Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Tosa Inu vagy egy Komondor?

Egy Tosa Inu vagy egy Komondor?

Figyelt kérdés

Ha ez a 2 kutya fajta összecsapna, akkor melyik nyerne?


Nagyon mélységesen elítélem a kutyaviadalokat, szóval ez tényleg csak egy elméleti kérdés...


Azért ötlött fel bennem, mert néztem egy videót, ahol említették hogy a Tosa Inu az egyetlen kutyafajta amit kifejezetten, kizárólag viadalozásra tenyésztettek ki... És hogy ezért nincs ellenfele.


Egy komondor hím az 71-76 cm magas és 50-60 kg.


Elvileg egy egész falka farkas ellen képes megvédeni a nyájat és a hatalmas bundája elég komoly védelmet nyújthat, legalábbis más kutyafajták bundájához képest...


Egy tosa az 62-82 cm magas, a mostani japán standard szerint (talán a hosszú, egészséges élet jegyében) pedig 36-61 kg csupán, de bizonyos országokban 60-90 kg is lehet a standard szerint... Sőt olyan is van, ahol felsőhatár nincs megszabva, így léteznek bizony 100 kg feletti, extrém nagy egyedek is.


Az eredeti japán verzióra, ami Hawaiion is elterjedt, sajnos nem tudom hogy mekkora... De szerintem elég változatos.

Viszont arra azt mondják, hogy a legnagyobb testi erejű és harapó erejű kutyák egyike, mégis emellett, egyszerre egy pitbull agilitásával, mozgékonyságával is rendelkezik.


Szerintetek igaz lehet, hogy nincs ellenfele?


Mert én ilyen kutyát még élőben nem láttam, de nagyszőrű komondort igen és nem tudom elképzelni, hogy van földi állat amitől ne tudna megvédeni...



2020. dec. 24. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fizikalisan kiegyenlitett kuzdelem lenne, talan a komondor elonyosebb helyzetben lenne a szore miatt, elkepzelheto, hogy vedene a kutyat a nagyobb serulesektol es talan ezert a komondor tovabb maradna talpon.
2020. dec. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 komis1 ***** válasza:

Nincs értelme ilyen kérdéseknek, hogy melyik fajta győzne, mert nem fajták küzdenek adott esetben, hanem egyes egyedek. Az meg az adott egyedektől függ, hogy mennyire erősek, gyorsak, harciasak, eszesek, stb.

A méretekről annyit, hogy mondani bárki mondhat bármennyit. A valóságban egy komondor kan 70-80 cm és 50-60 kg. Nekem a 74-76 cm-es komondor kanok nagyobb bundával 55-56 kg-osak voltak, teljesen rövidre lenyírt bundával pedig 51-52 kg-osak. (Igaz, az én kutyáimon sosincs túlsúly, szikárak, amilyennek egy pásztorkutyának lennie kell) Tudok 82-83 cm-es komi kanról, amelyik 62-63 kg volt. Meg 70 centis szukáról, amelyik 70 kiló volt, de az nyilvánvalóan kövérség miatt.

Hogy a Tosa inu mekkora, nem tudom, de az a kutya, amelyik futni, ugrani, harcolni akar, annak 60 kiló fölé nem szabadna mennie.

Pásztorkutyáknál, amelyeknek harcolni kell farkassal, medvével (tehát gyorsnak, fordulékonynak kell lenni), az 50 kg az ideális, az 55-56 is jó lehet, de ahogy példák bizonyítják, 40 kiló körüli kutyák is remekül el tudják látni a nyájak őrzését.

2020. dec. 25. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezek hasonszőrű kutyák, így inkább az egyedek közötti különbség döntene.

Átlagosan a komondor (és bármelyik keleti típusú pásztorkutya) szerintem szívósabb és gyorsabb fajta, a tosa hosszabb távon hamarabb kifáradna. A komondornak a szőre is nagy előny ráadásul.

2020. dec. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!