Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az agár/whippet hülye?

Az agár/whippet hülye?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nincs olyan hogy buta kutyafajta, de kimondottan a whipettel meg agarakkal nagyon sokan viccelődnek hogy nem okos. Meg látok mémeket is hogy buták stb,meg nem ezen a világon élnek.

2020. dec. 30. 13:03
1 2
 1/11 anonim válasza:
73%
Ez hülyeség, ezek a kutyafajták nagyon is okosak :) ismerősömnek agár kutyája van és nagyon okos. :)
2020. dec. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Én pont úgy hallottam, hogy kifejezetten az intelligensebb fajták közé sorolják. Nem lehet, hogy a mókás kinézete miatt viccelődnek vele? Végülis olyan fejük van, mint a Harry Potter filmből Dobbynak.
2020. dec. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Mutass már pár mémet. Soha nem láttam ilyeneket.

Amúgy azt sem vettem észre hogy hülye lenne. Kicsit kerge, hiperaktív, de nem tűnik hülyének, gyorsan tanul és szót fogad.

2020. dec. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Azert viccelodnek ezzel, mert nem egy tipikus "katonakutya". Az agarak nagyon intelligensek, mint minden kutya, csak ok maskeppen azok. Egy border el-hal a tanulasert, az egyuttmukodesert, az agarak onallo kutyak, arra lettek tenyesztve, hogy tudjanak cselekedni a gazdajuk helyett is. Ok ebben jobbak, az alazatosabb jellemu kutyak pedig az ember keze ala dolgozasban.
2020. dec. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
Na mentem pár kört a keresőben. Whippet meme és greyhound meme kulcsszavakkal. Egyetlen olyanba sem futottam bele ami azt sugallná hogy hülyék. A külsejület froclizza sok mém, meg azt hogy olyan "sznobosak", és hogy túlságosan emberi a viselkedésük, pl megkövetelik hogy az ágyon vagy a kanapén fekhessenek. Ilyeneket láttam, de szívesen megnéznék párat ami azzal viccel hogy hülyék.
2020. dec. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Az agarak függetlenek, öntörvényűek, önálló vadászatra lettek kitenyésztve jó problémamegoldó képességgel. Ha vadat lát nem várja meg míg a gazda szól neki, azonnal cselekszik. Épp ezért nehezen lehet irányítani őket, és emiatt hallani olyanokat, hogy hülye kutyák mert nem úgy pattognak ahogy a gazdi fütyül nekik. Engedelmes feladatokat simán tudják, de nem csinálják mert untatja őket már az ötödik ül/fekszik.
2020. dec. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

4, 6-os írja jól.


Nem egy bc-hez kell őket hasonlítani, akik élnek-halnak a gazdi parancsaiért, és meg van veszve, hogy még egy pacsit adjanak vezényszóra.


Az agarak kifejezetten önálló gondolkodásra és gyors döntéshozatalra lettek tenyésztve, mert ahogyan vadásztak velük, ezt követelték meg tőlük.


Úgyhogy kifejezetten intelligens fajta, de nem fogja annyira izgatni a trükktanulás, meg végrehajtás mint más kutyákat.

2020. dec. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tehát lényegeben a macskasabb kutyák közé tartoznak, önfejőek eléggé :) .
2020. dec. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon önálló kutyák, nem az együttműködés a sajátjuk. Nagyon makacs kutyák, nehéz velük együtt élni, de nem gondolnám butának.
2020. dec. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én minden féle agarat eddig okosnak ismertem meg...

Van amelyik nem hivatalos, de a segítőkutya volt, kerekes székes mellett.


Viszont az tény, hogy a rangsoroknál az agarakat szokták legalulra sorolni... Vagy legalábbis 100+ helyre.

2021. jan. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!