Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Soha többé nem lehet már...

Soha többé nem lehet már kutyám, a macskáim miatt?

Figyelt kérdés

Volt egy mentett kutyám. Újra mentettet szeretnék, de közben lett két cicám, őket találtam. Mivel kutya mellett nőttek fel 5 hetes koruk óta, ráadásul az időd kutya mindent elnézett nekik, ezért semmilyen kutyát nem merek idehozni, akiket kérdezek menhelyeket, mind azt mondja, eltűrik a jelenlétüket, de azt nem hinnék, hogy bármelyik is elviselni, hogy minden séta után egy macska ugorjon a nyakába, lecsekkolni, hogy merre járt, meg megpuszilgatni, meg hogy egésznap rohangálnak a cicák a lakásban, erre a legtöbb kutyának beindul a vadászösztöne. Mindegyik azt javasolta, hogy valami pincsit vagy mopszot vigyek melléjük, azokat többnyire nem érdekli. Viszont nekem "sétálós" kutya kell, akivel napi 2* el tudok menni 1-2 órára mozogni, plusz szeretném képezni, tanítani, egyszóval kutyázni szeretnék, nem csak egy kutyát szeretnék, hogy csak legyen ott.

Remélem érthetően írtam, de a lényeg, lehet még valaha igazi kutyám vagy mondjak le róla a cicák érdekében? Nekik is hiányzik amúgy a kutyus.


2020. dec. 28. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Valóban nehéz ilyen fellnőtt kutyát találni, de próbálkozz, hátha, illetve, kölykök is vannak dugival a menhelyen, bár a pontos méretük mindig lutri, de azért 2-3 hónaposan már lehet látni, hogy mekkorák lesznek és milyen aktívak. A kölyköt pedig nagyon könnyű a cicákhoz szoktatni.
2020. dec. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én középkorú felnőttet szerettem volna, amilyen az első volt.

Kölyköt hogy nevelek fel udvar nélkül? Tömbházban lakom.

2020. dec. 28. 14:28
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Nehéz olyan kutyát találni,de azért a soha az túlzás

(Nálunk aki kutya és a macska eggyütt aludt)

2020. dec. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%
Lakásba minek ennyi állat?
2020. dec. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Kölyökkutyával jobban járnál, annak lesz ideje megszokni a cilákat.
2020. dec. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Oké.

Akkor kölyök lesz.

Nem is merek már kockáztatni.

Nem akarom erőltetni.

Egyszer csinálnak olyat a cicák, amit megszokásból szoktak és az öregkutya eltűrte, de az új nem fogja, vagy valami rossz tapasztalat miatt, akármi történhet, már nem is merek idehozni idegen felnőtt kutyát.

Csak az bánt, hogy én amióta megkaptam az első mentett kutyámat, azóta többször is volt olyan helyzet vagy olyan cikket olvastam vagy valami, ami miatt többször is megfogadtam már, hogy nekem kizárólag csakis mentett kutyám lesz, soha nem fogom kiskölyökkel vagy fajtatisztával "szenvedni", mikor ott vannak a nyugis, tettrekész, különféle kutyák, akiknek szinte semmi esélyük.

De a cicákat meg nem kockáztathatom.

Most ez így alakult.

A keverék kölyök lutri, de legalább lesz egy csudijó kalandom, míg felnő:)

Köszönöm, hogy írtatok.

2020. dec. 28. 14:47
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Ideiglenes befogadóknál kérdezz körbe. Több befogadó tart kutyát úgy, hogy vannak macskái is.
2020. dec. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
23%
Mi tacskó kiskutyát hoztunk négy éve, igaz hogy 3 és fél hónaposan hoztuk el az anya-kutyától (nem volt már picúrka) 3 felnőtt macska mellé. Most együtt alszanak sőt, a tavasszal is befogadtunk egy kismacskát, azt szereti a legjobban, együtt rosszalkodnak. Kergetőznek... Én úgy szoktattam össze, hogy mindkettőt egyszerre simogattam, látták egymást, de egyik sem kapott többet mint a másik. Egyszerre kaptak enni és ugyanazt. Mind a három macskát szereti, és hiányoznak egymásnak. Alapvetően macskás vagyok, de ilyen jó kutyám még sosem volt. Egyformán kell Őket szeretni így lenyugszanak a kedélyek.
2020. dec. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy vannak, akik eltűrik, talán még együtt is alszanak, sőt egy tányérból esznek, meg együtt játszanak.

De amit ezek művelnek ..

Egyáltalán nem félnek semmilyen kutyától, sőt semmitől, mert 5 hetesen, mikor hazavittem őket a fagyból, onnantól arany életük van, szeretetben nevelkedtek, illetve nem nevelkedtek, mert nem nagyon voltak nevelve, a kutya is eltűrt nekik mindent, direkt újra és újra ugyanazt a hülyeséget megcsinálják, elbújnak és megijesztenek úgy, hogy felfutnak a falra, szekrényről szekrényre röpködnek, bukfenceznek, tarolnak le mindent, a kutya meg csak nézte őket. Amikor már nagyon zavarta a csörgés-zörgés, hogy pint mellette hangoskodtak a játékokkal, akkor szépen fogta és begyűjtötte az összeset, a fekhelyében a takarója alá rejtette őket, visszatakarta, majd ráfeküdt, hogy végre nyugi legyen. Ha esőben sétáltunk, hazaérve a cicák körbeülték és segítettek nekem letörölbi úgy, hogy mosdatták a kutyust. A nagyobbik cica rendszeresen beszélt neki, odahízelgett, átölelte a nyakát és a fülét nyalogatta. A farkával játszottak, a karmukkal fésülték a gubancos bundáját, amikor a kutyusra rájött a para(vihartól rettegett) és nekikezdett az odavissza járkálásnak, a cicák, valahányszor elment mellettük a kutyus nagy stresszben, a cicák mancsukat nyújtották, végigsimították az oldalát, a kutyus kis idő múlva megnyugodott.

Sorolhatnám még estig, de azt hiszem ebből mindenki számára kiderül, miért is nem fogok még egy ilyen kutyát találni.

2020. dec. 28. 15:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Ideiglenes befogadótól próbálkozz, ahol vannak cicák is.
2020. dec. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!