Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan akiknek alapjára...

Van itt olyan akiknek alapjáraton volt/ van olyan kutyája aki rosszabbul hasznosít? milyen táp vált be?

Figyelt kérdés

1 éves múlt a kutyám és egész kölyök korát végig szenvedtük,mert igazából mindegyik táptól túl sok volt a kaki vagy fogyott. Egészségügyi problémája nincs. Szimplán szarabbul hasznosít.


Barftól volt napi 2 kicsi kaki. Viszont nem tudom megoldani,mert a csirkére érzékeny lett.


Csontosat nem emésztette így darálnom kellett..


A lényeg nagyon macerás és drága lenne így a barf,van még egy kutyám. Anyagilag nem fér bele,hogy nyúllal etessek pl.


Fresco fagyasztva szárított "táp" is remekül bevált,de sajnos ott is a nyulasat bírta, a marhásat nem. Nyulassal majd 40 ezerre jönne ki a havi adagja a 19 kgos kutyámnak. Szóval ez azért húzos.



Amiket próbáltunk,Mister mix, Brit care,Yoggies,Platinum,My Luy paw,Real naturenek a hidegen sajtoltja. Most sima real nature wildneresst kapja,de sok a széklet.


Borzasztóan rosszul hasznosít,alom tesója fele mennyiséget eszi,hogy jó kondiban legyen.

Én kutyám 18,7 kg pontosan,de még egy kg simán rámehetne,de ha emelek a kaja adagon a kaki száma is nő,így is többet kap az előírtnál.



Ötletem sincs már mit próbáljak ki.


Esetleg nézzek inkább ""rosszabb" minőségű tápot?

Csak sok helyen pl szárnyazsír meg hasonlóak vannak, csirkét semmi képpen nem tartalmazhat,nem szeretnék kísérletezni,mert mindig fosás volt a vége, a kísérletezgetéseknek meg állatorvos.


16% alá a zsír tartalom nem mehet azoktól fogy, 3,5% fölötti rost még több kakit szül,meg fosást,32% fehérje tartalaomtól fosás volt. 28%os fehérje tartalomtól laza kaki volt.


Jelenleg 26% fehérje,16% zsír,3 % rosttal jó a kaki,csak sok.



Valakinek volt vagy van hasonló típusú kutyája?


2020. dec. 23. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakerto, de a barf egyebkent sem arrol szol, hogy csak csirkevel etetsz, alap, hogy mas hust is adunk neki, plusz vitaminokat, belsoseget, csontot, zoldseget, stb. Nem csoda, hogyha erzekeny lett igy a csirkere. Sajnos egy allergias kutya etetese nem olcso, ez ilyen. Allatorvost kerdezted, hogy mit ajanl? Szinten nagyon erzekeny gyomru kutyanknak az applaws jott be, de ez csirkes. Esetleg valamilyen hipoallergen tappal probalkoznek, hatha.
2020. dec. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

A Barfot nem is úgy kell etetni, hogy csak egy félét adsz, hanem 4-5 féle proteinnel + kiegészítőkkel.

A rosszabb tápokat biztosan nem fogja jobban megemészteni.

Táptól ne várj el olyan kakit, mint a Barf-tól, mert nem lesz olyan. Elég, ha szép, nem baj, ha kicsit sok.

2020. dec. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Húha hát sok kitartást nektek


Esetleg valami érzékeny emésztésű kutyáknak kifejlesztett gyógytápot próbálnék. De előtte még állatorvossal konzultálj mindenképp. Lehet valami betegsége van.

2020. dec. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Keverd a konzerv tapot a szarazzal (fele-fele).
2020. dec. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy több félével kell etetni, kezdeni csak csirke vagy nyúl lehet, 1 hónapig!!! barfoztunk csak,mert érzékeny lett a csirkére. Első időkbe nem lehet több féle húst adni!!!, sőt csak színhús és csontos,minden kiegészítőt fokozatosan kell, úgy terveztem 2 hónapig kapna ugyan azt és aztán fokozatosan vezetnék be más húst,belsőséget stb. De sajnos nem jött össze.Van aki 1 év alatt jut el 3 féle hús adásához. Mivel fő a fokozatosság. Nálunk mivel extrán érzékeny eléggé problémás is lenne.Ezért fokozatosan akartam.


Mint írtam egészségügyi problémája nincs!!! Orvos csak a royal canint ajánl,felejtős, véres hasmenése lett tőle,mivel csirke alapú az összes,orvos meg magyarázta hogy de nem válthat ki allergiás reakciót,mert hidrolizált fehérjés,ja persze... Szóval hogy az orvos mit ajánl köszi,de nem.

2020. dec. 23. 17:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Real Nature Wilderness Dark Fjord? 27 fehérje 18 zsír 2,8 rost.
2020. dec. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Megnézem! :) bárányosat meg a teve ló amit találtam, ami nem csirkés,de lehet elsiklottam amit írtál.
2020. dec. 23. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!