Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem mennek bele a kutyámba a...

Nem mennek bele a kutyámba a kullancsok, valami komoly baja lehet?

Figyelt kérdés

2020. dec. 27. 22:28
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Nincs rajta 3 hónapja semmilyen védőszer.
2020. dec. 27. 22:28
 2/23 A kérdező kommentje:
Eddig imádták a védőszerek ellenére is!!
2020. dec. 27. 22:29
 3/23 A kérdező kommentje:

Nem, nem, már nyáron sem kapott !! Akkor sem volt benne semmi kullancs, azelőtt még télen is belem mentek, pedig volt rajta mindig valami kullancs ellenes cucc !!

Valami nagyon komoly baja lehet?? 😭

2020. dec. 27. 22:31
 4/23 A kérdező kommentje:
Mit mondjak az orvosnak??
2020. dec. 27. 22:32
 5/23 A kérdező kommentje:
Tavaly, mikor a kullancsok még bele mentek, valami kis puklik is nőttek rajta, a feje környékén, az orvos arra azt mondta, hogy időskori bőrkinövések, semmi gond nincs velük. Lehet, hogy mégis van összefüggés?
2020. dec. 27. 22:33
 6/23 A kérdező kommentje:

Miért??? Mert aggódom a kutyámért?

12 éves körüli, menhelyről fogadtuk örökbe, mikor én voltam 12, azaz 7 éve!

Mindig "imádták" a kullancsok, de kb fél éve nem megy a özelébe se, egy se! Ez csak jelent valamit! Illetve lehet, hogy semmi betegséget nem jelez, de mi van, ha mégis?? A ragadozók sem mennek fertőzött hús vagy olyan álat közelébe, amivel valami gubanc van!!!!

2020. dec. 27. 22:39
 7/23 anonim ***** válasza:
96%
Menj el az orvoshoz, mond el neki ezt, amit ide leírtál. Kérd meg, hogy vizsgálja meg, mert aggódsz érte. Ha nincs semmi baja, akkor megnyugtat, ha pedig van, akkor tudni fogsz róla, és tudja az orvos kezelni.
2020. dec. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Egy sima alap vizsgálatból kiderül??

Ha ezt elmondom neki, félek, Ő is azt mondja majd, amit a 6-os válaszoló.

De én komolyan aggódom, nem tudom hogy mondjam ezt el.

"Nem szeretik már a kutyeszt a kullancsok, tuti valami komoly baja van!"

2020. dec. 27. 22:49
 9/23 anonim ***** válasza:
25%
Az jó ha nem mennek bele kullancsok. A mi kutyáinkban se volt soha kullancs s senmi bajuk nem volt. A 3 macskám közül csak az egyikben volt egyszer kullancs még május 3- án. Simogattam és észrevettem a hátán a dudort, kinyitottam a szőrét s egy barnászöld valamit láttam. Azt hittem oattanás de megpiszkáltam mert előző nap meg azelött is simogatram Kormist s nem volt ott az a valami. Mikor megpiszkáltam akkor annak a valaminek a két széle vagy lábai mozogtak, a többi a macskámban volt. Megfogtam erősen a mozgó részeinél és kirántottam belőle s eltapostam. Mikor elmeséltem anyunak akkor mondta hogy az kullancs volt, én nem tudtam csak éreztem hogy ki kell szedjem. Kormos hosszú perceken át az ölemben ült és hálásan dorombolt meg hízelgett nekem.
2020. dec. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%

nem inkább örülni kellene hogy nincs benne kullancs?

összezavarodtam O_O

2020. dec. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!