Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát menhelyről felnőttet,...

Kutyát menhelyről felnőttet, vagy máshonnan gyereket érdemes?

Figyelt kérdés

Jó lenne ha tényleg hűséges lenne hozzám. Viszont tanítani, nulláról kezdeni nem biztos hogy lenne időm.


Egy felnőtt/befogadott kutya is tud hűséges társ lenni?



2020. dec. 26. 22:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Minden kutya lehet hűséges, tök mindegy, hogy honnan "szerzed". Viszont azt figyelembe kell venni, hogyha menhelyről veszel egy felnőtt kutyát, valószínűleg őt is kell tanítani. Az pedig felnőtt kutyánál nehezebb, hiszen már felnőtt, nem annyira fogékony, mint a kölyök, plusz ugye ha rosszul lett nevelve, akkor az nehezíti a dolgot.


De ha nincs időd arra, hogy az elejétől nevelj egy kutyát, szerintem bele se kezdj. Mármint, nem egy nap alatt kell megtanítani mindent a kutyának. Tök mindegy, hogy felnőtt vagy kölyök kutya, a tanítására így is kell idő, ha neked pedig ez nincs meg, akkor szerintem bele se kezdj.

2020. dec. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Ha nincs időd rá, akkor minek? Ha nem vagy biztos benne, akkor ne. A felnőtt kutyával is kell foglalkozni, mert azon is lehet még mit tanítani, nevelni, másrészt a kötődés nem alakul ki csak úgy.


Ha nincs rá rendesen időd, akkor én nem erőltetném. Bizonyos szempontból egyszerűbb a felnőtt kutya, HA olyan. De lehetnek rossz szokásai, személyiségbeli nehézségei, stb. amivel ugyan úgy kell valamit kezdeni, arra sem mondhatod, hogy pfft, ő már ilyen. Vagyis mondani bármit lehet, csak egy normális gazda nem teszi.


A hűségesség nem kor kérdése. Egyrészt nem tudom hogy értelmezed. A kutyák nem olyanok, mint a mesében. Nem mindig olyanok, mint a tankönyvben. Másrészt nem lesz hozzád hűséges csak úgy, tök mindegy mit csinálsz. Az ilyen udvari lácon tartott kutya mire legyen hűséges pl., mikor soha senki nem foglalkozott vele?


Kicsit olyan érzésem van, hogy nem igazán értesz a kutyákhoz és az elképzeléseid nem vágnak össze a valósággal.

2020. dec. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Igen tud, sőt általában elmondható hogy hűségesebbek mint a többi kutya. Ha nem lenne időd tanítani nulláról kezdeni el kell hogy szomorítsalak hogy a kölyök illetve a felnőtt kutya is sok tanítást igényel. Főleg az előbbi, ha nem lesz időd akkor inkább felnőtt, idősebb kutyát vegyél magadhoz mint kölyköt mivel ők rengeteg foglalkozást igényelnek. Én ha te lennék akkor vennék magamhoz kutyát ha tudnám hogy lenne rá elegendő időm, tudnék vele eleget foglalkozni. Gondold meg alaposan mielőtt kutyát veszel magadhoz, légy felelős gazdi
2020. dec. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

Igen, sőtt, ha túllátsz a külsőségeken, és nem a pillanat hevében döntesz, az az igazi biztonsági játék, ha felnőttet hozol el, mert neki már kifejlődött a személyisége, ha magának való, önálló, azt is látod, ha pedig bármit megtesz egy kis figyelemért és képes csak rád fókuszálni, azt is.


A harmadik kutyám pont így lett, előtte piciként, tenyésztőtől jöttek és sokkal, de sokkal többet kellett az első kettővel pl azon dolgoznom, hogy póráz nélkül tudjunk sétálni. Konkrétan, semmit, mert mikor önkénteskedtem, őt már akkor is lehetett enélkül vinni, jött vissza az első szóra(amúgy az a tapasztalat, hogy 30 kutyából 1, aki ezt megcsinálja)


Egyedüli hátrány az volt, hogy nagyon lassan tanult meg "tanulni", mert a legfogékonyabb korszakában nem foglalkozott vele senki, de ezt is gyorsan behozta és igazából nem is fontos, hogy tudjon a kutyám a lábam közt szlalomozni meg csupán szóra megkülönböztetni az ül-t a feksziktől. A mindennapi élethez szüksége alap engedelmességet viszont 1-2 hét alatt tudta(helyben maradás, megállás szóra, behívás stb)

2020. dec. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%

Valassz szimpatikus felnott kutyat menhelyrol tapasztalt emberrel.

A mozgasigenyt kerdezd ki a dolgozoktol.


Vannak bentlakasos kutyakikepzesek. Befizeted a oenzt leadod a kutyat szerzodessel es kb 2 het -egy honap mukva megkapod az altalad eloirt szobrli parancsszavakra es kezjelekre betanitott kutyat. Labmellett kovetest is betanitansk neki vagy keresest.


Ez ne legyen akadalya,h kutyad legyen.

Mozgast viszont biztositanid kell neki rendszeresen. Vagy 10 eveset valassz. Az is huseges,halas ,ragaszkodo lesz es megved.

2020. dec. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
Ők a leghűségesebbek és a leghálásabbak, mert már volt idejük megszokni a menhely sivárságát, örülnek mindennek miután kikerülnek. Egy kölyök még fel sem fogja, beszállítják, azonnal örökbefogadják, és nincs is ideje felfogni hogy milyen jó most ahhoz képest hogy korábban milyen rossz volt.
2020. dec. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
A menhelyeken lévő kutyák zöme traumákon esett át, bizalmatlan, nem olyan embernek való, aki nem tud/akar időt rászánni, hogy foglalkozzon vele.
2020. dec. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Felnőtt pitbullt hoztunk el a sintérről és jutfalattal (hús) mindenre megtanítottam. Póráz nélkül fut mellettem. Első szóra jőn ,ha nem akarom odaengedni egy kutyahoz. Nagyon kevés tanítással értem el. A másik kutyárol leleste a feladatokat. Zseniális kutya.
2020. dec. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Kölyök kutyát könnyebb nevelni és lehet menhelyről is szerezni kölyök kutyát csak általában azokra csapnak le a leghamarabb így résen kell lenni. Tanítani sokkal könnyebb, nekem sem volt időm órákig foglalkozni vele napi szinten és sikerült szobatisztaságra nevelnem, lehet vele játszani, sétálásba is elég hamar belejött, megtanult pacsit adni. Persze 1-2 éves koráig elég sok mindent szét fog rágni erre kell figyelni hogy olyan dolog ne legyen számára hozzáférhető helyen amit nem kéne szétrágnia.
2020. dec. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%
Most döntsd el, hogy kutyát akarsz vagy gyereket :D
2020. dec. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!