Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák fülének kupírozása...

Kutyák fülének kupírozása kapcsán, hogy kell értelmezni azt a jogszabályt, hogy a vágás lehetséges a "fajtajelleg megőrzése" szempontjából?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye vagyok, de én ezt nem tudom pontosan értelmezni.
2020. dec. 26. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Vannak a világon olyan fajták, ahol a tenyésztési szabályzat előírja a kupírozást. Az FCI-nél nem hiszem, hogy ilyen lenne. Viszont nem csak FCI van a világon egyedül.
2020. dec. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Pl.: Cane Corso is ilyen fajta. Nagyon sérülékeny és hajlamos a begyulladásra a füle (a farka méginkább).
2020. dec. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor most ha nekem van dobermannom vagy amstaffom, bevihetem az allatorvoshoz fulnyirasra azzal az indokkal hogy jogszabalyra hivatkozva szeretném a fajtajelleget megorizni?
2020. dec. 26. 14:40
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Tekintve, hogyha neked dobermannod vagy amstaffod van, nem lesig fajtajellegű keveréked szapitól, akkor a tenyésztő ezt vagy már elintézi, mire hozzád kerül a kiskutya, vagy a szerződésetekben ez le lesz írva.
2020. dec. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Fel eves korig vagnak fulet. De amstaff meg dobinal illegalis.


Gondolj arra,h hoesesben meg esoben nem megetsz ki veluk,mert bemegy a fulebe rogton es megfazik!!

2020. dec. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Es a tenyeszto h intezi el ha illegalis?
2020. dec. 26. 15:21
 7/9 anonim ***** válasza:
23%
Kiviszik határmenti országokba. 60-80 ezerért mar nagyon jó orvosok kitűnő munkát végeznek.
2020. dec. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Van a divat kupirozas, amikor a kutya kinezete miatt nyestek le innen-onnan egy darabot ... ezt tilos! ... csak azert mert a gazdi hulye, nem szabdalhatod a kutyat.


Ellenben vannak a munkakutyak ... pl. KAJ ... neki szabad vagni a fulet, mert nem divatbol csinaljak ... a ful nagyon serulekeny es van rajta egy nagyon vastag er ... ha harc kozben megserul a kutya fule, akar el is verezhet ... ezert az olyan munkakutyaknal ahol elkepzelheto, hogy fog harcolni az elete soran, ilyen kutyaknal fajtajelleg, hogy megelozik a bajt es kolyokkorban levagjak a fulet. Ezt szabad.

2020. dec. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol olvastad, de itthon 2016 óta nem lehet fület vágni kinézet módosítás céljából.

Kétféle fülvágás van, az egyik a kölyökkori, a másik a fiatalkori. A kölyköknek továbbra is vágják a medvefület (kau, káj stb.) aki akarja, de a fiatalkori vágást amit a dobikkal, dándogokkal, argentindog, staff stb. is csinálnak hegyesítés az kikopott a divatból szerencsére. Nehezen gyógyul, fáj és a kutyát zavarja is, a medvefület nem értem miért kellett tiltani amikor a kölyök vakon és süketen születik és semmit nem érez belőle, de szerencsére senkit nem érdekel. Másfél éve vettem egy bronzkoszorús tenyésztőtől szukát vágott füllel, direkt ez volt a kérésem is, konkrétan még ő nézett furán, hogy miért kérem, amúgy is vágva lesz. Versenyeken semmit nem szólnak érte, a tenyészszemlén is tökéletesen megfelelt.

2023. ápr. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!