Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha rettenetesen...

Mit csináljak ha rettenetesen hiányzik a kutyám?

Figyelt kérdés

Sajnos 2020.11.22-én 16.55 perckor elkelett altatnom a Németjuhász kutyámat. 2008. Január 18-án született. Itt nőt fel, megadtam neki mindent. 12 évet élt. Január 18-án lett volna 13 éves. Sajnos ezt a kort már nem élte meg, mert egy csunya betegség legyőzte. Izomsorvadás, a hátsó fele teljesen lebénult, már nem bírt lábra állni.


Buta válaszoktól kiméljetek meg, ő egy családtag volt. Itt nőtt fel!


Köszönöm!


23F



2020. dec. 22. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Vegyél másikat?
2020. dec. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Részvétem! Voltam hasonló cipőben úgy 4 évvel ezelőtt. Tudom mit érzel...de sajnos már nem lehet vele úgymond mit csinálni..mit gondolsz, egy új kutya nem segítene "felejteni" vagy hogy is mondjam? Persze azt is megértem ha most inkább nem szeretnél másikat...

Nagyon sajnálom! De hidd el, idővel jobb lesz, gondolj arra hogy már jobb helyen van, és nem szenved:)

2020. dec. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van egy másik kutyám. Nekem úgy volt teljes hogy ő is itt volt közöttünk.
2020. dec. 22. 22:03
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Borzasztó most neked. Részvétem. :(

Idővel jobb lesz, addig muszáj lesz kibírnod valahogy. Esetleg egy kölyök németjuhász enyhíthet a fájdalmadon. Nem tudom erre képes vagy-e lelkileg.

2020. dec. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Sajnálom. :( Ismerem az érzést, végigcsináltam már párszor.

Én azzal vígasztaltam magam, hogy már a Holdon játszik a többiekkel (igen, hülyén hangzik, de nekem bevált).


Pihenj rá egy kicsit, és szerezz egy másik kutyát. Amikor késznek érzed magad rá, kezdj el keresgélni, előbb utobb az egyik megdobogtatja majd a szíved.


Elfeledtetni nem fogja, de kiránt a gyászból, meglátod. Akár be is fogadhatsz egyet, így meg is mentesz egy állatot.

2020. dec. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudsz különösebben mit tenni. Adj időt magadnak, el kell gyászolnod. Az nem "egyik napról a másikra" megy.

Természetes, hogy szomorú vagy, az is, ha sírsz, és hiányzik, hiszen szeretted! Nehéz döntést kellett meghoznod az altatással, de indokolt volt, nem szenvedett. Idővel, de majd megnyugszol.

Tudom, sablon, de próbálj arra gondolni, mennyi sok szép emléked van vele, milyen boldog volt veled, megadtál neki mindent.

Nagyon sajnálom 😟 kitartás!

2020. dec. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

6-os vagyok, és még annyi, hogy az "új kutyával" óvatosan, tényleg akár legalább(!) 1-2 évet is érdemes várni vele.

Egyáltalán nem pótol és szerintem nem is lehet addig a másikat sem igazán megszeretni, amíg ezt várja tőle az ember.

2020. dec. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22%
semmit, az élet hol ad hol elvesz, ezen nem lehet változtatni, fogadd el
2020. dec. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mantis religiosa ***** válasza:
Nekem sok kutyám volt már, néha egyszerre több is. Sosem volt könnyű feldolgozni az elvesztésüket. De egyik sem volt hasonló a többihez, erre készülj fel Te is. Mindegyik egyedi személyiség, soha ne keresd az új kutyában bármelyik előző kedvencedet, mert akkor biztos csalódás fog érni! Ráadásul szegény kutyus nem fogja érteni, miért nem szereted őt úgy, ahogy ő szeret téged.
2021. jan. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!