Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Boston terrier lefulladna...

A Boston terrier lefulladna azt ennyi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval az lenne a kérdésem, hogy a Boston terrier mennyire tudná tartani a lépést a munkakutyáimmal? Roti és németjuhászom van, de a Boston terrier nagyon megtetszett, viszont a helyzet nem ilyen egyszerű ugye a nagyok miatt...

Több probléma is felvetődött.

Az egyik ugye hogy a kirándulásokon egy idő után nem kapna levegőt és nem tudna tovább jönni? Lefulladna mint egy motor azt csá? Vagy ő nem annyira torz fajta mint a francia bulldog?

A másik pedig hogy elég ritka az országban, ha találok is tenyésztőt lehet az alomra hónapokat kell várni.

Mit gondoltok? Az alternatíva talán még a yorkshire terrier lenne, az jobb választás volna? Vagy teljesen hanyagoljam ezt a kiskutya témát?



2020. dec. 28. 10:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Lefulladna :D

Még defektet is kapna.

2020. dec. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Te kérdezted pár napja, hogy mi a poén abban, hogy a kutya néz, liheg és azt mondja, vaú?
2020. dec. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Néz és azt mondja vaú meg liheg? Xdd mi? Ezt a kérdést én is láttam de hónapokkal ezelőtt, lehet visszatérő aki felteszi.

Viccből írtam hogy lefullad, de a kérdés komoly és fontos lenne. Olyan írjon kérlek akinek volt ilyennel tapasztalata.

2020. dec. 28. 10:18
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Oké, bocs :)

Foxi: kicsi kutya, de tuti lépést tud tartani a nagyokkal.

2020. dec. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Foxi mellett még ott van a jack russel terrier és a beagle, ok sem nagyok, de talan meg le is korozik a nj meg a rottit:D
2020. dec. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Ismerek mopszot, akinek hangja nincs, kirándulnak is vele, és ismerek olyat, aki 500m séta után fel akar fordulni. Utóbbi mondjuk kövér is.


Szóval egyed függő. Hőségben jobban kímélni kell őket, de megoldható.


Boston terriert is ismerek, elég pörgös, egy perce sem áll meg. Hangja nem sok van, minimálisan hallani, ahogy levegőt vesz, de egyedenként eltérő.

2020. dec. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Kiskutyával nem erőltetném ezt a túrázás témát, mert erősen lutri. Mit csinálsz vele ha 5 km után lefekszik? Haza húzod? Oké, az én yorkim is bírja a sétát, de nem a túrát. És a melegben minden kiskutyám elég rosszul szokott lenni. Inkább tényleg egy beagle, nagyobb terrier (jack russel). Azok tényleg bírják a gyűrűdést, nem ölbe kutyának lettek kitenyésztve.
2020. dec. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Kis kuplung, fogáspontig. Ha érzed, hogy remeg a kutya válts vissza.
2020. dec. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%

Nekem törpe pinscherem van, túraügyileg mondhatni sokkal többet bír, mint én, 15 kilométeres túra után még simán labdázik. A leghosszabb túrája egy egész napos szintemelkedéses magas Tátrai út volt, semmi baja nem volt egész nap, jött-ment. Tulajdonképpen nem sokszor láttam még elfáradni.

A legnagyobb haverja épp egy Boston, futis körülmények között egálban vannak, ami a mozgékonyságot illeti, simán elkergetőznek órákig is, nyomokban se emlékeztet a kényelmes mopszokra. Hosszú távon, esetleg nagy melegben el tudom képzelni, hogy kevésbé lelkesek.

2020. dec. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem egy mentett keverékem van, 9kg-os, szóval nem nagytestű, de nem is miniatűr. Ő jól bírja a túrákat, 30km volt vele a max. Most volt egy karomsérülése, amit altatásban látott el állatorvos, szóval kicsit kímélem, amíg érzékeny neki, nem is igényli most a nagy sétákat, de amint jobban lesz, újra megyünk.

Én azt javasolnám, hogy ha szeretsz túrázni, ne rövid orrú kutyát nézz, amúgy attól, hogy egy kutya kistestű, még jól bírhatja a nagyobb távokat is.

2020. dec. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!