Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pembroke welsh corgi mennyire...

Pembroke welsh corgi mennyire ajánlott gyerek mellé?

Figyelt kérdés
Ezen kivul olvastam, hogy nem tesz jot nekik a lepcsozes. Na most mi a 3. emeleten lakunk, lift nincs. Szeretnenk egy corgit, viszont szeretnem ha egeszseges maradna, igy nem minden aron ez a fajta a cel. Illetve erdekel, hogy hogyan viselkedik a gyerekekkel?

2020. dec. 31. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A tökéletes egyed kiválasztása (tenyésztő segítségével), és a nevelés nagyon sokat segít. A Corgira is igaz általánosságban (nyilván), hogy nem szereti a nyúzást, taposást, ütögetést. A lépcsőzés pedig minden kis kutyának rosszat tesz hosszútávon, de eddig senkivel nem találkoztam, akinek probléma lett volna egy 10 kilós kutya felvitele kézben a harmadik emeletig.
2020. dec. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A felvitellel az a gond, hogy a gyereket is vinnem kell még egy jó darabig, vagy max segíteni neki. Így a kettő nem menne, főleg ha egy kisebb szatyor is van nálam.
2020. dec. 31. 14:29
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi gyerek mellé ne vállaljon kölyök kutyát. Majd ha a gyermek nagyobb lesz 3-4 éves, tehát nem kell cipelned, és ő is képes lesz megérteni, hogy nem húzzuk meg ráncigáljuk a fülét farkát semmilyen állatnak sem.


Plusz ugye egy kölyök kutya nevelése legalább annyi idő és fáradtság mint egy embergyereké.


Különben ez 90%-ban a nevelésen múlik, ha amúgy jó idegrendszerű kutya. Én benne vagyok corgis csoportokban ott azt látom, hogy jól kijön más állatokkal és gyerekekkel. Arra kell figyelni, hogy ne terelgessen se titeket, se a gyereket, mert ő ezt bokaharapással oldja meg :)


De ha nem ez az álomfajta, én azért elgondolkoznék másikon, mert kifejezetten drágák (4-500.000).

2020. dec. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A helyzeten ront hogy rövid lábú hosszú testű fajta, nekik kiemelten vigyázni kell az efféle megterhelésre.


Lehet kapni ilyen ruha szerű hordozótáskát, amiből a feje meg a lábai szabadon kilógnak és van egy fogója amit megfogva felviheted, arra a fél percre nem lesz benne kényelmetlen neki. Vagy ha nem egy nagyon tré helyen laktok akkor működhet, hogy a pórázát kikötöd a korlátra, a gyereket felviszed, beengeded a lakásba, vagy csak megkéred hogy várjon meg amíg visszamész a kutyáért. Nem tudom hány éves, nyilván egy bizonyos kor illetve "érettség" előtt ezt nem lehet megtenni, hiszen le ne zúgjon a lépcsőn vagy ilyesmi, de egy 2,5-3 éves gyerek már tud max egy percet várni szerintem. Persze te ismered, vannak hiperaktív gyerekek is, akiknek kell a folytonos figyelem.


A gyerekekkel való szocializáció mivel kisgyerekes családba kerül így önmagától megtörténik, de ez nem azt jelenti hogy ne lehetnének súrlódások. Az első 1,5 év fontos a kugya fejlődése szempontjából (párhuzamot lehet vonni a kisgyerekek első 1000 napjával) kölyökként még lehet hogy harap, csipked játékból, nem azért mert bántani akar. A kutyáknak hozzánk képest ellenállóbb bőre van, plusz a bundájuk is védi őket, így testvérek közötti bírkózás nem fáj nekik, de nekünk kellemetlen. Meg kell tanítani hogy hogy játszon velünk, a csipkedésről letiltani és gyakran játszani úgy vele, ahogy majd később szeretnénk hogy játszon, ne durvuljon. Kb 6-7 hónapos korukig elég intenzíven rágnak, főleg a fogváltás miatt is, így legyen neki rágójátéka elől mindig, hogy ne a gyerek játékait rongálja.

2020. dec. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!