Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy megy egy kutya örökbefoga...

Hogy megy egy kutya örökbefogadási procedúra? Tappancs tanya, Noé állat otthon, ilyesmi helyekről...

Figyelt kérdés

Milyen kérdéseket tesznek fel?

Mit kell aláírni?

Illetve kijönnek és leellenőrzik az otthonomat?


Később folyamatosan kell kapcsolatot tartani és képeket küldeni a kutyáról?


Mi alapján döntik el, hogy alkalmas vagyok e gazdának?


Ha szerényebb körülmények között élek, akkor egyből elutasítanak?


Mert kis házban élek, ami belül közepes állapotban van, kívülről viszont elég tré...

Nincs rendesen levakolva pl. meg nem frissen felújított.

Ez azért van mert engem annyira nem érdekel annyira, amíg nem veszélyes, hitelt meg azért nem fogok felvenni, hogy gazdagabbnak tűnjek mint ami vagyok...


Gyűjtögetek amennyit tudok, aztán majd ha esetleg olyan pénzügyi helyzetig sikerül eljutnom, aminél már úgy gondolom, hogy az ilyesmi belefér, akkor majd felújítok.


Relatíve keveset keresek, de mégis belefér, hogy a macskáimat, akiket befogadtam N&D táppal etessem, ami az egyik legdrágább táp, mert a szeretteinek nem spórolok.


Meg az is amúgy beleférne, hogy fajtatiszta kutyát vegyek, mert ha jól tudom, akkor 200,000 forint körül mozognak és ennyit szerintem simán megér az, amennyi munkát belefektet egy normálisabb tenyésztő.


Szóval nem azért szeretnék kutyát örökbefogadni, mert úgy olcsóbb, hanem azért mert szeretnék befogadni egy árva állatot.


Én is árvaként nőttem fel és senki nem fogadott be... Egy fajtatiszta kutya sokkal könnyebben otthonra talál, de ha nem, akkor marad a tenyésztőjénél aki az esetek többségében tisztességesen felneveli.


Viszont kicsit tartok attól, hogyha ide kijönnek felmérni a körülményeket, azt fogják gondolni (előítéletből), hogy nem is engedhetek meg magamnak egy kutyát, vagy hogy nem táplálnám megfelelően, stb.



2020. dec. 26. 22:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Nem mindig a leggazdagabb helyen tartják a legjobban a kutyákat, de ha megfelelő körülményeket tudod biztosítani neked, akkor szívesen adnak kutyát, de oltások, chippeltetés költség illetve egyébb "támogatás" miatt nem olcsó dolog egy kutyát örökbefogadni, bármennyire is telítettek.
2020. dec. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Én egy kisebb menhelyről fogadtam be lassan két éve, de sosem jöttek ki ellenőrizni, nem is kérdeztek semmit az ajtókról, ablakokról. Befogadás után 2-3 hónapig néha írtam a menhelyes nővel, amikor képet kért a cicáról, hogy jól van-e. Kérdezte mit eszik, milyen a kakija stb. Utána egyszer találkoztam vele 1 év után, de csak azért, mert megmaradtak gyógyszerek egy kezelés után és nem akartam kidobni őket, inkább elajándékoztam nekik. Ott csak annyit kérdezett, hogy jól van-e már a macska.
2020. dec. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy ott is kell valami 20-50 ezer forint közötti összeget fizetni... Ez nem probléma, a 200,000 sem lenne.

Csak jelezni akartam, hogy nem az alacsonyabb ára miatt választanám a menhelyi kutyát.

2020. dec. 26. 22:09
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
A nagy menhelyek sokszor kötözködnek hülyeségeken, ezekre azért számíts. Van ahol például kötelező a kutyaiskola vagy éppen nem lehet kint a kutya akkor, amikor nem vagy otthon. Szóval akár az is lehet, hogy a házadba belekötnek. Egy próbát megér, maximum keresel egy kisebb menhelyet.
2020. dec. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
4%

Odamész, fizetsz, eljössz!


Nem vagy köteles kapcsolatot tartani, pláne beengedni őket!

2020. dec. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
Menhelytől függ, mi vidéken nagypapával bementünk, "Kérünk szépen egy kutyát", kiválasztottuk, írja alá, papa azért adott egy ötöst, majd megköszönték, hogy elvittük.
2020. dec. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom merre laksz, de nagyon ajánlom a XV. kerületi kutyások alapítványt.

Hihetetlenül rendesek, én kölyök kutyát fogadtam be tőlük lassan egy éve és úgy van, hogy az első két hétben csak 'ideiglenesen' van nálad a kutya, tehát nincs még a neveden, ez csak próbaidő. Nekünk ebben az időben még folyamatban volt az oltási sorozat és mikor menni kellett oltásra eljöttek értünk kocsival, elvittek az állatorvodhoz és ők fizették az oltást. Én teljesen ledöbbentem, ráadásul a hozzájárulás csak 10 ezer forint (természetesen többet adtunk), nekem ez az egész hozzáállás hihetetlenül pozitív élmény volt. Van egy facebook csoportjuk az örökbefogadóknak és oda szoktunk kirakni képeket a kutyákról, plusz ugye az ivartalanítás benne volt a szerződésben, ezért azt lefotóztam az oltási könyvből. Amúgy nem írogatnak, hogy küldjünk képet a kutyáról, de természetesen örülnek neki, ha látják, hogy jó helyre került a kutya. Mi lakásba fogadtuk be, nem jöttek ki megnézni, de elmondtuk, hogy milyen körülmények között tartanánk. Szerintem az alapvetően egy plusz pont, hogy már előre tisztában vagy a prémium tápokkal (hiszen még 2020-ban is sokan pedigree és társaival etetnek sajnos).

Összességében szerintem a hozzáállásod a lényeg, részletesen felvázolod a körülményeket amiket biztosítani tudsz, és hogy felelős állattartó vagy, így nem hinném, hogy elutasítanának.

2020. dec. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Menhelye válogatja, de nagyon kevés helyen végeznek környezettanulmányt, elég, ha 2-3x elmész a kutyához, vele töltesz pár órát, érdeklődő és nyitott vagy (és nem egy paraszt, aki azzal jön, hogy kan kell neki, mert azt nem kell ivartalanítani).

Nem a házadat nézik, hanem, hogy bent vagy kint tartanád-e és mennyit tervezel vele foglalkozni, mennyit tervezel havonta rá szánni, járnál-e vele suliba és ha beteg lenne, elvinnéd-e dokihoz.


A kapcsolattartás pedig kb annyi, hogy küldesz nekik pár képet és pár mondatban leírod, hogy mi van a kutyával pl minden nap megyünk sétálni Buksival. Már szerzett is pár játszópajtást. A kertet azonnal birtokba vette és serényen őrzi. Köszönöm, hogy a gazdája lehetek! Üdv.

Ezt kb az elhozatal után egy hónappal, majd ha van kedved az évfordulókkor vagy bármilyen alkalommal, illetve, ha kérik.

Szerintem nem nagy dolog a gazdiktól, de nagyon megnyugtató, hogy jó helyre került a kis mentvény. :)

2020. dec. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%

Az ilyen nagyobb menhelyek “elit”-nek gondolják magukat mivel van nevük, általában kérnek bemutatkozó levelet, ahol leírod a körülményeket meg hogy gondoltad a kutya tartását, etetését. Leírod a környéket, jövőbeli terveid a kutyussal. Pl hányszor sétáltatnád stb. Hogy képzeled vele el a napod. Van menhely ami kijön, körbenéz nem nagy cucc. Csak kinti tartásra nem adnak kutyát általában.


Kötözködni szoktak, mi először a Noé-nál néztünk ki egy kutyát megírtam egy terjedelmes bemutatkozó levelet majd azzal az indokkal utasították el ezt hogy idézem “mi lesz ha elromlik a lift, nem tudsz kézben felvinni egy kutyát a lépcsőn” hozzá tenném a 2.on lakunk, a kutya makk egészséges 3 éves kutya volt, max 15-20kg lehetett amit simán fel lehet vinni... (meg ha egy évben 2x elromlik a lift xd) ezzel utasítottak el, és erre rá tett hogy utánna egy egészen más kutyát küldtek hogy őt adnák ha kellene mondván “neki is kell egy szerető gazdi”. Csakhogy ez a kutya egy 7 éves szívféreg kezelés alatt álló folyamatos füllgyulladásal küzdő, ételallergiás kutya lett volna... értem én azt hogy kell neki is szerető gazdi de ha már a lovat nem adják ne sózzák rám a szamarat.... főleg úgy hogy említettem hogy szeretnék a kutyával sportolni. Ezek után megköszöntük a lehetőséget majd hagytuk a francba őket... a kerületben lévő Herosz menhelyről fogadtuk be a kutyámat aki maga a tökély, nagyon ajánlom azt a menhelyet. Barátságosak, nem nézik hogy tökéletes legyen a környezet (mármint nem azt mondom hogy ne legyen jó, hanem az a mű tökéletes ne legyen). Azt szeretnék hogy jó helyre kerüljön. Náluk a kapcsolat tartás az annyi hogy 1 hónap elteltével kell egy pár sort írni hogy beilleszkedett a kutya vagy sem illetve csatolni egy két képet a kutyáról.

Ha kissebb menhelyet választasz akkor sokkal barátságosabb fogadtatásban lesz részed, illetve kevesebb kötözködésben

2020. dec. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

Sok menhely nagyon irreális követelményeket támaszt sajnos. Szerintem ebrendészeti telepről fogadj örökbe (sintértől), én is onnan szoktam.

Volt hogy egy kisváros elhanyagolt kis telepéről, ahol szörnyű körülmények voltak, ott semmit nem kérdeztek, csak kb hozzám vágták a kutyát. A mostani kutyám egy másik sintértelepről van, itt normálisabban mennek a dolgok, van örökbefogadási szerződésünk, de ez is csak azért van mert kötelesek elszámolni az önkormányzat felé hogy hány kutyát fogtak be, és hány gazdisodott. Nem nézték meg az otthonomat, nem kérdezgettek a körülményeimről, csak találkoztunk az állatorvos parkolójában, és ott megtörtént az átadás. Benne van a szerződésben hogy majd jönnek látogatni, de azt mondta az ebrendész hogy erre semmi esély, mert nincs rá kapacitásuk.

2020. dec. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!