Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie első kutyának?...

Border collie első kutyának? Lakásba?

Figyelt kérdés

2020. dec. 30. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Lakásban elvan megfelelő mozgatás és mentális fárasztás mellett, de első kutyának nem ajánlom. Egy kevésbé tapasztalt gazdát simán kijátszik. Ha nincs vele eleget foglalkozva akkor könnyen az ember fejére nőhet
2020. dec. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon energikus fajta, sok agyi és fizikai fárasztást igényel. Én nem ajánlom kezdésnek, mert ahogy az #1 írta, a fejedre nőhet és rombol, ha nincs lemozgatva.
2020. dec. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ. Van napi három órád rá? Én ajándékba kaptam egy kölyköt és ennyi idő kell hogy lefárasszam. Én nem ajánlom első kutyának. Volt már kutyám korábban, plusz menhelyen is segédkeztem és háromszor voltam ideiglenes befogadó, de nagyon nehezen boldogulok vele.

1. Túl okos. Nem abban az értelemben, hogy könnyen tanul trükköket, hanem megtanulja kinyitni a hűtőt, belopakodni melletted az ajtón, stb.

2. Hiperaktív. Nagyon nehéz lekötni a figyelmét. Egyszerűen nem tud koncentrálni.

3. Két méteres kerítés kell neki, mivel átugorja.


Jó kutyák, ha értesz hozzájuk és terelése vagy agilityre kell. Hobbi vagy családi kutyának borzalmas.


Szerintem a legjobb kezdőkutya a labrador.

1. Egyáltalán nem agresszív. Pl.: Ha látja, hogy megijedsz abbahagyja amit csinál és nem tesz rá még egy lapáttal mint a legtöbb kutya. Végtelenül jóindulatú.

2. Nagyon okos és figyel a gazdira.

3. Energiabombák, de csak amikor megvan a helye és ideje. Pl.: El lehet menni velük túrázni, de ha otthon mindenki nyugodtan TV-zik ő is csak lefekszik.


Egyedül arra kell figyelni, hogy nagyon hízékonyak.

2020. dec. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne!

Első kutyánál fogalmad sincs, hogy te mit vársz el a kutyától, valamint te mit tudsz és mit vagy hajlandó nyújtani neki.

A border munkakutya, de a legtöbb ember nem akar a kutyával aktívan dolgozni. Rájönnek, hogy mennyi lemondással is jár az, mennyi energiát kell belefektetni és mennyi-mennyi nehéz pillanat van abban.


Emellett a bordernek nagyon tudatos gazdára van szüksége. Első kutyásként fogalmad sem lesz, hogy hogyan állítsd le, ha elkezdene autókat és bicikliseket terelni, ha bepörög mindenre, ami mozog és hangot ad ki. Márpedig ha ezeket ráhagyják egy kutyára, azzal ön és közveszélyessé nevelik. Utána éveket lehet küzdeni, hogy ezek a viselkedések elmúljanak - ha egyáltalán sikerül kijavítani a nevelési hibákat.


Semmilyen ösztönerős, energikus munkakutya nem való kezdőnek!

2020. dec. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%

Bordit nem fogsz soha lefárasztani, de egy csivavát se.

Lakásba border... hát a kopaszabb verziók de a rendes nagyszőrűt ami a büdös életbe nem ázik át esőben, és télen is a küszöbön alszik hó alatt, azt soha.

A bordi örökké azt lesi, hogy mi a parancs. örökké ugrásra kész. Ha nem csinálsz neki programot akkor ő fog neked. :)

2020. dec. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Hát, én első kutyának bordert kaptam 10 éves koromban, kisebb problémák voltak vele, de soha, soha nem játszott ki...

Mozgásigénye az van, de ha azt kielégíted, egy szuper kutyád lehet.

Nyílván egy almon belül is nagy különbségek lehetnek, de ha elmondod az igényeidet és lehetőségeidet egy tenyésztőnek, ki tudja majd azt a kutyát választani, aki jó kezdőnek is. (+inkább a show vonalat nézegesd, sokkal nyugodtabbak, mint a munka)


A második kutyám egy jack russell, na őt nem ajánlom kezdőnek...

Egy terrierre előbb mondanám, hogy kijátsza a szabályokat, mint egy juhászra.

Pl Elmentünk futni(canicross), meghúztam a bokámat, a bc felfogta, hogy brutálisan fáj, odajött, lefeküdt mellém, majd mikor hazafelé sántikáltam, kérés nélkül jött mellettem. A köcsög terrier meg nem értette, hogy miért nem futok, húzta volna a pórázt...


Kertesbe lakunk, de bejöhetnek a kutyák, nálunk soha semmi rombolás nem volt házon belül, ha bent vagyunk, ők is velünk szeretnének lenni, még a terrierrel is tudok laza, ágyban fetrengős napot tartani, nevelés és szoktatás kérdése.

Ha biztosítod neki a kellő szellemi és fizikai fárasztást, boldogan ellesz a lakásban is.

2020. dec. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Lakásba nagyszőrű kutyát soha! A border nem hülye, én is sokat futottam vele. Pont annyira ment előttem, hogy ne húzzon :))) Nem ökörből van. Ha ástuk a kertet, szépen leült és 2 méteres biztonsági távolságból tisztességesen megvárta míg befejezzük, viszont azonnal ugrott, ha valami parancsot kapott. A doberman nem, ő odajött és elvette tőlünk a munkát., vagy kiterült az udvar kellős közepére napozni a legelső napsugárzásnál és még augusztusban is ott főzte magát. De télen nem lehetett kizavarni a lakásból csak ha megvillantottuk a pórázt.
2020. dec. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%

#6, egyik ismerősömnek drótszőrű foxija volt első kutyának, és pont egy olyan egyedet fogott ki, aki hihetetlen nyugodt, simulékony, együttműködő volt. Nevelés nélkül is tökéletes lett. Ez a millióból egy.

Az, hogy neked volt egy bordered, akivel semmi gond nem volt, holott teljesen laikus voltál, csupán szerencse. Mivel divat fajta, el lehet menni a kutyasulikba megnézni a több tucat bordert a kezdő gazdák mellett. A többséget el sem merik engedni a gazdák pórázról, mert annyira nem bírnak velük. És egy border csak pórázon még jobban megkattan...


A lakásról meg csak annyit, hogy a legtöbb tenyésztő nem ad oda kinti tartásra bordert! Mert ezek a kutyák hihetetlen gazdacentrikusak!

2020. dec. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!