Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell csinálni, ha megtámad...

Mit kell csinálni, ha megtámadják a kutyámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sok az önsétáltató kutya a településen. Ma séta közben találkoztunk eggyel, de nem volt semmi gond, csak felmerült bennem, hogy mit kéne tennem abban az esetben, ha esetleg megtámadná egy kutya az enyémet. Tudom, hogy nem feltétlenül történik meg, csak szeretnék rá felkészülni, ha esetleg. Köszi!



2020. dec. 31. 14:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
4%
Nem kell vinni sétáltatni ha települést írsz akkor gondolom kertes házak , nem is engedném az önkormányzat részéről hogy a sétáló kutyák szítsák a többi dög ugatását az utcában.
2020. dec. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
69%
Nekem is párszor megfordult már a fejemben. Nekem kistestű van, valószínűleg felkapnám és futnék vele, vagy rugdosnám a támadó kutyát de ez függ a szituációtól meg ugye, hogy akkor milyen a lélekjelenlétem, milyen gyorsan reagálok stb. Ezt így előre nagyon nem tudom megtervezni mert bármi történhet.
2020. dec. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Sétálni muszáj a kutyának, szóval az annyira nem opció, hogy nem viszem többet. Abban nyilván igazad van, hogy az önkormányzat tehetne valamit.


Most amúgy azt olvastam, hogy nem szabad felvenni a kutyát, mert akkor zsákmánynak nézi a másik (?) és még jobban megy rá. De persze nem lehet tökéletesen felkészülni, nekem ez olyan mint az elsősegély tanfolyam, hátha kapok tanácsot, ami akár életmentő is lehet adott helyzetben:)

2020. dec. 31. 14:52
 4/27 anonim ***** válasza:
20%
setaltattam a tacsim, olyan gyorsan jött a másik kutya h idom sem volt felkapni. o azonnal dobott egy hátast az megszagolta és továbbment. lehet h jobb ha nem veszed föl és tartasz magadnál egy esernyot
2020. dec. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
88%
Faterom mindig egy hatalmas bottal vitte sétáltatni a kutyákat, és nem egyszer használnia is kellett.
2020. dec. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%

PAPRIKASPRAY.


Németországban nem véletlenül forgalmazzák állatos boltokban is.

2020. dec. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
86%

Semmi képen se vedd ölbe.

A pórázt is engedd el.

Így legalább az az esélye megvan a kutyának, hogy elszaladjon.Ha ölbe veszed esélyes, hogy téged kezd el harapdálni.

2020. dec. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
78%
Vegyél kis flakonos önvédelmi paprika sprayt, ami a zsebedben is elfér.
2020. dec. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
13%
Sokkoló csodái.
2020. dec. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
74%

9.-nek.


Sokkoló?


- illegális

- nagyon közel kell menni

2020. dec. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!