Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házörzésre milyen kutyát...

Házörzésre milyen kutyát ajánlotok a leírásom után?

Figyelt kérdés

Szóval.

Elég nagy kertem van. Ő lenne az első kutyám (egy cicám már van).

Mindenképpen kinti kutya lenne így olyan képzelet el akinek nagy szőrű / nem fázós illetve nem teszi tönkre a hideg az izületeit. (házból természetesen a legjobbat kapja majd!szél, nedvesség álló stb)

Szeretném ha külseje tekintélyt parancsolna és csak akkor jöhetnek be mások, ha azt a gazdi megengedi. (pl Kaukázusi)


Illetve fontos tudni hogy nem szeretnék olyan kutyát akinek mozgásigénye túl nagy. Inkább maximum "közepesen aktív" (napi 1-2óra séta) (szóval a németjuhász azért sem jó)


Mindenképpen menhely lesz, de szeretnék fajtajellegűt, ezért lesz majd fajtamentés ahol örökbe fogadunk


Köszönöm a válaszokat!


2020. dec. 27. 10:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Nagytestű pásztorkutyák: Kuvasz, komondor, kaukázusi, pireneusi, moszkvai őr, tibeti masztiff, káj.
2020. dec. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Tudom, le leszek pontozva, de hozzánk a telepre azóta nem törtek be (pontosabban nem tudtak semmit elvinni), amióta van rendes kültéri riasztónk és kivonuló szolgálat. 2 nagy dög kutyánk is volt régen, szerencsétleneket minden alkalommal lefújták.

Az éves díja az őrségnek kevesebb, mint 1 kutyának a tápja...

2020. dec. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Igazad van #2.

#1 voltam.

2020. dec. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

Elso kutyanak en nem javasolnam ezeket..

Nalunk van moszkvai a faluba. Ha nem eros kezu gazdaja lenne hat.. Lennenek bajok az biztos. Kaukázusi ugyanez.

A kuvasz megbolondulhat (nekunk is volt meg gyerek korunkban. Csak ugy nekiment anyamnak pedig napi szinten talalkoztak.) en ugy tudom az vmiert hajlamos erre.

A tobbirol nem tudok nyilatkozni, de szerintem egy oriastestu elso kutyanak nagyon erős. Nekunk nemetjuhaszunk van (ugye nagytestu kutya) de vele is neha nagyon nehez. Tenyleg hatalmas a mozgasigenye.

Egy bernipasztor, malamut, esetleg ha tenyleg oriastestut akarsz bernathegyi.

Az a baj hogy a legtöbb felsorolt kozul amit irtak nekem majdnem mindig az a tapasztalat hogy a neveles a neveles.. De elso kutyanal Te nem biztos hogy tudni fogod teljesen megnevelni meg kutyaiskola mellett sem. De hajra.

2020. dec. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
Dehogyis van igaza a 2-esnek! Egy igazi orkutyat nem lehet lefujni :))) Behugyozni szokas toluk, nem fujkalni :DDD
2020. dec. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
Kuvasz
2020. dec. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

De, sajnos simán lemérgezik, lelövik, leszúrják, akármi.

Sajnos ahova be akarnak törni, oda nem elég a kutya. Persze a kutya mindent megtesz, sajnos az élete árán is megvédi a családját, a területét.

2020. dec. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nyilván értem a riasztó rendszert is,de egy mindenképpen kutyát szeretnék :) természetesen jó a "nagy" kutya is. Nem muszáj óriásnak lennie.

Esetleg káj kutya? Mi a véleményetek róla?

2020. dec. 27. 17:37
 9/12 anonim ***** válasza:
Kájt kezdőnek ne. Könnyű elrontani a nevelésüket.
2020. dec. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta, a pásztorkutyák erre a legalkalmasabbak. De itt az a kérdés, hogy te alkalmas gazdi vagy-e. Mert ezek a fajták kemény, következetes nevelést igényelnek.

A menhelyt én elfelejteném, ha tényleg ilyen fajtákban gondolkodsz, mert nagyon nem mindegy, hogy milyen előélete volt.

2020. dec. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!