Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szocializáljam a terriere...

Hogy szocializáljam a terrieremet?

Figyelt kérdés
Parson russell terrier tulajdonos vagyok. Az előző kutyám jack r.t. volt, de ő nagyon harcias volt! Süti, a mostani kutyám még nagyon szereti a társaságot, de a volt kutyim is ilyen volt eleinte. Szeretném ha a többi kutyákhoz való viszonya nem romlana. Én egyébként mindennap kiviszem játszani a többi kutyussal és meg is dicsérem akkor. :)
2010. aug. 13. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:

jó úton haladsz, a szocializmus útján :D

előre fel elvtársak hej...

2010. aug. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőséged, ivartalanítsad! De komolyan! :) Mert különben lehet, hogy neki is rossz lesz a viszonya más kutyákkal, ha már ivarérett lesz.
2010. aug. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm első :))

Kedves második válaszoló!

Én természetesen ezen vagyok, és igyekszem ezt megvalósítani. Csak 15 éves vagyok és ez nekem így sajnos nehéz lesz. A szüleim olyanok, hogy nem igazán hallgatnak rám, pedig akármilyen hülyén is hangzik én sokkal jobban értek a kutyákhoz (mármint náluk). :D Ők valami jelre várnak (tehát ha nagyon szökdösik lány kutyák után). Az ivartalanítást az előző kutyámnál is papoltam nekik, de dehogy hallgattak rám.. szegény kiskutyámat elütötte egy autó 3 évesen.

Egy kérésem lenne a többi válaszolótól:

légyszi ne gyertek majd azzal, hogy vigyem kutyasuliba, merthogy ott szakemberek foglalkoznak vele. És azzal se, hogy ivartalanítsam.

Valami OTTHONI MÓDSZERT mondjatok. Mert én bármit megtanítok neki. Ő most lesz 19-én 6 hónapos és már 18 trükköt tud. Pl olyan módszert, mint az "ül" betanításánál. Hogy vigyem a feje fölé a jutifalit stb. Csak most valami olyasmi kéne, hogy vigyem oda egy kutyához, és ha mogorva akkor ránsam el vagy valami. Csak épp az, hogy MÉG nem támad, de attól félek, hogy ő is fog :s:S vagy ezt csak túlreagálom??

2010. aug. 13. 09:30
 4/6 anonim ***** válasza:

09:17-es vagyok, igen, sajnos az ivartalaníttatás elég sok pénzbe kerül, pedig nagyon jó megoldás lenne.

a legtöbbet talán amit otthon tehetsz, hogy minél több ismeretlen kutyával barátkoztatod össze, és ha estleg rosszul viselkedne, leszidod. nem tudom, milyen volt az előző kutyád, de lehet tényleg csak kicsit túl reagálod, lehet a mostani kutyud barátságosabb, bár a terriereknél(nem csak náluk) nagy figyelmet kell fordítani az alapos szocializációra.

2010. aug. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem őzpincs kutyusom van es kiskorátol kezdve hagyom hogy más kutyákkal játszon es szerintem ez a legfontosabb h ne legyen agresszív.szerintem nem kell ivartalanitani én se vittem el és nagyun nyugott kutyus lett.az en kutyusom a biciglikre harakszik azért mert kiskorában valaki ráment a lábára biciklevil.azota minden biciglis megkerget.
2010. aug. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :)
2010. aug. 13. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!