Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keresem a hozzám illő kutyát. ...

Keresem a hozzám illő kutyát. Tippek, javaslatok?

Figyelt kérdés

Volt egy kan, Román Bukivínai Juhászom, januárban lett volna 6 éves. Rendkívül jólnevelt volt, nagyon szeretett nállunk. Júliusban kaptunk egy ismerősünktöl egy kis bichont. Természetesen kint-bent tartózkodhatott kedve szerint. Azt vettem észre, hogy nem szeret bent, mindig amikor jöttünk vissza a sétálásból alig lehetett behozni, amikor pedig sikerült rohant volna kifelé.

Ki raktunk neki a terasz alá egy ágyat, ez nyáron persze nem jelentett gondot. Most, hogy hidegebb lett, behoztuk. Beletelt egy kis időbe míg megértette, neki most bent kell lennie.

1 hónapja, sajnos a nagyobbik elpusztult. Nagyon jól megvoltak együtt, igaz a nagy néha rá morgott, ha pl a vizes edényéhez, vagy az ő házába ment.

A kicsinek berendeztük a kutyaházat, hogy ne fázzon. Nem tehettünk mást, mivel itt bent sírt folyton(persze ha kell rögtön behozzuk)

Falun lakunk, ezért kellene egy új házörző. Természetesen rengeteget foglalkoznánk vele. Nem érzem magam képesnek új kutyát fogadni még, de tavasz végére terveznénk, hogy nyáron egész nap foglalkozhassak vele akadály nélkül.

Itt volnának azok a dolgok, amik a kutyában meg kéne legyenek:

Legyen nagyobb testű, örző-védő hajlamú, tűrje a hideget, de ne legyen olyan nagyon nagy szőrű (nem azt mondom, hogy rövid szőre legyen, mert nincs kedvem utána takarítani. Az előző kutyámat is naponta többször keféltem, segítve neki bundát váltani. Közép-hosszú legyen, hogy a meleget is bírja)

Legyen hűséges, és szótfogadó. Gyerekbarát, és önálló(van egy 8 éves húgom, az előző kutya nagyon óvatos volt vele, mert néha félt, és nem kellett neki sosem mondani, mikor támadjon, mert tudta magától.)

Lehetőleg ne keljen vágni a fülét-farkát (nem érdekel, hogy néz ki szebben, de egyes kutyák elméletileg megbetekszenek, ha hosszúra van hagyva. Nem számít, nem szeretném kínozni)

És ne nőjjön túl nagyra (ez kicsit értelmetlennek tűnhet, de max 80 centi magas, hogy beférjen a kutyaházba)

A dobberman az egyböl ki van zárva sajnos (egy ismerősömnek volt dobbermanja, nagyon érzékeny. Megfázott és belepusztult szegény)

A rottweiler szintén(nagyon veszélyes. Igaz, számít hogyan neveljük, de nem kísérleteznénk)

A husky is (ő tényleg nagyon nem bírja a meleget, nem kínoznánk)


Eddig amit találtam, és megfelelne, a német juhász, vagy a kuvasz.


Fontos lenne, hogy megbarátkozzon a bichonnal. Más állatokkal nem kell.


Az utolsó feltételünk az lenne, hogy mozogásigényes legyen. Az egész hátsó udvar az övé lenne.


Remélem értitek mit szeretnék írni.

Ne gondoljatok állatkínzónak legyetek szívesek, sem pedig egy kezdő kutyásnak.

Értelmes válaszokat szeretnék

Köszi, hogy elolvastátok:)



2020. dec. 30. 12:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Bukovinai után inkább a kuvaszt javasolnám. Már az írásod elején is rágondoltam. Szőre pont jó, nem macerás, télen melegen tartja, de nyáron sem sül meg.


A németjuhász is jó kutya, de ők univerzális munkakutyák, több foglalkozást, mozgást igényelnek, mint egy pásztorkutya. Illetve amelyik egészséges, nem lejt a háta, többnyire munkavonalú.


Szóval kuvasz. Ha fajtán belül kisebb egyedet preferálsz, akkor szukát válassz.


(Sétálni mindegyik kutyával kell, mindegy mekkora a kert, nem fogja magát lefárasztani. Szocializáció miatt is fontos, főleg ezeknél a fajtáknál)

2020. dec. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Nem szeretnénk sétáltatásra szoktatni, mivel a városból folyamatosan újabb kóbor kutyákat hoznak, és nem tudni melyikőjük támad meg kit...

Szukát nem szeretnénk, mert nem szeretnénk kiskutyákat, és a méhét sem szeretnénk kivetetni

Az egyik ismerősöm vett egy nőstény kutyát, és mondta, hogy kivetette a méhét. Megértem választását(mondjuk) de még mindig azon vagyok felakadva, miért nem vett inkább kant? Mindegy.

A kuvasz áll eddig az első helyen, de ha mást is javasolnátok, szívesen nézek utánna:))

2020. dec. 30. 13:49
 3/13 A kérdező kommentje:

Az kimaradt, hogy a szocializálódás kimerülne annyiban, hogy apukám,anyukám,húgom, a bichon, én, és esetleg néném.

Inkább nem szoktatjuk másokhoz/ más állatokhoz, mert így biztosabbak leszünk, hogy nem kedvel meg idegeneket

(Az előző kutyánknak építettünk egy tágas kennelt, amiben szaladgálni is van hely. Ha olyan dolgunk volt, hogy sokat kellett járkálni, és nem akartuk letaposni, becsuktuk, és teljesen megvolt. Amikor még számára idegenek jöttek, és levittük őket a hátsó udvarra, amint meglátta, hogy ott voltam vagy én, vagy apukám stb, megnyugodott. Ha valaki egyedül ment, még ha be is volt csukva, akkor is megugatta, mert veszélynek tekintette)

2020. dec. 30. 13:57
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Tehát sétáltatás nulla, szocializálás nulla.

Gratulálok!

Nem kutyát, ilyen barbár hozzáállással semmiféle állatot nem ajánlok tartani!

Nyugodtan lehet lepontozni, az egyet nem értésed nem változtat a tényeken.

Teljesen fogalmatlan vagy kutyákkal kapcsolatban. Csak azért nem használok ennél ezerszer durvább jelzőt, mert nem személyesen mondom.

2020. dec. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

...az ilyenekből szoktak lenni az ilyen újságcikkek:

" Kuvaszt tartott kennelben, sétáltatás nélkül - Megette a kishúgát "

2020. dec. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék veszekedni, ezt nem azért írom.

Sétáltatni fogjuk, csak nem kint az utcán ahol veszett kutyák járkálnak össze-vissza.

Szocializálni fogjuk, de nem úgy, hogy mindenkivel meg barátkozik. Családi körben kell szépen viselkednie, nem pedig mindenkivel.

Ha valaki a területére lép, azt megugatja, nem pedig várja, hogy megsímogassa.

Mivel már mondtam, falun lakom. Az utóbbi időben sokakat raboltak ki, mert vagy nem volt kutya, vagy túl barátságos volt velük.

Most nem kioktatni akarlak, csak tudatni veled, hogy ha valaki örző-védő kutyát akar, azt nem azért, hogy mindenkivel megbarátkoztassa, hanem hogy támadjon ha kell magától

2020. dec. 30. 14:19
 7/13 A kérdező kommentje:
Mellesleg az udvar simán megvan 100 m². És a kennelbe csak akkor lenne bent, ha muszály. Nem vagyunk állatkínzók, hogy 24/24 órát ott tartsuk
2020. dec. 30. 14:23
 8/13 anonim ***** válasza:
😒😒😒
2020. dec. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Orzo-vedo kutya orzo-vedo kepzes nelkul? Vicces. Fogadjunk, hogy sose lattal egy ilyen kepest.


Nem egeszseges a kutyanak a szocializacio (es a seta) hianya!

Kotve hiszem, hogy tudnal kezelni egy aggressziv kutyat. Hiaba mondanal mast.


Menj el a menhelyre es fogadj orokbe egy nagytestu kutyat!

2020. dec. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
kepzest*
2020. dec. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!