Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jelentenétek? Lenne bármi...

Jelentenétek? Lenne bármi következménye, vagy csak engem utálnának meg?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm szólt tegnap, hogy kísérjem már el SOS állatorvoshoz. Kérdeztem, hogy minek, mert se kutyája, se macskája amúgy. Mondta, hogy a nagybátyja egyik kutyája nincs jól, de ő nem akarja orvoshoz vinni még a héten, hátha jobban lesz, ezért mi vinnénk el, mert szerinte ezzel nem kéne várni jövő hétig.

Kihozott egy kb tenyérnyi kiskutyát és én azt hittem, hogy ők ezt most vették karácsony előtt, vagy valami, de ahogy kiderült az állatorvossal folytatott beszélgetésből, a nagybátyjáék tenyésztik a kutyákat. Ez nekem már fura volt, mert van tenyésztő ismerőse a családomnak és ott a kutyákra úgy van vigyázva, hogy már ha az egyik kölyöknek kicsit rosszabb a kedve, nem olyan játékos, mozgékony, akkor figyelik egész nap és éjszaka is, hogy nem-e lesz beteg, folyamatos kontaktban vannak az állatorvossal. Nem az, hogy kint van egy vizes, ázott takarón a hidegben egy ketrecben úgy, hogy napok óta hány és megy a hasa...

Megvizsgálták, meg is röntgenezték, kapott infúziót majd visszavittük. Máshol mentünk be és ahogy kiszálltam, hallottam hogy rengeteg kutya ugat. Nem 1-2, hanem több tíz. Közben a barátnőm elindult megkeresni a "gazdit" és én mentem utána. A ház mögött volt egy kis épület és mellette több ilyen kifutószerűség. Mindben 10-12 kutya, ugrálva ugatva.

Mikor elindultunk kifelé, kérdeztem a lánytól, akivel voltam, hogy ez miért van itt, mert szerintem nem így kéne tartani a kutyákat. Mondta, hogy tudja, de ezek eladásra mennek és igazából csak pár hétig, hónapig vannak így, utána családok szokták megvenni őket, szóval utána már jó dolguk van. De szerintem meg egy kutyánál a kölyökkor is számít, hogy nem valami ketrecbe van kilökve hetekig. Meg szerintem nem nagyon fizetne ki senki 200-250 ezret nekik, ha tudnák, hogy milyen körülmények között vannak tartva...


A barátnőm szerint én ezt túlreagálom, mert nálunk a kutya és a macska is halálra van kényeztetve, meg ágyban alszanak és lazacot esznek, de értsem meg, hogy valahol igenis így vannak tartva a kutyák és hogy a nagybátyjának is meg kell valamiből élnie, el kell tartania a családját. Hát bakker, akkor menjen el gyárba dolgozni, ha más nincsen, de ne több tíz, száz kutya sorsát nehezítse így.

Nekem ez nagyon érzékeny pontom, mert imádom az állatokat, ezért nem tudom, hogy én reagálom-e túl és hagyjam az egészet, miután kipuffogtam magam, vagy érdemes lenne ezt valahol jelenteni? Lenne annak következménye?


2020. dec. 30. 10:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
99%
Szaporító telep. Jelentsd!
2020. dec. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De ha az, akkor nem olcsóbban adná a kutyákat?

Nem értek ehhez, de ott 200 alatt nincsen kutya állítólag... A szaporítók nem olcsóbban szokták adni őket?

2020. dec. 30. 10:30
 3/14 anonim ***** válasza:
99%
Teljesen mindegy mi ez, mert semmilyen szempontból nem normális. Én jelenteném, igen.
2020. dec. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Ilyenkor ezt kinek jelentik és milyen jogalapon?
2020. dec. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%

Ez szaporító telep, minnél előbb jelentsd!

Gondold el még ha csak 20 kutyáról beszélünk.

Minden szuka évente 2× fial, mennyire leterheli az a szervezetet, kitudja melyknek van betegsége és a buta emberek elhiszik hogy ő tenyésztő és 200+ ezer Ft-ot adnak.

Ha tényleg szereted az állatokat, még ma menj el a rendőrségre, ezt nem lehet továb halogatni.

Arra a csajra pedig ne hallgass aki szerint ez normális mert ennek sötétség van a fejében (nem bántásból).

2020. dec. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Vannak törzskönyves szaporítók is, ne az árat nézd. Nem normális állatokat így tartani, ezt te is tudod! Ha félsz, hogy bajba kerülsz, akkor próbálj meg visszamenni a helyszínre a barátnőddel valamilyen ürüggyel, készíts sutyiban pár fotót, és mehetnek valamelyik "híresebb" állatvédő szervezetnek. Ők biztosan nem adják ki honnan kapták az infót. Egyébként ha valamelyik hivatalos szervnél jelented, ők sem adhatják ki ki volt a bejelentő. Ments meg pár életet a jelentéssel, kérlek!
2020. dec. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
98%
Ha van benned kicsi emberség, feltétlenül jelentsd! 6-os jól leírta, milyen formában teheted meg. Ha jelented, igazi állatszerető állatvédő lehetsz.
2020. dec. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13%
Ha én rendőr lennék és nekem ezzel kéne foglalkozni és utána kétségbe esetten hívsz hogy menjek mert épp rád törik az ajtót a cigók és viszik az asszonyt én biza nem segítenék rajtad. Most tényleg van akinek ez a legnagyobb gondja hogy valaki sok pénzt keres a kutyák eladásával. még azt se lehet mondani hogy bántanák őket .Ti igazi szemellenzős valamik vagytok .Mert állatvédők tuti nem azokat csak lejáratjátok a fontoskodó hőbörgésetekkel.
2020. dec. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

8, De szerencsére nem vagy rendőr, és ebben az országban az adócsalás különben is nagyobb bűnnek számít, mint az állatok vagy emberek bántalmazása. Szóval igen, a szaporítókat szerencsére ezért lehet lekapcsolni!


Egyébként pedig olvasd már végig amit a kérdező írt! Szerinted ez megfelelő állattartás?

2020. dec. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fajtájú kutyák voltak? Van olyan magyarországi mestertenyészet, aki hasonlóan bánik a kutyákkal. Ténylegesen kennel, ténylegesen törzskönyves kutyákkal, a tulaj bíró versenyeken. De a rövidszőrű kutyákat pici kennelekben tartja, a különböző fajtájú fajtatiszta kutyái meg szaporodnak egymással. Én például több helyre is jeleztem ezt, senki nem foglalkozik vele. A MOESZ egyik elnöke.
2020. dec. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!