. Nem azért kérdem, mert lusta lennék foglalkozni vele, hanem mert nem akarom ostorral csapkodtatni, hergelni, azért, hogy megvédjen vagy hogy menőzzek vele, hogy de okos, miket tud.

Én csak a barátomnak szeretném, nagyokat sétálni, kirándulni vele közösen és labdát dobálni neki a réten. Meg ilyenek. Szóval mondhatni, hogy "hobbi" kutya, vagy inkább társ lenne, semmi komoly kiképzést nem tervezek vele. Nem azt akarom, hogy buta legyen, mert mondjuk ilyen trükköket szívesen tanítanék neki, de nem akarom agresszívnak képezni meg katonakutyának.

Szóval lehet így németjuhászom, vagy ez nagyon kevés neki, szükséges lenne számára a mindenféle kiképzés?

Tapasztalat is érdekel és vélemény, meg minden. Köszönöm előre is.

(Volt már 3 mentett kutyám, 2-3 év különbségekkel találtam őket, befogadtam mindet. Előtte gyerekkoromban német juhászunk volt, aki nagyon hiányzik, de sajnos ő csak úgy volt az udvarban, mint házőrző, de imádtam hozzábújni, kicsi voltam. Most megint szeretnék német juhászt, de már jól szeretném.)



2020. dec. 22. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

Egyrészről a nj személyvédelemre lett kitalálva. Ezért van az, hogy tenyésztéshez kötelező némi fogáskészség, ösztön. Tovább tenyésztéshez kötelező megcsinálni a tenyészszemlét (amiben van őv) és nagyon ajánlott megcsinálni a körungot (aminek feltétele az IGP I). Ennél fogva aki felelősen nj-t tart, dolgozik vele, fejleszti a készségeit és nem hagyja kiveszni azokat a készségeket, amik a fajtát jellemzik.


Másrészről persze küllem nj-t a lusta gazdák választanak. Azok, akik nem akarnak dolgozni vele, akiknek egy ösztön gyenge kanapékutya kell. A küllem vonalra igaz, hogy sem idegrendszerben, sem ösztönben nem alkalmas már komoly munkára. Mert sajnos erre van igény egyes emberektől.

2020. dec. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Az előttem válaszolóval értenék egyet.


Nekem eddig már több német juhász kutyám volt.


Okos, intelligens állatok, (némelyi már túl rafinált is :), nagy mozgásigénnyel.


Tehát kiképzést mindenképpen ajánlanék, megfelelő napi mozgással.


Azt írtad, hogy nem akarod agresszívnak, katona kutyának kiképezni.

Ez rendben van, de minden rossz felhang nélkül, egy német juhász olyan mint egy nagyon hatásos, precíz fegyver.


Most én kérdeznék vissza, ha vennél egy drága, komoly modern pisztolyt, akkor hagynád össze-vissza hányódni, bekoszosodni, berozsdásodni?


Persze nem kell egy pisztollyal löni, de hidd el, jobb érzés, ha tisztán, beolajozva, ott lapul a hónod alatt, bármilyen eshetőségre készen...

2020. dec. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ezek szerint a német juhász nem alkalmas társkutyának.

Értem köszönöm.

Akkor mentett lesz továbbra is.

2020. dec. 22. 22:19
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Társkutyának abban az értelemben, hogy majd a réten labdázunk, inkabb keress másik kutyát.

A német juhász használati kutya, vagy hát annak kellene hogy legyen. Annak semmi értelme, hogy megveszel egy pontyhátú ösztöngyenge kutyát. Az nem német juhász, az csak német juhásznak látszik, de pont a használatiság ami hiányzik belőle.

2020. dec. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, minden rosszindulat nélkül, én show vonalas németjuhászt nem vennék. Sajnos ez a vonal nagyon elment rossz irányba a kutyák egészségének a rovására. Inkább ments, akár németjuhászt, egy kolléganőmnek van mentett ónémetjuhásza, gyakorlatilag az altatástól mentette ki az egyesület, ahonnan örökbe fogadta, ő sokat kirándul, viszi a kutyát is, de a pontos napirendjét nem tudom.
2020. dec. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Amit leírtál, hogyan élnél a kutyával, simán lehet nj-d.

Persze, ahhoz, hogy megfelelő társad legyen, az engedelmességet el kell érned nála. Ha mégis eleinte iskolával próbálkoznál, nem mindenhol csapkodnak az ostorral, hogy hergeljék. Az nj-nek remek játék a zsákmányos öv.

Néztél már kenneleket?

2020. dec. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!