Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utazási rémálom. Mit tehetnék...

Utazási rémálom. Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az érdekelne engem hogy durván autóban szorongó és hányos kutyával mit lehet még tenni azon kívül amit én tettem.


1 hónapon át fokozatosan tréner segítségével lett szoktatva az autóhoz. Szepen volt is eredménye egészen az első igazi útig amikor is hányt és onnantól kezdve mintha semmit se csináltunk volna. Ült elől ült hátul, ajánlotta mindenki a boxot.. Kapott boxot. Jelenleg az csak annyira jó hogy abba megy a hányás pedig ahhoz is fokozatosan lett szoktatva 2 héten át... De semmi eredménye. Dedalon nem használ és tok m1 mennyit eszik előtte. :( folyton ömlik a nyála és hányik és remeg és utalja az egészet megint..

Kicsit szomorú vagyok mert tényleg úgy érzem mindent megettem de semmi nem segít, de ez igy nem igen maradhat. KB sehova nem lehet utazni vele de fel napra egyedül se akarom hagyni.


Ezeken kívül mit tehetek még? Valamilyen gyógyszer esetleg ami oldja kicsit a szorongást?


Köszönöm a segítséget.:)


Fél éves a kutyus.



2020. dec. 27. 17:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
De miért akarod leszedálni ha ennyire látod rajta hogy nem akar menni? Hagyd otthon és szerelj be kamerát nézd hogy viseli. Lehet hogy sokkal jobban ellenne otthon egyedül mintsem hogy telehányja a kocsit mert te cipelni akarod magaddal kirándulni
2020. dec. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Nyugodtan egyedul lehet hagyni, aki nem otthonrol dolgozik, az is megoldja a kutyatartast. Szerintem nem kene eroltetni az utazast egyelore, lehet, hogy kesobb majd kinovi, hogy ennyire retteg, de ez jelenleg kinzas mindkettotoknek. Ha tobb napra mesz, akkor addig vigyazzon ra valaki. Te tenyleg mindent megtettel, es persze, kell, hogy szokja az utazast, de mivel nem nagyon van javulas, en azt mondom, hogy most picit hanyagoljatok.
2020. dec. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves stílust. Nem "cipelem" magammal kirandulgatni és nyilván hétköznap nem szokott autózni annyit.


A karácsonyi időszakbam jött be a sok rokon látogatás és én úgy gondoltam hogy 10-12 órákra itthon hagyni sokkal rosszabb lenne neki mint egy 30 perces utat kibirni. Nyilván nem 2 - 3 órás utakra "cipelem" magammal.

2020. dec. 27. 18:01
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Hát gyakorolni kell a valódi utazást. Nyugodtnak kell lenned, nem kell simogatni, myugtargatni a kutyát és a hányás eltakarításához sem kell hűhót csapni. Mindig legyen egy jó élmény, ami az autózás után jön.

Esetleg adj neki egy lemosható játékot, ami lefoglalja.

Lehet kapni gyógynövényes nyugtató hatású készítményt,de ha kihányja, akkor mindegy.

Illetve nálunk autózás előtti nap este kap utoljára enni.

2020. dec. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Sajnos semmi sem foglalja le az autóban. Se kaja se játék. :( a trénerrel eljutottunk oda hogy beugrott magától de sajnos az első 10 perces út alatt hányt és azóta minden megy elölről mintha semmi nem lett volna.


Mindig jó helyekre megy ahova visszük ott jól érzi magát nagyokat sétál stb. :(

2020. dec. 27. 18:38
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

Létezik kifejezetten a kutyák utazási betegségének legyőzésére kifejlesztett készítmény, állatorvosodnál érdeklődj felőle!

Egy másik lehetőség , de tényleg csak végső esetben a kutya szájon át adható tablettás nyugtatása, melynek alkalmazása szintén állatorvosi konzultáción kell hogy alapuljon.

2020. dec. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ne erőltesd. 10 órát is kibír simán, jobb lesz ha ő otthon marad. Úgysem árt ha szokja az egyedüllétet, gondolom nem lesz vele állandóan otthon valaki.
2020. dec. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

Fél éves kutyával rossz ez :/


Nálunk remeg,zihál,vinnyog a kocsiban a 9,5 éves kutyám kölyök korától ez van. Box annyival lett jobb,hogy nincs annyi mozgás tere bepörgetni magát. Addig nincs baja amíg áll az autó,még azzal sincs,hogy beindítjuk. Utána mint akit nyúznak.


Sajnos őt sokszor itthon hagyjuk ez miatt,mert egyrészt fullra kikészül és a kirándulást sem tudja élvezni,mert végig vinnyogja. Mi is kikészülünk az üvöltésébe. Hagyján még haza fele is képes végig vinnyogni az utat :/


Lett még egy kutyám, ő vele nincs gond. De egyszer vittük őket együtt és a fiatal is vinnyogni kezdett,na mondom ezt nem. Akkor az öreg marad szépen otthon. Sajnos ez van. Nyáron minden hétvégén lent voltunk a Dunaparton a fiatal jött velünk, az öreggel sétáltam egy nagyobbat,aztán szépen itthon maradt. Megszokta.


Relaxa bitse nevű vitamint esetleg kipróbálhatnátok.

Kutyakozmetikus vagyok, és szorongó kutyáknál elég jó a tapasztalat van aki farok csóválva jön be :D Előző este kell adni,meg a stressz forrás előtt kb egy órával. Ezt is tesztelni kell,mert valaki már 2 nappal kozmi előtt adagolja neki, aztán mielőtt jönnek duplát kap. De csak gyógynövényes túl adagolni nem lehet. Szerintem egy próbát megér.



Én majd akkor fogom ha visszük őket panzióba,mert sajnos akkor egy kocsival kell vinni őket,de teljesen megkergíti a másikat :/



Plusz gondolkodtam az adaptil sprayn,hogy jól befújom a kocsit :D



Nem tudom mi mást tehetnétek. Mi is nagyon sok mindent tettünk,oktatók se tudtak normálisat mondani :(


Szerencsére az állatorvos,nagyszüleink gyalog is elérhetőek. Szóval így csak oda jön ahová eltudunk sétálni.


éveket szenvedtünk a szoktatással hiába, próbáltuk azt,hogy jól lefárasztom előtte 1,5 órát labdáztam vele,meg trükköztünk,kb vonszolnom kellett,úgy legfáradt. De a kocsiban feléledt,szóval kb az sem használt.


Fiatal kutyus,nagyon szurkolok,hogy megszokja a kocsit. Nálunk már esélytelen 9,5 évesen.


Örülök,hogy a fiatal kutyám jól bírja.

2020. dec. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a Vetplusnál nézz szét. Az én kutyám is kap egy tablettát, most nem jut eszembe, melyiket, nagyobb utazás előtt, de már pár nappal korábban elkezdem adni, és akkor az utazást jól bírja. Neki a pocsékabb utak rázzák fel a gyomrát, illetve autóban fél, mentett kutya, lehet, hogy kidobták.

Itt vannak jó készítmények:

[link]

2020. dec. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy megoldás lenne 10-12 órákra magára hagyni egy kolyokkutyát. Nyilván ha ki lehet bekkelni és csak 4-5 órákra megyek el akkor igen egyedül hagyom szerencse elvan bár van hogy ugat. Egyébként járok dolgozni mindennap egyedül van 5-6 órát... :D


Köszönöm szépen a segítséget!


8-as sajnálom ami veletek van. :( utána nézek a vitaminnak!


Szerencse nálunk nem hangoskodik a boxban sem. Csak látszik rajta hogy utalja és kB mint a szeparacios szorongásnal feszült ha tudja hogy autó lesz... Annyival jobb hogy 3 hónaposan 15 percenkent hányt most már 1 óra alatt 1-2x max.

2020. dec. 27. 21:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!