Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak nekem tűnik úgy vagy...

Csak nekem tűnik úgy vagy tényleg a csivava az a kutyafaj, aminek a leggyengébb az idegrendszere?

Figyelt kérdés

Az alacsony, törékeny termetük miatt állandóan feszültek.

Akkor ők hajlamosabbak vmilyen mentális betegségre mint mondjuk egy nagyobb termetű kutya?

Mennyire gyakori jelenség ez állatoknál?


Engem meglepett amikor először találkoztam egy hiperaktív macskával.



2020. dec. 25. 10:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Hat ez inkabb neveles/szocializálódas/szemelyiseg kerdes.

En ismerem a ket vegletet.

Bolond kiskutya aki minden volt csak nevelve nem. Mas kutyakkal hiperagressziv.

Masik kiskutya aki orakig el tud uldogelni az anyos ulesen egy hang nelkul es szimplan nem erdekli a tobbi kutya.

Sajnos ez sokon mulik.

2020. dec. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
idegbetegek :D Én is ezt tapasztaltam
2020. dec. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Az a gond, hogy a csivava divatkutyává vált. Elkezdte boldog, boldogtalan szaporítani, és akik tényleg szeretnék megóvni a fajta egészségét azok túlságosan háttérbe szorultak. A szaporítóknak meg kb. annyi tudásuk van, hogy ez kan, az meg szuka. Mivel rengeteg laikus ezzel a módszerrel szaporított, meg megalkották a "mini", és "extra mini" betegesebbnél betegesebb "fajtákat", így a gyenge idegrendszer az emberek szemében fajtabetegséggé vált, és rengetegen, már meg sem próbálják nevelni pont ezért.

Másrészt a nevelés. Egy nagykutyára rászolsz, ha valami emberre veszélyes dolgot csinál, rendesen neveled. A csivava is egy makacs, akaratos fajta, de rengetegen rámondják, hogy milyen cuki, meg úgy sem tud ártani senkinek. Pedig attól, hogy kicsi, még ugyanúgy kutya. Ha nem szaporítaná boldog boldogtalan, ráfogva hogy minden csivava idegbeteg, és úgy lennének nevelve, mint bármelyik másik fajta, akkor már más lenne a helyzet.

2020. dec. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Dehogy is idegbetegek ... csak nekik 'kiabalni' kell, hogy ne lepjenek rajuk a figyelmetlen emberek.
2020. dec. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem egy ember is idegbetegnek tunhet egy fehercapa szamara, vagy egy bengali tigrisnek es meg egy medvenek is, pedig nincs is olyan nagy meretbeli kulonbseg mint egy kis csivavanal :)
2020. dec. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Alapvetően mivel kicsi kutyák ezért elfelejtik a gazdik a szocializációt meg a többi ilyen dolgot ami fontos a kutyáknál, agyonféltik őket így antiszocok lesznek. Általában ezeket a kutyákat nem nevelik, csak divatnak vannak kutyák közé se lehet érdemben vinni. (Maximum kistestűekhez). Gyenge idegrendszer meg azért alakult ki mert agyon szaporították mert mindenkinek 30-40 ezres kutya kell
2020. dec. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem tok jo fejek ezek a pici kutyak! Nekem KAJ-om van, de van csivavas kutyasetaltatos haverom ... nagyon jofej a kiskutya. Tenyleg az.
2020. dec. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Én ismerek nyugis csivit is, de ott a gazdi odafigyelt a nevelésre.

Ismerek egy idősebb rigolyást, ő inkább a kora miatt ilyen, ahogy idős emberek között is van, aki a demencia miatt "megkattan", a gazdi odafigyel arra, hogy tisztes távolból köszön csak azoknak a kutyásoknak, akiknek a kutyájával nem jön ki jól az övé, jófej, a kutyán meg látszik, hogy foglalkoznak vele, csak már idős.

Tudok olyan csiviről is, akinek a gazdája kettyós, a kutyát nem neveli, így pedig problémás.

2020. dec. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Hát, ami csivavával eddig találkoztam, az mind idegbeteg volt, tény. Passz, hogy ez mennyire múlt a nevelésen, egyik esetben sem ismertem a körülményeket közelebbről.
2020. dec. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Az idegrendszer öröklött. Vannak hihetetlenül jó idegrendszerű csivavák, amik kiegyensúlyozottak, higgadtak, magabiztosak mindig. Olyan vonalakból, ahol erre figyel a tenyésztő. (Persze egy nagy trauma ezt felülírhatja.)

De sajnos sok tenyésztő (valamint az összes szaporító) az idegrendszerre magasról tesz.


Emellett persze lényeges, hogy hogyan nevelik a kutyát.

Egy átlagos, jobb idegrendszer esetén egy alap szocializáció és nevelés mellett nem lesz gond a kutyával.

Pocsék idegrendszernél viszont bármilyen tudatos nevelés, szocializáció mellett is rettegő, őrjöngő, pánikolós, örökké stresszes lesz a kutya.

2020. dec. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!