Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Télen egy német juhász kutya...

Télen egy német juhász kutya keverék télen mínusz fokban, töltheti e kint az éjszakát?

Figyelt kérdés

Van egy keveré kutyánk, a bejárati ajtónál alszik kint, van neki takarója, de hát néha jár-kel és leszedi magáról..

Azon értekezünk itthon, hogy beengedjük e a kutyát mínusz fokokba éjszakára. Szerintetek, kibírja a mínuszt,vagy beengedjük.. ti hogy szoktátok?



2020. dec. 27. 11:39
A kérdező szavazást indított:
Kint szoktam hagyni mínuszban
Beengedem mínusz fokokban
Kint alszok vele a mínuszban 😀
29 szavazat
1 2
 1/12 anonim válasza:
90%
Nekünk a németjuhászunk kint aludt, de volt jól kibélelt kuckója.
2020. dec. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Ha van egy téliesített kutyaház, és nem szoba kutyaként volt tartva, kibírja.

Az már más kérdés, hogy személy szerint én beengedném.

2020. dec. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
A normális kutyás szakoldalak is azt írják, hogy mínusz fokokban éjszakára engedjék be a házba. Nemcsak a kutya “hasznát” kell látni, hogy házőrző, hanem azt is, hogy ő is jól érezze magát. Mamám le se bagózta a nagytestű kutyáját és hiába volt kutyaháza, megfagyott. Meg volt és van a véleményem, elsírtam magam. Balkáni gondolkodása volt állattartást illetően.
2020. dec. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Vannak olyan fajták, amik nem fáznak télen, de egy szigetelt ház+szalma akkor is kell. Ha ez nincs, akkor ne hagyd kinn.
2020. dec. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
Ha ledobja a takarót magáról, akkor nem fázik. A juhászkutya nagytestű, bundája is van, szerintem kibírja a hideget.
2020. dec. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

Rendesen betakarod? Az nem marad rajta, legalabb kosd ra, mint a szuperhos kopeny ;D

Amugy viccet felreteve, kell neki egy olyan kutyahaz, ami akkora, hogy a sajat tengelye korul meg tudjon fordulni, de ennel nagyobb ne legyen(nyilvan kisebb se, mert akkor nem fer be), mert ha tul nagy, akkor nem tudja felmelegiteni maganak. Azutan a hazat kivulrol minden oldalat, tetejet, aljat hungarocellel szigeteljetek be. Ezutan kell ra meg egy reteg deszka, amiv telhesen lefeditek mindenhol a hungarocellt, hogy ne tudja leragni es megenni a szigeteloanyagot. Ezutan pedig tegyetek olyan helyre, ahol nem azik be, a terasz jo, vagy valahol, ahol az ajtotokhoz kozrl van. Aztan pedig tegyetek be kb 20cm vastagon szalmat.

Igy mar nyugodt szivvel kint maradhat ejjel-nappal.

Ellenben, ha tarsasagi szemelyiseg es veletek akar lenni, szomoru, ha kint van egyedul, akkor mindenkeppen beengednem.

2020. dec. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

Láttam már halálra fagyott nagytestű, nagy bundájú kutyát...

Értelmes, jó érzésű ember beengedi, vagy készít számára bélelt kutyaházat

2020. dec. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
En igazabol nem ertem mire ez a nagy felhajtas. Egy nemetjuhasz kutyarol beszelunk nem egy tacskorol vagy zsebkutyarol. Magyarorszagon amugy sincsenek olyan elviselhetetlen minuszok. Legyen neki egy meleg hazikoja es kesz. Falun is vigan elvannak a kutyak az udvaron, nagyapam tacskoja is kint van telen eszebe nem jut bevinni a hazba. Csak lassan mar a kutyanak is kulon palotat kell emelni meg az asztal melle ultetni mert az is allatkinzas ha csunyan nezek ra.
2020. dec. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%
De kerdezo, ti hogy gondoljatok azt, hogy a kutyanak haza sincs, csak betakarjatok?? Igy nem aludhat kint, de meg 5 fokban sem. Kene neki egy normalis meleg kis haziko, vagy akarmilyen hely, pl garazs, ahova bemehet barmikor.
2020. dec. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

Kellene neki egy szigetelt ház. A takarót lehet azért szedi le magáról, mert este még járőrözik egyet/ha neszt hall, elmegy megnézni, vissza meg nem tudja takarni magát...


Ha beengednétek az lenne a legjobb, de akkor is kellene az a házikó...

2020. dec. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!