Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy emberekkel bizalmatlan,...

Egy emberekkel bizalmatlan, kutyákkal kifejezetten agresszív kutyával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Nekem nincs kutyám, de ismerek egyet valamennyire aki ilyen és most örökbe kéne fogadnom, mert a gazdája meghalt a családja pedig nem tudja gondját viselni...


Nekem első kutya lenne, de macskáim mindig is voltak és felelős állattartónak gondolom magam... A macskáim mind ivartalanítva vannak, többnyire bent vannak, költöttem macskabiztos kerítésre is (kétszer is, mert az egyik fajtán ki tudott menni az egyik), nem szegek meg semmilyen állatvédelmi törvényt és költök normális, minőségi tápra is, mert tudom hogy kell...


Tudom, hogy kutyát alapvetően nehezebb tartani, minden nap többször is el kell vinni sétálni és ez egy alulszocializált, elég agresszív kutya...


De én hajlandó vagyok minden tőlem telhetőt megtenni érte.


Ha egy KÁJ méretű állat lenne, biztos hogy nem vállalnám be elsőre, akármennyire is sajnálnám is, de ez szerencsére egy közepes, 15 kilós kutya.

Annyira nem veszélyes...


Az a problémám, hogy szerintem mindenképpen kutyaiskolába kéne vinni, meg szakember segítségével képezni...

Én ebben benne is lennék, csak egyrészt nem tudom, hogy a pandémia alatt erre mennyire van lehetőség, másrészt pedig a máskutyákkal való agresszív fellépése miatt, lehet hogy ez nem is megoldható?


Akkor milyen alternatívák vannak?


Gondolom, hogyha a házhoz hívnék egy kiképzőt, az néhány hét-hónap alatt már milliós összeg is lenne, nem?

Erre sajnos mostanában nem lesz tőkém...


Milyen megoldásokat tudnátok javasolni?



2020. dec. 26. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
5%
Elfogadni úgy ahogy van,szeretni,nem akarni megváltoztatni.
2020. dec. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Ha soha nem volt még kutyád, akkor az alapokkal kezd. Rengeteg kutya neveléssel foglalkozó tv-műsor és könyv van, számtalan irányzat, állj neki, keresd meg, neked melyik szimpatikus, és haladj az alapján.
2020. dec. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Eloszor is nyerd el a kutya bizalmat. Utana nyugtasd meg, hogy mostantol jo dolga lesz nalad. Aztan foglalkozz vele sokat ... (ennyi a kutyazas).
2020. dec. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Érdeklődj a kutyasuliknál, nálunk jelenleg is van korlátozott létszámmal.

A környéken 5000Ft az egyiknél, a másiknál 6000Ft/hónap a tagsági, ez heti 2 alkalom hétvégente. Magánban 1000-3000Ft/óra között mozog a környékemen. Sok a kókler.


Legfontosabb, hogy etetsd kézből. Ezzel rengeteg problémát megelőzöl. A kapcsolatotokat is hihetetlen jól építi, minden maréknyi kajáért kérj pl. egy trükköt, elég egy leültetés is az elején. Ha a kutya megszokja, hogy a kajáért meg kell dolgozni, már nem lesz nehéz dolgod. Agresszív kutyánál ez pláne elsődleges.


Nem kell érzelmeskedni, a kötődés úgyis kialakul, de a szabályokat azonnal fektetsd le neki.


Ha lakásban lesz, szerezz be egy szobakennelt


Sok sikert hozzá!

2020. dec. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy felnőtt kutya nagyon valószínű, hogy nem fogja kedvelni a macskáidat, kivéve, ha eddig macskákkal élt.

A kutyaoktatók pár hónap alatt belátták, hogy pénz nélkül nem tudnak megélni és egyéni vagy kis csoportos képzéseket már nyáron elkezdték tartani.

Egy egyéni képzés alatt sokkal mélyebben tudtok a saját konkrét problémátokkal foglalkozni, így gyorsabb lesz a megoldás is.(ha te is nyitott vagy és motivált, hallgatsz a szakemberre pár alkalommal megússzátok)

Olvass el pár könyvet, foglalkozz minél többet a kutyával, keress egy jó oktatót és nem lesz baj a kapcsolatotokkal. (a macskákkal már nem ilyen könnyű...)

2020. dec. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A sorrendisegi szabalyokat tarsd be-ez a legfontosabb!

Plusz rendszeres futas/bicajozas a kutyaval!!!

2020. dec. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!