Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya megtámadna,...

Ha egy kutya megtámadna, akkor melyik szóra / szókra hallgat leginkább?

Figyelt kérdés
Attól függően, hogy a gazdája ott van és hogy nincs. Mindkét eset érdekel.

2020. dec. 31. 13:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinuleg semmire nem hallgatna, ha magatol tamad. Max akkor lehetne szoval letiltani, ha jol nevelt, es kb a gazda parancsara tamadna, de ez az utobbi ritka.
2020. dec. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Semmire , ezért legyen paprikaspréd zsebben marokban és hatralva fújd le , ha pattog obégat a tulaj azt is .
2020. dec. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
7%

Minden kutya a gazdajara hallgat, te aztan kajabalhatsz akarmit. Mit kell csinalni? Pont, hogy semmit. Maradj nyugton es ne hadonasz, ne kiabalj. Maradj egyhelyben es ne mozdulj. Ennyit tehetsz es igy meg is uszhatod.

Paprikasprayos hulyekkel meg ne foglalkozz, van nekik eleg bajuk az elettel :)

2020. dec. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%
Egy hatarozott, orditva mondott "takarodsz" eleg hatasosnak bizonyult az eddigi par esetben, amikor setaltatas kozben a semmibol feltunt egy idegen kutya. Amikor megtortent a tamadas, mar lehet nem hasznalna, de ha idoben eszreveszed, kihuzod magad es rakiabalsz, valoszinuleg nem fog kozelebb menni. Ha a gazdaja is ott van a kozelben, ugyanezt alkalmaznam.
2020. dec. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%
Ha ott a gazdája akkor a "műkígyóbőr!" szóra, ha nincs ott akkor a "moszkvicsslusszkulcs", ügyelve a helyes kiejtésre.
2020. dec. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nálam eddig a "helyedre!" vált be, de jó mély és hangos változatban. Azt általában minden kutyának megtanítják, még annak is, amivel semennyit nincs foglalkozva, csak láncon van tartva meg ennit kap.


Plusz indulj el felé, ha elmenekülsz csak bátorítod.

2020. dec. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
3as tipikus luzer gyökér aki semmiről nem tud semmit de osztja a kéretlen gagyi tanácsokat .
2020. dec. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Testbeszédre, visszatámadásra, reakcióidra "hallgat" mondjuk inkább, hogy reagál leginkább.


A parancsszavak cirkuszba valók, bohóckodni. Értsd jól.... Nyilván meg tud tanulni egy kutya néhány hangsort, amit adott szituációban követni is fog.


De ha megtámad, az egy olyan felfokozott izgalmi állapot, hogy azon az állatias szinten a verbális kommunikációnak semmi hasznát nem veszed.

Ez az ember számára egy kényelmes megoldás "békeidőben", mert mi, szavakkal kommunikálunk.

De ha támadásról van szó, ott szó szerint farkastörvények uralkodnak.

Ki milyen stabil mentálisan, ki mennyire domináns.

Szóval mondjuk teljes lelki nyugalommal, 120-as vérnyomással és 70-es pulzusszámmal izomból arcon taposod, csak hogy kizökkentsd a lendületéből, így közelve vele, hogy keményebb préda vagy a vártnál.

Aztán megvárod mit reagál, szép nyugodtan. Ezek után sokszor elég egy domináns testtartás, és kivárás, pár másodperc után a legtöbb feladja.


Mindezt néma csendben! Ilyenkor a hangoskodás kétesélyes dolog!!!

Hogy mit mondasz, azt magasról leszarja, viszont ahogy mondod, abból nulla másodperc alatt könnyedén kiszúrhatja, hogy mondjuk egy hangyányit bizonytalanul mondod! Ha egy valóban agresszív kutya -akár egy szaporább, stresszesebb lélegzésből- levágja a legcsekélyebb bizonytalanságot, ott vége is a játéknak!

Ha a hangodat is ki akarod ereszteni, tökmindegy mit mondasz, elszavalhatod a süss fel napot is. De az úgy hangozzon, hogy esze ágában ne legyen még 1 millimétert is közelíteni feléd!

2020. dec. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok, én amúgy nem szólnám le teljesen a 3-mast, nem is pontoztam le.


Sok esetben a kutyák támadása is opcionális, bepróbálkoznak, és sodródnak az árral, attól függően mi történik.

Szóval nem minden kutyatámadás indul elsöprő erejű gyilkoló céllal, sőt, leginkább a vadászat, a prédaejtés, egy olyan pszichés állapothoz kötődik, amiben a préda is benne van az áldozat szerepben, tehát a menekülő préda viselkedés váltja ki a komolyabb támadást.

Ha 1 kutyáról van szó, ezt a "próbálkozást" meg lehet törni szimplán egy domináns jelenléttel, amivel az egész szituációt uralni lehet.

Folyamatos szigorú szemkontaktus, domináns testtartás, csípőre tett kezek, fizikailag max annyi, hogy "kitoljuk" a kutyát a személyes térből, tehát -sosem hátrálva, mindig csakis felé mozogva!!!- kézzel, lábbal, bármilyen kéznél lévő tárggyal kitereljük, kitoljuk a kutyát a személyes zónánkból, amennyiben oda behatol.

Ha nem hatol be, akkor csak szimplán kivárásra játszani.

Ahogy mondtam, a dominancia elsősorban a stabil mentális állapoton múlik!!!

Egy ilyen szituációban nem szabad alábecsülni ennek a hatékonyságát! Egy domináns, (nyugodt, és határozott) lénnyel szemben 100-szor is meggondolja egy "próbálkozó" kutya, hogy folytassa e a támadást.


De ha rutinos támadó, és elborult elmével egyetlen célja az ölés (ő nem tudja, hogy esetleg méretéből adódóan nem tud halálos sérülést ejteni, ettől még a célja az ölés)

szóval egy ilyen volumenű támadóval szemben ez a passzív védekezés nyilvánvalóan nem opció.

Ott mindent be kell vetni. Ami a csövön kifér.

2020. dec. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes hozzászólásokat! - de csak azokat.


3-as! Van, amikor azt kell tenni, de én igen offensive módon védem magam. Volt néhány kutyatámadásom, nem igen riadok vissza, paprika spray nélkül nem igen hagyom el a lakást. Akár állat, akár emberre kell használni, bár ez utóbbira még nem volt szükség.

Voltam kutyák között, de nem tudok 100%-osan olvasni a viselkedésükből. Van, hogy csak néhány mp-em van, hogy döntést hozzak és mint említettem: igen offensive módon védem magam.


8-as (és 9-es)! Neked pedig hálás köszönet!! Voltak számomra új dolgok a leírtakban.

Arra viszont kíváncsi lennék hogy mi történne, ha egy sarplaninac típusú kutya közelítene felém igen agresszívan? Ez a fajta nemigen hátrál meg...Még csak kerítés túloldaláról volt alkalmam szemügyre venni, hát nem kívánom, hogy élőben találkozzak egy ilyennel. Mit gondolsz, ha IGEN HANGOSAN és Erélyesen ráordítok (máshogy fogalmazok: mennydörgő hangon), hogy "MENJ VISSZA!", vajon van amelyik még akkor is jön és támadni akar?

Volt alkalmam drogosoknak a kutyájával (tacskó), de miután hátizsákot felé dobtam, onnantól csak hátrált (érdekes, hogy a hangomra nem igen figyelt mielőtt dobtam a hátizsákot, az is igaz, hogy akkor még menekültem, de nem futva, majd miután a hátizsákot felvettem és láttam, hogy hátrál, a domináns pozíciót és hangnemet felvettem - legerősebb adrenalin löketem volt, amit átéltem, felébredtem akkor :D).

2020. dec. 31. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!